ANDRASIG EXPRES S.R.L.
Revenue
5.6M
2024
Profit
549K
2024
Employees
13
2024
Margin
9,8%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
ANDRASIG EXPRES S.R.L. este o companie de mărime medie din sectorul Construcții, cu sediul în GIURGIU, având o cifră de afaceri de 5.6M lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #3.160 la cifra de afaceri, #4.686 la profit, #2.780 la număr angajați din 56.726 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 9.8%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- ANDRASIG EXPRES S.R.L. este o companie de mărime medie din sectorul Construcții, cu sediul în GIURGIU, având o cifră de afaceri de 5.6M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 9.8%.
- Poziție în industrie
- În industria de Construcții (România), compania este #3.160 la cifra de afaceri, #4.686 la profit, #2.780 la număr angajați din 56.726 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Construcții (CAEN 41) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 2.3M lei
- Marjă medie
- 9.8%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 2.5× față de media industriei
Compania este 1.0× față de media industriei
Compania este 3.5× față de media industriei
Industry intelligence
Construcții (CAEN 41) — 2024
Industry size
128B
RON revenue
Total companies
56.726
Total employees
208.079
Industry growth
—
YoY
Top companies
- Porr Construct SRL2.4B
- WEBUILD Spa MILANO SUCURSALA ROMANIA BUCURESTI - SEDIU PERMANENT DESEMNAT2.1B
- STRABAG SRL1.7B
- CONCELEX SRL1.4B
- AKTOR SOCIETATE TEHNICA ANONIMA (AKTOR SA) - GRECIA - SUCURSALA BUCURESTI, ROMANIA - SEDIU PERMANENT DESEMNAT1.2B
- BOG 'ART SRL913M
- NESS PROIECT EUROPE SRL820M
- CON-A OPERATIONS S.R.L.735M
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| ROMEMA SOLUTIONS SRL | 6M | 13 | Construcții |
| TERRA NOSTRA 2001 S.R.L. | 5.6M | 13 | Construcții |
| ALRA LAND CON S.R.L. | 5.6M | 13 | Construcții |
| CRESTA BAUTECHNIK HD SRL | 5.7M | 13 | Construcții |
| ZECE SRL | 5.5M | 13 | Construcții |
| KANALA SRL | 5.5M | 13 | Construcții |
| INTERNATIONAL ROM TRADING SRL | 5.4M | 13 | Construcții |
| ADIMAR IDEAL CONSTRUCT SRL | 5.1M | 12 | Construcții |
| CROMULENT PROPERTY CONSULTING S.R.L. | 5.8M | 13 | Construcții |
| E.G.S. TOTAL BAU SRL | 5.8M | 13 | Construcții |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ GIURGIU
Industrie (CAEN 41)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 9.8%
- CA / angajat
- 429K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 5%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 5.6M
- Profit net
- 549K
- Angajați
- 13
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 5.6M | 549K | 13 |
Explore
Industry (CAEN 41)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la ANDRASIG EXPRES S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- ANDRASIG EXPRES S.R.L.(current)
- Revenue
- 5.6M
- Employees
- 13
- Profit
- 549K
- Rank RO
- #42.130
- ROMEMA SOLUTIONS SRL
- Revenue
- 6M
- Employees
- 13
- Profit
- 1.1M
- Rank RO
- #39.566
- TERRA NOSTRA 2001 S.R.L.
- Revenue
- 5.6M
- Employees
- 13
- Profit
- 647K
- Rank RO
- #42.122
- ALRA LAND CON S.R.L.
- Revenue
- 5.6M
- Employees
- 13
- Profit
- 1.1M
- Rank RO
- #41.895
- CRESTA BAUTECHNIK HD SRL
- Revenue
- 5.7M
- Employees
- 13
- Profit
- 28.3K
- Rank RO
- #41.524
- ZECE SRL
- Revenue
- 5.5M
- Employees
- 13
- Profit
- 404K
- Rank RO
- #42.780
- KANALA SRL
- Revenue
- 5.5M
- Employees
- 13
- Profit
- -327K
- Rank RO
- #42.857
- INTERNATIONAL ROM TRADING SRL
- Revenue
- 5.4M
- Employees
- 13
- Profit
- 1.2M
- Rank RO
- #43.018
- ADIMAR IDEAL CONSTRUCT SRL
- Revenue
- 5.1M
- Employees
- 12
- Profit
- 136K
- Rank RO
- #45.181
- CROMULENT PROPERTY CONSULTING S.R.L.
- Revenue
- 5.8M
- Employees
- 13
- Profit
- 16.9K
- Rank RO
- #41.018
- E.G.S. TOTAL BAU SRL
- Revenue
- 5.8M
- Employees
- 13
- Profit
- 165K
- Rank RO
- #40.781
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| ANDRASIG EXPRES S.R.L.(current) | 5.6M | 13 | 549K | #42.130 |
| ROMEMA SOLUTIONS SRL | 6M | 13 | 1.1M | #39.566 |
| TERRA NOSTRA 2001 S.R.L. | 5.6M | 13 | 647K | #42.122 |
| ALRA LAND CON S.R.L. | 5.6M | 13 | 1.1M | #41.895 |
| CRESTA BAUTECHNIK HD SRL | 5.7M | 13 | 28.3K | #41.524 |
| ZECE SRL | 5.5M | 13 | 404K | #42.780 |
| KANALA SRL | 5.5M | 13 | -327K | #42.857 |
| INTERNATIONAL ROM TRADING SRL | 5.4M | 13 | 1.2M | #43.018 |
| ADIMAR IDEAL CONSTRUCT SRL | 5.1M | 12 | 136K | #45.181 |
| CROMULENT PROPERTY CONSULTING S.R.L. | 5.8M | 13 | 16.9K | #41.018 |
| E.G.S. TOTAL BAU SRL | 5.8M | 13 | 165K | #40.781 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | ANDRASIG EXPRES S.R.L.(you) | ROMEMA SOLUTIONS SRL | TERRA NOSTRA 2001 S.R.L. | ALRA LAND CON S.R.L. | CRESTA BAUTECHNIK HD SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 5.6M | 6M | 5.6M | 5.6M | 5.7M |
| Profit | 549K | 1.1M | 647K | 1.1M | 28.3K |
| Margin | 9,8% | 17,5% | 11,6% | 18,9% | 0,5% |
| Employees | 13 | 13 | 13 | 13 | 13 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “ANDRASIG EXPRES S.R.L.”.