ANELBAC S.R.L.
Revenue
1.8M
2024
Profit
339K
2024
Employees
13
2024
Margin
18,5%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
ANELBAC S.R.L. este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în BACAU, având o cifră de afaceri de 1.8M lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #4.630 la cifra de afaceri, #4.056 la profit, #1.982 la număr angajați din 39.568 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 18.5%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- ANELBAC S.R.L. este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în BACAU, având o cifră de afaceri de 1.8M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 18.5%.
- Poziție în industrie
- În industria de Construcții (România), compania este #4.630 la cifra de afaceri, #4.056 la profit, #1.982 la număr angajați din 39.568 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Construcții (CAEN 43) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1.4M lei
- Marjă medie
- 11.2%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 1.3× față de media industriei
Compania este 1.6× față de media industriei
Compania este 3.6× față de media industriei
Industry intelligence
Construcții (CAEN 43) — 2024
Industry size
56.4B
RON revenue
Total companies
39.568
Total employees
143.570
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| I.L.S. S.A. | 2M | 13 | Construcții |
| LINETRON SRL | 1.7M | 13 | Construcții |
| ELECTRO-URSA CONSTRUCT S.R.L. | 1.8M | 13 | Construcții |
| CENCONSTRUCT S.R.L. | 1.8M | 13 | Construcții |
| VEST GRUP RELAX SRL | 1.9M | 13 | Construcții |
| SERVICE MONDO INSTAL SRL | 1.8M | 13 | Construcții |
| KYOTO IMPEX SRL | 1.8M | 13 | Construcții |
| PACO IND SERVICE SRL | 1.8M | 13 | Construcții |
| VOPSITORII INDUSTRIALE SRL | 1.9M | 13 | Construcții |
| GAZON S.R.L. | 1.9M | 13 | Construcții |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ BACAU
Industrie (CAEN 43)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 18.5%
- CA / angajat
- 141K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 11%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 1.8M
- Profit net
- 339K
- Angajați
- 13
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 1.8M | 339K | 13 |
Explore
Industry (CAEN 43)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la ANELBAC S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- ANELBAC S.R.L.(current)
- Revenue
- 1.8M
- Employees
- 13
- Profit
- 339K
- Rank RO
- #101.982
- I.L.S. S.A.
- Revenue
- 2M
- Employees
- 13
- Profit
- 108K
- Rank RO
- #96.146
- LINETRON SRL
- Revenue
- 1.7M
- Employees
- 13
- Profit
- -178K
- Rank RO
- #108.923
- ELECTRO-URSA CONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 1.8M
- Employees
- 13
- Profit
- 694K
- Rank RO
- #101.613
- CENCONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 1.8M
- Employees
- 13
- Profit
- -51K
- Rank RO
- #102.799
- VEST GRUP RELAX SRL
- Revenue
- 1.9M
- Employees
- 13
- Profit
- 50.3K
- Rank RO
- #101.007
- SERVICE MONDO INSTAL SRL
- Revenue
- 1.8M
- Employees
- 13
- Profit
- -31.6K
- Rank RO
- #103.113
- KYOTO IMPEX SRL
- Revenue
- 1.8M
- Employees
- 13
- Profit
- -72.8K
- Rank RO
- #104.216
- PACO IND SERVICE SRL
- Revenue
- 1.8M
- Employees
- 13
- Profit
- 9.6K
- Rank RO
- #104.657
- VOPSITORII INDUSTRIALE SRL
- Revenue
- 1.9M
- Employees
- 13
- Profit
- 564K
- Rank RO
- #99.311
- GAZON S.R.L.
- Revenue
- 1.9M
- Employees
- 13
- Profit
- 62.8K
- Rank RO
- #98.656
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| ANELBAC S.R.L.(current) | 1.8M | 13 | 339K | #101.982 |
| I.L.S. S.A. | 2M | 13 | 108K | #96.146 |
| LINETRON SRL | 1.7M | 13 | -178K | #108.923 |
| ELECTRO-URSA CONSTRUCT S.R.L. | 1.8M | 13 | 694K | #101.613 |
| CENCONSTRUCT S.R.L. | 1.8M | 13 | -51K | #102.799 |
| VEST GRUP RELAX SRL | 1.9M | 13 | 50.3K | #101.007 |
| SERVICE MONDO INSTAL SRL | 1.8M | 13 | -31.6K | #103.113 |
| KYOTO IMPEX SRL | 1.8M | 13 | -72.8K | #104.216 |
| PACO IND SERVICE SRL | 1.8M | 13 | 9.6K | #104.657 |
| VOPSITORII INDUSTRIALE SRL | 1.9M | 13 | 564K | #99.311 |
| GAZON S.R.L. | 1.9M | 13 | 62.8K | #98.656 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | ANELBAC S.R.L.(you) | I.L.S. S.A. | LINETRON SRL | ELECTRO-URSA CONSTRUCT S.R.L. | CENCONSTRUCT S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 1.8M | 2M | 1.7M | 1.8M | 1.8M |
| Profit | 339K | 108K | -178K | 694K | -51K |
| Margin | 18,5% | 5,4% | -10,7% | 37,7% | -2,8% |
| Employees | 13 | 13 | 13 | 13 | 13 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “ANELBAC S.R.L.”.