AMGINE AUTO SRL
Revenue
226K
2024
Profit
-17.1K
2024
Employees
4
2024
Margin
-7,6%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
AMGINE AUTO SRL este o companie micro din sectorul Activități profesionale, cu sediul în PRAHOVA, având o cifră de afaceri de 226K lei (date 2024). În industria de Activități profesionale (România), compania este #12.198 la cifra de afaceri, #24.715 la profit, #2.543 la număr angajați din 28.608 companii.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- AMGINE AUTO SRL este o companie micro din sectorul Activități profesionale, cu sediul în PRAHOVA, având o cifră de afaceri de 226K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: în pierdere sau cu marjă foarte scăzută (marjă de profit -7.6%).
- Poziție în industrie
- În industria de Activități profesionale (România), compania este #12.198 la cifra de afaceri, #24.715 la profit, #2.543 la număr angajați din 28.608 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Activități profesionale (CAEN 71) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1M lei
- Marjă medie
- 16.2%
- Angajați medie
- 3
Companie vs medie industrie
Compania este 0.2× față de media industriei
Compania este -0.5× față de media industriei
Compania este 1.5× față de media industriei
Industry intelligence
Activități profesionale (CAEN 71) — 2024
Industry size
29.5B
RON revenue
Total companies
28.608
Total employees
78.684
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| CAD ATELIER SRL | 226K | 4 | Activități profesionale |
| TERRA-GRAPHYC S.R.L. | 224K | 4 | Activități profesionale |
| RAKOCZI DIESEL MEISTER SRL | 223K | 4 | Activități profesionale |
| A.C.M.T. (AGEN�IA DE CONSULTAN�� �I M�SUR�TORI TERESTRE) SRL | 230K | 4 | Activități profesionale |
| MUNTENIA SERVICE S.R.L. | 230K | 4 | Activități profesionale |
| TOP-PROIECT S.R.L. | 231K | 4 | Activități profesionale |
| ALMAR PROIECT S.R.L. | 232K | 4 | Activități profesionale |
| PILLER STUDIO S.R.L. | 232K | 4 | Activități profesionale |
| TOTAL TERMO SERVICE SRL | 233K | 4 | Activități profesionale |
| WATER & PROCESS INNOVATIONS S.R.L. | 233K | 4 | Activități profesionale |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ PRAHOVA
Industrie (CAEN 71)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- -7.6%
- CA / angajat
- 56.6K
- Scor risc (0–100)
- 54
- Percentil piață (CA)
- Top 41%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 226K
- Profit net
- -17.1K
- Angajați
- 4
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 226K | -17.1K | 4 |
Explore
Industry (CAEN 71)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la AMGINE AUTO SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- AMGINE AUTO SRL(current)
- Revenue
- 226K
- Employees
- 4
- Profit
- -17.1K
- Rank RO
- #365.336
- CAD ATELIER SRL
- Revenue
- 226K
- Employees
- 4
- Profit
- -54.6K
- Rank RO
- #366.021
- TERRA-GRAPHYC S.R.L.
- Revenue
- 224K
- Employees
- 4
- Profit
- -9.6K
- Rank RO
- #367.343
- RAKOCZI DIESEL MEISTER SRL
- Revenue
- 223K
- Employees
- 4
- Profit
- 16K
- Rank RO
- #367.835
- A.C.M.T. (AGEN�IA DE CONSULTAN�� �I M�SUR�TORI TERESTRE) SRL
- Revenue
- 230K
- Employees
- 4
- Profit
- -106K
- Rank RO
- #362.680
- MUNTENIA SERVICE S.R.L.
- Revenue
- 230K
- Employees
- 4
- Profit
- 3.1K
- Rank RO
- #362.415
- TOP-PROIECT S.R.L.
- Revenue
- 231K
- Employees
- 4
- Profit
- -19.4K
- Rank RO
- #361.705
- ALMAR PROIECT S.R.L.
- Revenue
- 232K
- Employees
- 4
- Profit
- -10.8K
- Rank RO
- #360.490
- PILLER STUDIO S.R.L.
- Revenue
- 232K
- Employees
- 4
- Profit
- -333K
- Rank RO
- #360.442
- TOTAL TERMO SERVICE SRL
- Revenue
- 233K
- Employees
- 4
- Profit
- 18.3K
- Rank RO
- #360.404
- WATER & PROCESS INNOVATIONS S.R.L.
- Revenue
- 233K
- Employees
- 4
- Profit
- -59.2K
- Rank RO
- #360.011
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| AMGINE AUTO SRL(current) | 226K | 4 | -17.1K | #365.336 |
| CAD ATELIER SRL | 226K | 4 | -54.6K | #366.021 |
| TERRA-GRAPHYC S.R.L. | 224K | 4 | -9.6K | #367.343 |
| RAKOCZI DIESEL MEISTER SRL | 223K | 4 | 16K | #367.835 |
| A.C.M.T. (AGEN�IA DE CONSULTAN�� �I M�SUR�TORI TERESTRE) SRL | 230K | 4 | -106K | #362.680 |
| MUNTENIA SERVICE S.R.L. | 230K | 4 | 3.1K | #362.415 |
| TOP-PROIECT S.R.L. | 231K | 4 | -19.4K | #361.705 |
| ALMAR PROIECT S.R.L. | 232K | 4 | -10.8K | #360.490 |
| PILLER STUDIO S.R.L. | 232K | 4 | -333K | #360.442 |
| TOTAL TERMO SERVICE SRL | 233K | 4 | 18.3K | #360.404 |
| WATER & PROCESS INNOVATIONS S.R.L. | 233K | 4 | -59.2K | #360.011 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | AMGINE AUTO SRL(you) | CAD ATELIER SRL | TERRA-GRAPHYC S.R.L. | RAKOCZI DIESEL MEISTER SRL | A.C.M.T. (AGEN�IA DE CONSULTAN�� �I M�SUR�TORI TERESTRE) SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 226K | 226K | 224K | 223K | 230K |
| Profit | -17.1K | -54.6K | -9.6K | 16K | -106K |
| Margin | -7,6% | -24,2% | -4,3% | 7,2% | -46,1% |
| Employees | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “AMGINE AUTO SRL”.