Revenue

280K

2024

Profit

36.5K

2024

Employees

3

2024

Margin

13,1%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

ANDANTE PREST S.R.L. este o companie micro din sectorul Transport, cu sediul în SATU MARE, având o cifră de afaceri de 280K lei (date 2024). În industria de Transport (România), compania este #23.966 la cifra de afaceri, #15.974 la profit, #9.481 la număr angajați din 69.154 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 13.1%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
ANDANTE PREST S.R.L. este o companie micro din sectorul Transport, cu sediul în SATU MARE, având o cifră de afaceri de 280K lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 13.1%.
Poziție în industrie
În industria de Transport (România), compania este #23.966 la cifra de afaceri, #15.974 la profit, #9.481 la număr angajați din 69.154 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Transport (CAEN 49) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#23.966 din 69.154 companii

Top 34.7%

Vezi clasamentul

După profit

#15.974 din 69.154 companii

Top 23.1%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#9.481 din 69.154 companii

Top 13.7%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
1.4M lei
Marjă medie
4.3%
Angajați medie
3

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri280K lei vs medie industrie 1.4M lei

Compania este 0.2× față de media industriei

Marjă profit13.1% vs medie industrie 4.3%

Compania este 3.0× față de media industriei

Angajați3 vs medie industrie 3

Compania este 0.9× față de media industriei

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
N&J TRADING S.R.L.289K3Transport
SOOS TAXI 2018 S.R.L.244K3Transport
PRISCOM TRAVEL SRL280K3Transport
NRL CARGOTRANS LOGISTIC S.R.L.280K3Transport
DIPEROS TRANS SRL280K3Transport
MTA CABOO S.R.L.279K3Transport
PULP FICTION S.R.L.279K3Transport
ROAD BERTOLEX BUCEGI SRL278K3Transport
DIESEL CAR SRL278K3Transport
3M TAXI S.R.L.278K3Transport

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
13.1%
CA / angajat
93.2K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 36%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    280K
    Profit net
    36.5K
    Angajați
    3

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la ANDANTE PREST S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricANDANTE PREST S.R.L.(you)N&J TRADING S.R.L.SOOS TAXI 2018 S.R.L.PRISCOM TRAVEL SRLNRL CARGOTRANS LOGISTIC S.R.L.
Revenue
280K
289K
244K
280K
280K
Profit
36.5K
4.9K
6.7K
7.6K
9.7K
Margin
13,1%
1,7%
2,8%
2,7%
3,5%
Employees
3
3
3
3
3
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “ANDANTE PREST S.R.L.”.