ANANDA RESIDENCE S.R.L.
Revenue
32.4M
2024
Profit
6M
2024
Employees
30
2024
Margin
17,0%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
ANANDA RESIDENCE S.R.L. este o companie de mărime medie din sectorul Construcții, cu sediul în ILFOV, având o cifră de afaceri de 32.4M lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #623 la cifra de afaceri, #445 la profit, #1.000 la număr angajați din 56.726 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 17.0%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- ANANDA RESIDENCE S.R.L. este o companie de mărime medie din sectorul Construcții, cu sediul în ILFOV, având o cifră de afaceri de 32.4M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 17.0%.
- Poziție în industrie
- În industria de Construcții (România), compania este #623 la cifra de afaceri, #445 la profit, #1.000 la număr angajați din 56.726 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Construcții (CAEN 41) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 2.3M lei
- Marjă medie
- 9.8%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 14.4× față de media industriei
Compania este 1.7× față de media industriei
Compania este 8.2× față de media industriei
Industry intelligence
Construcții (CAEN 41) — 2024
Industry size
128B
RON revenue
Total companies
56.726
Total employees
208.079
Industry growth
—
YoY
Top companies
- Porr Construct SRL2.4B
- WEBUILD Spa MILANO SUCURSALA ROMANIA BUCURESTI - SEDIU PERMANENT DESEMNAT2.1B
- STRABAG SRL1.7B
- CONCELEX SRL1.4B
- AKTOR SOCIETATE TEHNICA ANONIMA (AKTOR SA) - GRECIA - SUCURSALA BUCURESTI, ROMANIA - SEDIU PERMANENT DESEMNAT1.2B
- BOG 'ART SRL913M
- NESS PROIECT EUROPE SRL820M
- CON-A OPERATIONS S.R.L.735M
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| A-CON ADI CONSTRUCT SRL | 36.9M | 30 | Construcții |
| MATGRUP AGREGATE S.R.L. | 34.9M | 39 | Construcții |
| ELISAN SRL | 32.4M | 31 | Construcții |
| VECTOR CONSULT SERVICES SRL | 38.2M | 31 | Construcții |
| TBM INNOVATION STEEL SRL | 40.3M | 30 | Construcții |
| BIO GREEN HOUSE SRL | 32.1M | 32 | Construcții |
| MATEO RUSTIC CONSTRUCT S.R.L. | 32M | 32 | Construcții |
| T.T. & CO SOLARIA GRUP S.R.L. | 34.4M | 26 | Construcții |
| CONSTRUCTII COMERT "ILCOM" SRL | 31.2M | 28 | Construcții |
| SIMPLU CONS 2004 SRL | 32M | 27 | Construcții |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ ILFOV
Industrie (CAEN 41)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 17.0%
- CA / angajat
- 1.2M
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 1%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 32.4M
- Profit net
- 6M
- Angajați
- 30
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 32.4M | 6M | 30 |
Explore
Industry (CAEN 41)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la ANANDA RESIDENCE S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- ANANDA RESIDENCE S.R.L.(current)
- Revenue
- 32.4M
- Employees
- 30
- Profit
- 6M
- Rank RO
- #8.810
- A-CON ADI CONSTRUCT SRL
- Revenue
- 36.9M
- Employees
- 30
- Profit
- 1.2M
- Rank RO
- #8.375
- MATGRUP AGREGATE S.R.L.
- Revenue
- 34.9M
- Employees
- 39
- Profit
- 183K
- Rank RO
- #8.825
- ELISAN SRL
- Revenue
- 32.4M
- Employees
- 31
- Profit
- 16.6M
- Rank RO
- #9.454
- VECTOR CONSULT SERVICES SRL
- Revenue
- 38.2M
- Employees
- 31
- Profit
- 3.1M
- Rank RO
- #8.124
- TBM INNOVATION STEEL SRL
- Revenue
- 40.3M
- Employees
- 30
- Profit
- 11.3M
- Rank RO
- #7.717
- BIO GREEN HOUSE SRL
- Revenue
- 32.1M
- Employees
- 32
- Profit
- 755K
- Rank RO
- #9.532
- MATEO RUSTIC CONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 32M
- Employees
- 32
- Profit
- 9.5M
- Rank RO
- #9.554
- T.T. & CO SOLARIA GRUP S.R.L.
- Revenue
- 34.4M
- Employees
- 26
- Profit
- 228K
- Rank RO
- #8.945
- CONSTRUCTII COMERT "ILCOM" SRL
- Revenue
- 31.2M
- Employees
- 28
- Profit
- 795K
- Rank RO
- #9.765
- SIMPLU CONS 2004 SRL
- Revenue
- 32M
- Employees
- 27
- Profit
- 1.2M
- Rank RO
- #9.568
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| ANANDA RESIDENCE S.R.L.(current) | 32.4M | 30 | 6M | #8.810 |
| A-CON ADI CONSTRUCT SRL | 36.9M | 30 | 1.2M | #8.375 |
| MATGRUP AGREGATE S.R.L. | 34.9M | 39 | 183K | #8.825 |
| ELISAN SRL | 32.4M | 31 | 16.6M | #9.454 |
| VECTOR CONSULT SERVICES SRL | 38.2M | 31 | 3.1M | #8.124 |
| TBM INNOVATION STEEL SRL | 40.3M | 30 | 11.3M | #7.717 |
| BIO GREEN HOUSE SRL | 32.1M | 32 | 755K | #9.532 |
| MATEO RUSTIC CONSTRUCT S.R.L. | 32M | 32 | 9.5M | #9.554 |
| T.T. & CO SOLARIA GRUP S.R.L. | 34.4M | 26 | 228K | #8.945 |
| CONSTRUCTII COMERT "ILCOM" SRL | 31.2M | 28 | 795K | #9.765 |
| SIMPLU CONS 2004 SRL | 32M | 27 | 1.2M | #9.568 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | ANANDA RESIDENCE S.R.L.(you) | A-CON ADI CONSTRUCT SRL | MATGRUP AGREGATE S.R.L. | ELISAN SRL | VECTOR CONSULT SERVICES SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 32.4M | 36.9M | 34.9M | 32.4M | 38.2M |
| Profit | 6M | 1.2M | 183K | 16.6M | 3.1M |
| Margin | 17,0% | 3,3% | 0,5% | 51,2% | 8,2% |
| Employees | 30 | 30 | 39 | 31 | 31 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “ANANDA RESIDENCE S.R.L.”.