ALU TECHNIQUE INDUSTRIES S.R.L.
Revenue
232K
2024
Profit
42.3K
2024
Employees
2
2024
Margin
14,4%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
ALU TECHNIQUE INDUSTRIES S.R.L. este o companie micro din sectorul Fabricare, cu sediul în IASI, având o cifră de afaceri de 232K lei (date 2024). În industria de Fabricare (România), compania este #4.011 la cifra de afaceri, #3.090 la profit, #3.049 la număr angajați din 8.990 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 14.4%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- ALU TECHNIQUE INDUSTRIES S.R.L. este o companie micro din sectorul Fabricare, cu sediul în IASI, având o cifră de afaceri de 232K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 14.4%.
- Poziție în industrie
- În industria de Fabricare (România), compania este #4.011 la cifra de afaceri, #3.090 la profit, #3.049 la număr angajați din 8.990 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Fabricare (CAEN 25) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 4.4M lei
- Marjă medie
- 5.8%
- Angajați medie
- 9
Companie vs medie industrie
Compania este 0.1× față de media industriei
Compania este 2.5× față de media industriei
Compania este 0.2× față de media industriei
Industry intelligence
Fabricare (CAEN 25) — 2024
Industry size
39.8B
RON revenue
Total companies
8.990
Total employees
81.031
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| EURO GLACE SRL | 316K | 2 | Fabricare |
| STIMAN SRL | 295K | 2 | Fabricare |
| HWDMETAL S.R.L. | 295K | 2 | Fabricare |
| PLATINUM BUSINESS PROJECT SRL | 295K | 2 | Fabricare |
| R.R. SABLARE & SUDURA S.R.L. | 294K | 2 | Fabricare |
| CNC-BT S.R.L. | 294K | 2 | Fabricare |
| FUNERAL DISTRIB S.R.L. | 294K | 2 | Fabricare |
| HDM MODULAR BOX S.R.L. | 294K | 2 | Fabricare |
| BI & GI METAL- SERVICE S.R.L. | 296K | 2 | Fabricare |
| SAVIMAS PROD-COM S.R.L. | 297K | 2 | Fabricare |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Industrie (CAEN 25)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 14.4%
- CA / angajat
- 147K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 34%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 232K
- Profit net
- 42.3K
- Angajați
- 2
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 232K | 42.3K | 2 |
Explore
Industry (CAEN 25)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la ALU TECHNIQUE INDUSTRIES S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- ALU TECHNIQUE INDUSTRIES S.R.L.(current)
- Revenue
- 232K
- Employees
- 2
- Profit
- 42.3K
- Rank RO
- #308.288
- EURO GLACE SRL
- Revenue
- 316K
- Employees
- 2
- Profit
- -20.2K
- Rank RO
- #289.558
- STIMAN SRL
- Revenue
- 295K
- Employees
- 2
- Profit
- 21.8K
- Rank RO
- #308.184
- HWDMETAL S.R.L.
- Revenue
- 295K
- Employees
- 2
- Profit
- 153K
- Rank RO
- #307.994
- PLATINUM BUSINESS PROJECT SRL
- Revenue
- 295K
- Employees
- 2
- Profit
- -121K
- Rank RO
- #307.604
- R.R. SABLARE & SUDURA S.R.L.
- Revenue
- 294K
- Employees
- 2
- Profit
- 13.5K
- Rank RO
- #309.103
- CNC-BT S.R.L.
- Revenue
- 294K
- Employees
- 2
- Profit
- 148K
- Rank RO
- #309.169
- FUNERAL DISTRIB S.R.L.
- Revenue
- 294K
- Employees
- 2
- Profit
- 137K
- Rank RO
- #309.591
- HDM MODULAR BOX S.R.L.
- Revenue
- 294K
- Employees
- 2
- Profit
- 102K
- Rank RO
- #309.706
- BI & GI METAL- SERVICE S.R.L.
- Revenue
- 296K
- Employees
- 2
- Profit
- 6.7K
- Rank RO
- #305.478
- SAVIMAS PROD-COM S.R.L.
- Revenue
- 297K
- Employees
- 2
- Profit
- 79.9K
- Rank RO
- #304.734
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| ALU TECHNIQUE INDUSTRIES S.R.L.(current) | 232K | 2 | 42.3K | #308.288 |
| EURO GLACE SRL | 316K | 2 | -20.2K | #289.558 |
| STIMAN SRL | 295K | 2 | 21.8K | #308.184 |
| HWDMETAL S.R.L. | 295K | 2 | 153K | #307.994 |
| PLATINUM BUSINESS PROJECT SRL | 295K | 2 | -121K | #307.604 |
| R.R. SABLARE & SUDURA S.R.L. | 294K | 2 | 13.5K | #309.103 |
| CNC-BT S.R.L. | 294K | 2 | 148K | #309.169 |
| FUNERAL DISTRIB S.R.L. | 294K | 2 | 137K | #309.591 |
| HDM MODULAR BOX S.R.L. | 294K | 2 | 102K | #309.706 |
| BI & GI METAL- SERVICE S.R.L. | 296K | 2 | 6.7K | #305.478 |
| SAVIMAS PROD-COM S.R.L. | 297K | 2 | 79.9K | #304.734 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | ALU TECHNIQUE INDUSTRIES S.R.L.(you) | EURO GLACE SRL | STIMAN SRL | HWDMETAL S.R.L. | PLATINUM BUSINESS PROJECT SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 232K | 316K | 295K | 295K | 295K |
| Profit | 42.3K | -20.2K | 21.8K | 153K | -121K |
| Margin | 14,4% | -6,4% | 7,4% | 51,8% | -40,9% |
| Employees | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “ALU TECHNIQUE INDUSTRIES S.R.L.”.