AMAL-TOUR SRL
Revenue
5.2M
2024
Profit
355K
2024
Employees
25
2024
Margin
6,5%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
AMAL-TOUR SRL este o companie de mărime medie din sectorul Transport, cu sediul în VALCEA, având o cifră de afaceri de 5.2M lei (date 2024). În industria de Transport (România), compania este #2.691 la cifra de afaceri, #3.025 la profit, #1.124 la număr angajați din 69.154 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 6.5%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- AMAL-TOUR SRL este o companie de mărime medie din sectorul Transport, cu sediul în VALCEA, având o cifră de afaceri de 5.2M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 6.5%.
- Poziție în industrie
- În industria de Transport (România), compania este #2.691 la cifra de afaceri, #3.025 la profit, #1.124 la număr angajați din 69.154 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Transport (CAEN 49) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1.4M lei
- Marjă medie
- 4.3%
- Angajați medie
- 3
Companie vs medie industrie
Compania este 3.8× față de media industriei
Compania este 1.5× față de media industriei
Compania este 7.7× față de media industriei
Industry intelligence
Transport (CAEN 49) — 2024
Industry size
96.4B
RON revenue
Total companies
69.154
Total employees
224.808
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| TRANSMONTANA S.A. | 5.5M | 26 | Transport |
| VILEXTUR SRL | 5.3M | 23 | Transport |
| NIRAJ PRODCOM S.R.L. | 5.4M | 25 | Transport |
| PRIS COM UNIVERS SRL | 5.7M | 25 | Transport |
| GICU TRANS SRL | 5.3M | 25 | Transport |
| WOW TRANS FLEET S.R.L. | 5.4M | 26 | Transport |
| VERMICULT SRL | 5.8M | 25 | Transport |
| QVINT RTL S.R.L. | 5.4M | 26 | Transport |
| AUTO CONFORT S.R.L. | 5.1M | 25 | Transport |
| VIOMOB IMPEX SRL | 5.7M | 26 | Transport |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ VALCEA
Industrie (CAEN 49)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 6.5%
- CA / angajat
- 219K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 5%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 5.2M
- Profit net
- 355K
- Angajați
- 25
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 5.2M | 355K | 25 |
Explore
Industry (CAEN 49)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la AMAL-TOUR SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- AMAL-TOUR SRL(current)
- Revenue
- 5.2M
- Employees
- 25
- Profit
- 355K
- Rank RO
- #42.671
- TRANSMONTANA S.A.
- Revenue
- 5.5M
- Employees
- 26
- Profit
- 1.1M
- Rank RO
- #42.844
- VILEXTUR SRL
- Revenue
- 5.3M
- Employees
- 23
- Profit
- 420K
- Rank RO
- #44.169
- NIRAJ PRODCOM S.R.L.
- Revenue
- 5.4M
- Employees
- 25
- Profit
- 1.3M
- Rank RO
- #42.939
- PRIS COM UNIVERS SRL
- Revenue
- 5.7M
- Employees
- 25
- Profit
- 81.7K
- Rank RO
- #41.568
- GICU TRANS SRL
- Revenue
- 5.3M
- Employees
- 25
- Profit
- 88K
- Rank RO
- #44.008
- WOW TRANS FLEET S.R.L.
- Revenue
- 5.4M
- Employees
- 26
- Profit
- -40.2K
- Rank RO
- #43.080
- VERMICULT SRL
- Revenue
- 5.8M
- Employees
- 25
- Profit
- 442K
- Rank RO
- #40.926
- QVINT RTL S.R.L.
- Revenue
- 5.4M
- Employees
- 26
- Profit
- 255K
- Rank RO
- #43.480
- AUTO CONFORT S.R.L.
- Revenue
- 5.1M
- Employees
- 25
- Profit
- -270K
- Rank RO
- #45.163
- VIOMOB IMPEX SRL
- Revenue
- 5.7M
- Employees
- 26
- Profit
- 654K
- Rank RO
- #41.345
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| AMAL-TOUR SRL(current) | 5.2M | 25 | 355K | #42.671 |
| TRANSMONTANA S.A. | 5.5M | 26 | 1.1M | #42.844 |
| VILEXTUR SRL | 5.3M | 23 | 420K | #44.169 |
| NIRAJ PRODCOM S.R.L. | 5.4M | 25 | 1.3M | #42.939 |
| PRIS COM UNIVERS SRL | 5.7M | 25 | 81.7K | #41.568 |
| GICU TRANS SRL | 5.3M | 25 | 88K | #44.008 |
| WOW TRANS FLEET S.R.L. | 5.4M | 26 | -40.2K | #43.080 |
| VERMICULT SRL | 5.8M | 25 | 442K | #40.926 |
| QVINT RTL S.R.L. | 5.4M | 26 | 255K | #43.480 |
| AUTO CONFORT S.R.L. | 5.1M | 25 | -270K | #45.163 |
| VIOMOB IMPEX SRL | 5.7M | 26 | 654K | #41.345 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | AMAL-TOUR SRL(you) | TRANSMONTANA S.A. | VILEXTUR SRL | NIRAJ PRODCOM S.R.L. | PRIS COM UNIVERS SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 5.2M | 5.5M | 5.3M | 5.4M | 5.7M |
| Profit | 355K | 1.1M | 420K | 1.3M | 81.7K |
| Margin | 6,5% | 19,8% | 8,0% | 24,6% | 1,4% |
| Employees | 25 | 26 | 23 | 25 | 25 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “AMAL-TOUR SRL”.