Revenue

709K

2024

Profit

197K

2024

Employees

8

2024

Margin

27,7%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

AMEDOR CONSTRUCT S.R.L. este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în IASI, având o cifră de afaceri de 709K lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #2.297 la cifra de afaceri, #1.695 la profit, #1.228 la număr angajați din 5.424 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 27.7%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
AMEDOR CONSTRUCT S.R.L. este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în IASI, având o cifră de afaceri de 709K lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 27.7%.
Poziție în industrie
În industria de Construcții (România), compania este #2.297 la cifra de afaceri, #1.695 la profit, #1.228 la număr angajați din 5.424 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Construcții (CAEN 42) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#2.297 din 5.424 companii

Top 42.3%

Vezi clasamentul

După profit

#1.695 din 5.424 companii

Top 31.2%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#1.228 din 5.424 companii

Top 22.6%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
12.4M lei
Marjă medie
7.1%
Angajați medie
15

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri709K lei vs medie industrie 12.4M lei

Compania este 0.1× față de media industriei

Marjă profit27.7% vs medie industrie 7.1%

Compania este 3.9× față de media industriei

Angajați8 vs medie industrie 15

Compania este 0.5× față de media industriei

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
BRB TRANSCONSTRUCT SRL707K8Construcții
ALEX&�TEFI BALNIC CONSTRUCT S.R.L.691K8Construcții
MODUL TELECOM SRL672K8Construcții
PRIMA UTILAJ CONSTRUCT SRL627K8Construcții
SERBAN INDUSTRIAL CONSTRUCT S.R.L.809K8Construcții
RIGOLE CMP S.R.L.524K8Construcții
CR�CIUN EXPERT INSTAL S.R.L.814K8Construcții
MIL AUTO CONSTRUCT SRL705K7Construcții
ROMDECOR CONSTRUCT SRL714K7Construcții
MCD WORK LOCAL SRL726K9Construcții

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
27.7%
CA / angajat
88.7K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 21%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    709K
    Profit net
    197K
    Angajați
    8

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la AMEDOR CONSTRUCT S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricAMEDOR CONSTRUCT S.R.L.(you)BRB TRANSCONSTRUCT SRLALEX&�TEFI BALNIC CONSTRUCT S.R.L.MODUL TELECOM SRLPRIMA UTILAJ CONSTRUCT SRL
Revenue
709K
707K
691K
672K
627K
Profit
197K
-10.5K
-277K
47.3K
-246K
Margin
27,7%
-1,5%
-40,1%
7,0%
-39,3%
Employees
8
8
8
8
8
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “AMEDOR CONSTRUCT S.R.L.”.