AMBISUN SRL
Revenue
511K
2024
Profit
-93.3K
2024
Employees
3
2024
Margin
-18,3%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
AMBISUN SRL este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în IASI, având o cifră de afaceri de 511K lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #10.832 la cifra de afaceri, #37.401 la profit, #8.054 la număr angajați din 39.568 companii.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- AMBISUN SRL este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în IASI, având o cifră de afaceri de 511K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: în pierdere sau cu marjă foarte scăzută (marjă de profit -18.3%).
- Poziție în industrie
- În industria de Construcții (România), compania este #10.832 la cifra de afaceri, #37.401 la profit, #8.054 la număr angajați din 39.568 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Construcții (CAEN 43) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1.4M lei
- Marjă medie
- 11.2%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 0.4× față de media industriei
Compania este -1.6× față de media industriei
Compania este 0.8× față de media industriei
Industry intelligence
Construcții (CAEN 43) — 2024
Industry size
56.4B
RON revenue
Total companies
39.568
Total employees
143.570
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| D & D CONSTRUC�II CIVILE COTA ZERO S.R.L. | 495K | 3 | Construcții |
| STS GRUP GAZ S.R.L. | 483K | 3 | Construcții |
| GABY DAN INSTAL SRL | 549K | 3 | Construcții |
| GEDAL EXIM S.R.L. | 473K | 3 | Construcții |
| ELECTROMOLD SRL | 472K | 3 | Construcții |
| OVIALEX S.R.L. | 453K | 3 | Construcții |
| GRUP CONSTRUZIONE S.R.L. | 577K | 3 | Construcții |
| PAV ALPIN S.R.L. | 511K | 3 | Construcții |
| MD FRIGOTEHNIK S.R.L. | 510K | 3 | Construcții |
| ALESSIA & FLAVIA SRL | 511K | 3 | Construcții |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Industrie (CAEN 43)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- -18.3%
- CA / angajat
- 170K
- Scor risc (0–100)
- 59
- Percentil piață (CA)
- Top 25%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 511K
- Profit net
- -93.3K
- Angajați
- 3
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 511K | -93.3K | 3 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la AMBISUN SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- AMBISUN SRL(current)
- Revenue
- 511K
- Employees
- 3
- Profit
- -93.3K
- Rank RO
- #226.220
- D & D CONSTRUC�II CIVILE COTA ZERO S.R.L.
- Revenue
- 495K
- Employees
- 3
- Profit
- 243K
- Rank RO
- #230.074
- STS GRUP GAZ S.R.L.
- Revenue
- 483K
- Employees
- 3
- Profit
- 260K
- Rank RO
- #233.170
- GABY DAN INSTAL SRL
- Revenue
- 549K
- Employees
- 3
- Profit
- 34.9K
- Rank RO
- #217.648
- GEDAL EXIM S.R.L.
- Revenue
- 473K
- Employees
- 3
- Profit
- 209K
- Rank RO
- #235.985
- ELECTROMOLD SRL
- Revenue
- 472K
- Employees
- 3
- Profit
- 153K
- Rank RO
- #236.259
- OVIALEX S.R.L.
- Revenue
- 453K
- Employees
- 3
- Profit
- 69.2K
- Rank RO
- #241.522
- GRUP CONSTRUZIONE S.R.L.
- Revenue
- 577K
- Employees
- 3
- Profit
- 193K
- Rank RO
- #211.588
- PAV ALPIN S.R.L.
- Revenue
- 511K
- Employees
- 3
- Profit
- 246K
- Rank RO
- #226.201
- MD FRIGOTEHNIK S.R.L.
- Revenue
- 510K
- Employees
- 3
- Profit
- -126K
- Rank RO
- #226.272
- ALESSIA & FLAVIA SRL
- Revenue
- 511K
- Employees
- 3
- Profit
- 115K
- Rank RO
- #226.109
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| AMBISUN SRL(current) | 511K | 3 | -93.3K | #226.220 |
| D & D CONSTRUC�II CIVILE COTA ZERO S.R.L. | 495K | 3 | 243K | #230.074 |
| STS GRUP GAZ S.R.L. | 483K | 3 | 260K | #233.170 |
| GABY DAN INSTAL SRL | 549K | 3 | 34.9K | #217.648 |
| GEDAL EXIM S.R.L. | 473K | 3 | 209K | #235.985 |
| ELECTROMOLD SRL | 472K | 3 | 153K | #236.259 |
| OVIALEX S.R.L. | 453K | 3 | 69.2K | #241.522 |
| GRUP CONSTRUZIONE S.R.L. | 577K | 3 | 193K | #211.588 |
| PAV ALPIN S.R.L. | 511K | 3 | 246K | #226.201 |
| MD FRIGOTEHNIK S.R.L. | 510K | 3 | -126K | #226.272 |
| ALESSIA & FLAVIA SRL | 511K | 3 | 115K | #226.109 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | AMBISUN SRL(you) | D & D CONSTRUC�II CIVILE COTA ZERO S.R.L. | STS GRUP GAZ S.R.L. | GABY DAN INSTAL SRL | GEDAL EXIM S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 511K | 495K | 483K | 549K | 473K |
| Profit | -93.3K | 243K | 260K | 34.9K | 209K |
| Margin | -18,3% | 49,1% | 53,9% | 6,4% | 44,2% |
| Employees | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “AMBISUN SRL”.