AMBIS CONSTRUCT 2012 S.R.L.

CUI 30177617·Construcții·Suceava·Founded 2024

Revenue

2.4M

2024

Profit

467K

2024

Employees

10

2024

Margin

18,7%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

AMBIS CONSTRUCT 2012 S.R.L. este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în SUCEAVA, având o cifră de afaceri de 2.4M lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #5.972 la cifra de afaceri, #5.376 la profit, #3.730 la număr angajați din 56.726 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 18.7%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
AMBIS CONSTRUCT 2012 S.R.L. este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în SUCEAVA, având o cifră de afaceri de 2.4M lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 18.7%.
Poziție în industrie
În industria de Construcții (România), compania este #5.972 la cifra de afaceri, #5.376 la profit, #3.730 la număr angajați din 56.726 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Construcții (CAEN 41) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#5.972 din 56.726 companii

Top 10.5%

Vezi clasamentul

După profit

#5.376 din 56.726 companii

Top 9.5%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#3.730 din 56.726 companii

Top 6.6%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
2.3M lei
Marjă medie
9.8%
Angajați medie
4

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri2.4M lei vs medie industrie 2.3M lei

Compania este 1.0× față de media industriei

Marjă profit18.7% vs medie industrie 9.8%

Compania este 1.9× față de media industriei

Angajați10 vs medie industrie 4

Compania este 2.7× față de media industriei

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
TRISCINIC CONSTRUCT S.R.L.2.5M10Construcții
CONIMET SRL2.6M10Construcții
GB CLASSCONFORT S.R.L.2.5M9Construcții
ANDRA & ANDREEA CONS SRL2.5M10Construcții
ELECTRIC LIGHT GENERAL S.R.L.2.5M10Construcții
DUALCOMPLET TEHNIC SRL2.5M10Construcții
VID HOLDING INDUSTRY S.R.L.2.5M10Construcții
GRUND�R CONSTRUCT S.R.L.2.5M10Construcții
BEST REBRI CONSTRUCT S.R.L.2.5M10Construcții
PRO DRYWALL S.R.L.2.5M10Construcții

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
18.7%
CA / angajat
250K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 9%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    2.4M
    Profit net
    467K
    Angajați
    10

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la AMBIS CONSTRUCT 2012 S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricAMBIS CONSTRUCT 2012 S.R.L.(you)TRISCINIC CONSTRUCT S.R.L.CONIMET SRLGB CLASSCONFORT S.R.L.ANDRA & ANDREEA CONS SRL
Revenue
2.4M
2.5M
2.6M
2.5M
2.5M
Profit
467K
21.4K
412K
643K
822K
Margin
18,7%
0,9%
15,9%
26,0%
32,9%
Employees
10
10
10
9
10
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “AMBIS CONSTRUCT 2012 S.R.L.”.