ALUPVC S.R.L.
Revenue
201K
2024
Profit
5.6K
2024
Employees
3
2024
Margin
2,0%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
ALUPVC S.R.L. este o companie micro din sectorul Fabricare, cu sediul în VRANCEA, având o cifră de afaceri de 201K lei (date 2024). În industria de Fabricare (România), compania este #4.165 la cifra de afaceri, #4.483 la profit, #2.565 la număr angajați din 8.990 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 2.0%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- ALUPVC S.R.L. este o companie micro din sectorul Fabricare, cu sediul în VRANCEA, având o cifră de afaceri de 201K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 2.0%.
- Poziție în industrie
- În industria de Fabricare (România), compania este #4.165 la cifra de afaceri, #4.483 la profit, #2.565 la număr angajați din 8.990 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Fabricare (CAEN 25) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 4.4M lei
- Marjă medie
- 5.8%
- Angajați medie
- 9
Companie vs medie industrie
Compania este 0.0× față de media industriei
Compania este 0.4× față de media industriei
Compania este 0.3× față de media industriei
Industry intelligence
Fabricare (CAEN 25) — 2024
Industry size
39.8B
RON revenue
Total companies
8.990
Total employees
81.031
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| ELTRANS IMPEX SRL | 295K | 3 | Fabricare |
| IRON FOR HOME S.R.L. | 298K | 3 | Fabricare |
| MABE FAM GROUP S.R.L. | 302K | 3 | Fabricare |
| DIV COMPANY PROD SRL | 276K | 3 | Fabricare |
| TECHNOMETAL INVEST SRL | 276K | 3 | Fabricare |
| TEHNOMET PREST SRL | 275K | 3 | Fabricare |
| ESTIC SRL | 272K | 3 | Fabricare |
| METALLICA AMPI SRL | 280K | 3 | Fabricare |
| SEBINICAR STEEL SRL | 270K | 3 | Fabricare |
| TERMOSYSTEM SERVICES T.S.S. S.R.L. | 270K | 3 | Fabricare |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ VRANCEA
Industrie (CAEN 25)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 2.0%
- CA / angajat
- 91.9K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 36%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 201K
- Profit net
- 5.6K
- Angajați
- 3
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 201K | 5.6K | 3 |
Explore
Industry (CAEN 25)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la ALUPVC S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- ALUPVC S.R.L.(current)
- Revenue
- 201K
- Employees
- 3
- Profit
- 5.6K
- Rank RO
- #327.184
- ELTRANS IMPEX SRL
- Revenue
- 295K
- Employees
- 3
- Profit
- -5.2K
- Rank RO
- #308.004
- IRON FOR HOME S.R.L.
- Revenue
- 298K
- Employees
- 3
- Profit
- 70.1K
- Rank RO
- #301.309
- MABE FAM GROUP S.R.L.
- Revenue
- 302K
- Employees
- 3
- Profit
- -101K
- Rank RO
- #295.906
- DIV COMPANY PROD SRL
- Revenue
- 276K
- Employees
- 3
- Profit
- 49.4K
- Rank RO
- #327.165
- TECHNOMETAL INVEST SRL
- Revenue
- 276K
- Employees
- 3
- Profit
- 9K
- Rank RO
- #326.526
- TEHNOMET PREST SRL
- Revenue
- 275K
- Employees
- 3
- Profit
- 29.8K
- Rank RO
- #328.058
- ESTIC SRL
- Revenue
- 272K
- Employees
- 3
- Profit
- -175K
- Rank RO
- #330.213
- METALLICA AMPI SRL
- Revenue
- 280K
- Employees
- 3
- Profit
- 1.2K
- Rank RO
- #323.751
- SEBINICAR STEEL SRL
- Revenue
- 270K
- Employees
- 3
- Profit
- -33.6K
- Rank RO
- #331.444
- TERMOSYSTEM SERVICES T.S.S. S.R.L.
- Revenue
- 270K
- Employees
- 3
- Profit
- -20.2K
- Rank RO
- #331.485
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| ALUPVC S.R.L.(current) | 201K | 3 | 5.6K | #327.184 |
| ELTRANS IMPEX SRL | 295K | 3 | -5.2K | #308.004 |
| IRON FOR HOME S.R.L. | 298K | 3 | 70.1K | #301.309 |
| MABE FAM GROUP S.R.L. | 302K | 3 | -101K | #295.906 |
| DIV COMPANY PROD SRL | 276K | 3 | 49.4K | #327.165 |
| TECHNOMETAL INVEST SRL | 276K | 3 | 9K | #326.526 |
| TEHNOMET PREST SRL | 275K | 3 | 29.8K | #328.058 |
| ESTIC SRL | 272K | 3 | -175K | #330.213 |
| METALLICA AMPI SRL | 280K | 3 | 1.2K | #323.751 |
| SEBINICAR STEEL SRL | 270K | 3 | -33.6K | #331.444 |
| TERMOSYSTEM SERVICES T.S.S. S.R.L. | 270K | 3 | -20.2K | #331.485 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | ALUPVC S.R.L.(you) | ELTRANS IMPEX SRL | IRON FOR HOME S.R.L. | MABE FAM GROUP S.R.L. | DIV COMPANY PROD SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 201K | 295K | 298K | 302K | 276K |
| Profit | 5.6K | -5.2K | 70.1K | -101K | 49.4K |
| Margin | 2,0% | -1,8% | 23,5% | -33,6% | 17,9% |
| Employees | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “ALUPVC S.R.L.”.