ANDRONIC CONSTRUCT S.R.L.

CUI 17920608·Construcții·Neamt·Founded 2024

Revenue

268K

2024

Profit

90.8K

2024

Employees

1

2024

Margin

33,8%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

ANDRONIC CONSTRUCT S.R.L. este o companie micro din sectorul Construcții, cu sediul în NEAMT, având o cifră de afaceri de 268K lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #3.000 la cifra de afaceri, #2.119 la profit, #2.706 la număr angajați din 5.424 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 33.8%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
ANDRONIC CONSTRUCT S.R.L. este o companie micro din sectorul Construcții, cu sediul în NEAMT, având o cifră de afaceri de 268K lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 33.8%.
Poziție în industrie
În industria de Construcții (România), compania este #3.000 la cifra de afaceri, #2.119 la profit, #2.706 la număr angajați din 5.424 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Construcții (CAEN 42) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#3.000 din 5.424 companii

Top 55.3%

Vezi clasamentul

După profit

#2.119 din 5.424 companii

Top 39.0%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#2.706 din 5.424 companii

Top 49.9%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
12.4M lei
Marjă medie
7.1%
Angajați medie
15

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri268K lei vs medie industrie 12.4M lei

Compania este 0.0× față de media industriei

Marjă profit33.8% vs medie industrie 7.1%

Compania este 4.8× față de media industriei

Angajați1 vs medie industrie 15

Compania este 0.1× față de media industriei

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
MARA SI MAREA S.R.L.268K1Construcții
ELLING REFRACTORY SOLUTIONS S.R.L.269K1Construcții
COLMABIT S.R.L.270K1Construcții
MAX MATEI COMPANY S.R.L.270K1Construcții
SINCRON ENERGY S.R.L.266K1Construcții
INGINERIA SI MANAGEMENTUL SISTEMELOR S.R.L.266K1Construcții
RODFLOR CONSTRUCT S.R.L.266K1Construcții
CRISTELIAN CONSTRUCT ARG SRL271K1Construcții
SENZI CONDRUM S.R.L.272K1Construcții
NEW ERA CONSTRUCT AIM TEAM S.R.L.272K1Construcții

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
33.8%
CA / angajat
268K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 37%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    268K
    Profit net
    90.8K
    Angajați
    1

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la ANDRONIC CONSTRUCT S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricANDRONIC CONSTRUCT S.R.L.(you)MARA SI MAREA S.R.L.ELLING REFRACTORY SOLUTIONS S.R.L.COLMABIT S.R.L.MAX MATEI COMPANY S.R.L.
Revenue
268K
268K
269K
270K
270K
Profit
90.8K
150K
-6.7K
200K
105K
Margin
33,8%
56,0%
-2,5%
74,0%
38,9%
Employees
1
1
1
1
1
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “ANDRONIC CONSTRUCT S.R.L.”.