AMARAZ CENTER S.R.L.
Revenue
142K
2024
Profit
2.4K
2024
Employees
1
2024
Margin
1,7%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
AMARAZ CENTER S.R.L. este o companie micro din sectorul Cazare, cu sediul în SIBIU, având o cifră de afaceri de 142K lei (date 2024). În industria de Cazare (România), compania este #5.424 la cifra de afaceri, #5.628 la profit, #3.259 la număr angajați din 11.968 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 1.7%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- AMARAZ CENTER S.R.L. este o companie micro din sectorul Cazare, cu sediul în SIBIU, având o cifră de afaceri de 142K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 1.7%.
- Poziție în industrie
- În industria de Cazare (România), compania este #5.424 la cifra de afaceri, #5.628 la profit, #3.259 la număr angajați din 11.968 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Cazare (CAEN 55) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1.1M lei
- Marjă medie
- 8.4%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 0.1× față de media industriei
Compania este 0.2× față de media industriei
Compania este 0.3× față de media industriei
Industry intelligence
Cazare (CAEN 55) — 2024
Industry size
12.6B
RON revenue
Total companies
11.968
Total employees
45.375
Industry growth
—
YoY
Top companies
- ANA HOTELS S.R.L.230M
- SOCIETATEA COMPANIILOR HOTELIERE GRAND SRL198M
- CONTINENTAL HOTELS S.A.186M
- NEMO INVESTMENT VEHICLE S.A.178M
- SOCIETATEA DE TRATAMENT BALNEAR �I RECUPERARE A CAPACIT��II DE MUNC� "T.B.R.C.M." S.A.171M
- CALIMANESTI CACIULATA SA113M
- PHOENICIA EXPRESS S.R.L.94.6M
- M.W.IMPORT EXPORT SRL89.1M
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| TARA TURISM S.R.L. | 141K | 1 | Cazare |
| CHARTER TRAVEL S.R.L. | 143K | 1 | Cazare |
| IMB AGREMENT S.R.L. | 144K | 1 | Cazare |
| CABANA RUSTIK JINA S.R.L. | 145K | 1 | Cazare |
| SIVCOST SRL | 138K | 1 | Cazare |
| L.A. MAMAIA NORD 3 S.R.L. | 137K | 1 | Cazare |
| AIR CLEANING SERVICES S.R.L. | 136K | 1 | Cazare |
| GREEN HOUSE STOLZENBURG S.R.L. | 136K | 1 | Cazare |
| HERMANNSTADT CONCEPT S.R.L. | 136K | 1 | Cazare |
| AGROMEC �URA MARE SRL | 135K | 1 | Cazare |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ SIBIU
Industrie (CAEN 55)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 1.7%
- CA / angajat
- 142K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 49%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 142K
- Profit net
- 2.4K
- Angajați
- 1
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 142K | 2.4K | 1 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la AMARAZ CENTER S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- AMARAZ CENTER S.R.L.(current)
- Revenue
- 142K
- Employees
- 1
- Profit
- 2.4K
- Rank RO
- #441.948
- TARA TURISM S.R.L.
- Revenue
- 141K
- Employees
- 1
- Profit
- 7.6K
- Rank RO
- #442.512
- CHARTER TRAVEL S.R.L.
- Revenue
- 143K
- Employees
- 1
- Profit
- 32.2K
- Rank RO
- #440.773
- IMB AGREMENT S.R.L.
- Revenue
- 144K
- Employees
- 1
- Profit
- 92.8K
- Rank RO
- #439.552
- CABANA RUSTIK JINA S.R.L.
- Revenue
- 145K
- Employees
- 1
- Profit
- 23.1K
- Rank RO
- #439.006
- SIVCOST SRL
- Revenue
- 138K
- Employees
- 1
- Profit
- -256K
- Rank RO
- #445.693
- L.A. MAMAIA NORD 3 S.R.L.
- Revenue
- 137K
- Employees
- 1
- Profit
- -55.4K
- Rank RO
- #446.702
- AIR CLEANING SERVICES S.R.L.
- Revenue
- 136K
- Employees
- 1
- Profit
- 14.7K
- Rank RO
- #447.785
- GREEN HOUSE STOLZENBURG S.R.L.
- Revenue
- 136K
- Employees
- 1
- Profit
- 9.4K
- Rank RO
- #447.813
- HERMANNSTADT CONCEPT S.R.L.
- Revenue
- 136K
- Employees
- 1
- Profit
- -100K
- Rank RO
- #447.878
- AGROMEC �URA MARE SRL
- Revenue
- 135K
- Employees
- 1
- Profit
- -42.1K
- Rank RO
- #448.569
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| AMARAZ CENTER S.R.L.(current) | 142K | 1 | 2.4K | #441.948 |
| TARA TURISM S.R.L. | 141K | 1 | 7.6K | #442.512 |
| CHARTER TRAVEL S.R.L. | 143K | 1 | 32.2K | #440.773 |
| IMB AGREMENT S.R.L. | 144K | 1 | 92.8K | #439.552 |
| CABANA RUSTIK JINA S.R.L. | 145K | 1 | 23.1K | #439.006 |
| SIVCOST SRL | 138K | 1 | -256K | #445.693 |
| L.A. MAMAIA NORD 3 S.R.L. | 137K | 1 | -55.4K | #446.702 |
| AIR CLEANING SERVICES S.R.L. | 136K | 1 | 14.7K | #447.785 |
| GREEN HOUSE STOLZENBURG S.R.L. | 136K | 1 | 9.4K | #447.813 |
| HERMANNSTADT CONCEPT S.R.L. | 136K | 1 | -100K | #447.878 |
| AGROMEC �URA MARE SRL | 135K | 1 | -42.1K | #448.569 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | AMARAZ CENTER S.R.L.(you) | TARA TURISM S.R.L. | CHARTER TRAVEL S.R.L. | IMB AGREMENT S.R.L. | CABANA RUSTIK JINA S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 142K | 141K | 143K | 144K | 145K |
| Profit | 2.4K | 7.6K | 32.2K | 92.8K | 23.1K |
| Margin | 1,7% | 5,3% | 22,6% | 64,4% | 16,0% |
| Employees | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “AMARAZ CENTER S.R.L.”.