ALPIN CRAIOVA S.R.L.
Revenue
1.3M
2024
Profit
644K
2024
Employees
2
2024
Margin
49,1%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
ALPIN CRAIOVA S.R.L. este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în DOLJ, având o cifră de afaceri de 1.3M lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #9.773 la cifra de afaceri, #4.111 la profit, #14.220 la număr angajați din 56.726 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 49.1%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- ALPIN CRAIOVA S.R.L. este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în DOLJ, având o cifră de afaceri de 1.3M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 49.1%.
- Poziție în industrie
- În industria de Construcții (România), compania este #9.773 la cifra de afaceri, #4.111 la profit, #14.220 la număr angajați din 56.726 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Construcții (CAEN 41) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 2.3M lei
- Marjă medie
- 9.8%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 0.6× față de media industriei
Compania este 5.0× față de media industriei
Compania este 0.5× față de media industriei
Industry intelligence
Construcții (CAEN 41) — 2024
Industry size
128B
RON revenue
Total companies
56.726
Total employees
208.079
Industry growth
—
YoY
Top companies
- Porr Construct SRL2.4B
- WEBUILD Spa MILANO SUCURSALA ROMANIA BUCURESTI - SEDIU PERMANENT DESEMNAT2.1B
- STRABAG SRL1.7B
- CONCELEX SRL1.4B
- AKTOR SOCIETATE TEHNICA ANONIMA (AKTOR SA) - GRECIA - SUCURSALA BUCURESTI, ROMANIA - SEDIU PERMANENT DESEMNAT1.2B
- BOG 'ART SRL913M
- NESS PROIECT EUROPE SRL820M
- CON-A OPERATIONS S.R.L.735M
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| MELYSA & MATEI CON S.R.L. | 1.3M | 2 | Construcții |
| BIOHABITAT SOLUTIONS S.R.L. | 1.3M | 2 | Construcții |
| IMMOINVEST CAPITAL S.R.L. | 1.2M | 2 | Construcții |
| DAX CONTEMPORAN S.R.L. | 1.5M | 2 | Construcții |
| INTERCONS MEGA CONSTRUCT 93 SRL | 1.3M | 2 | Construcții |
| EXIMAL TOC S.R.L. | 1.3M | 2 | Construcții |
| WEST HOUSE SOLUTIONS S.R.L. | 1.3M | 2 | Construcții |
| EDIL GSF TEAM S.R.L. | 1.3M | 2 | Construcții |
| CONROD CONSTRUCT SRL | 1.3M | 2 | Construcții |
| SUPRA TOWER S.R.L. | 1.3M | 2 | Construcții |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ DOLJ
Industrie (CAEN 41)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 49.1%
- CA / angajat
- 655K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 14%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 1.3M
- Profit net
- 644K
- Angajați
- 2
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 1.3M | 644K | 2 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la ALPIN CRAIOVA S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- ALPIN CRAIOVA S.R.L.(current)
- Revenue
- 1.3M
- Employees
- 2
- Profit
- 644K
- Rank RO
- #127.863
- MELYSA & MATEI CON S.R.L.
- Revenue
- 1.3M
- Employees
- 2
- Profit
- 274K
- Rank RO
- #129.362
- BIOHABITAT SOLUTIONS S.R.L.
- Revenue
- 1.3M
- Employees
- 2
- Profit
- 311K
- Rank RO
- #131.316
- IMMOINVEST CAPITAL S.R.L.
- Revenue
- 1.2M
- Employees
- 2
- Profit
- 87.7K
- Rank RO
- #135.240
- DAX CONTEMPORAN S.R.L.
- Revenue
- 1.5M
- Employees
- 2
- Profit
- 367K
- Rank RO
- #117.596
- INTERCONS MEGA CONSTRUCT 93 SRL
- Revenue
- 1.3M
- Employees
- 2
- Profit
- -315K
- Rank RO
- #127.768
- EXIMAL TOC S.R.L.
- Revenue
- 1.3M
- Employees
- 2
- Profit
- 706K
- Rank RO
- #128.048
- WEST HOUSE SOLUTIONS S.R.L.
- Revenue
- 1.3M
- Employees
- 2
- Profit
- -124K
- Rank RO
- #128.092
- EDIL GSF TEAM S.R.L.
- Revenue
- 1.3M
- Employees
- 2
- Profit
- 568K
- Rank RO
- #128.110
- CONROD CONSTRUCT SRL
- Revenue
- 1.3M
- Employees
- 2
- Profit
- 162K
- Rank RO
- #127.579
- SUPRA TOWER S.R.L.
- Revenue
- 1.3M
- Employees
- 2
- Profit
- 63.2K
- Rank RO
- #127.236
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| ALPIN CRAIOVA S.R.L.(current) | 1.3M | 2 | 644K | #127.863 |
| MELYSA & MATEI CON S.R.L. | 1.3M | 2 | 274K | #129.362 |
| BIOHABITAT SOLUTIONS S.R.L. | 1.3M | 2 | 311K | #131.316 |
| IMMOINVEST CAPITAL S.R.L. | 1.2M | 2 | 87.7K | #135.240 |
| DAX CONTEMPORAN S.R.L. | 1.5M | 2 | 367K | #117.596 |
| INTERCONS MEGA CONSTRUCT 93 SRL | 1.3M | 2 | -315K | #127.768 |
| EXIMAL TOC S.R.L. | 1.3M | 2 | 706K | #128.048 |
| WEST HOUSE SOLUTIONS S.R.L. | 1.3M | 2 | -124K | #128.092 |
| EDIL GSF TEAM S.R.L. | 1.3M | 2 | 568K | #128.110 |
| CONROD CONSTRUCT SRL | 1.3M | 2 | 162K | #127.579 |
| SUPRA TOWER S.R.L. | 1.3M | 2 | 63.2K | #127.236 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | ALPIN CRAIOVA S.R.L.(you) | MELYSA & MATEI CON S.R.L. | BIOHABITAT SOLUTIONS S.R.L. | IMMOINVEST CAPITAL S.R.L. | DAX CONTEMPORAN S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 1.3M | 1.3M | 1.3M | 1.2M | 1.5M |
| Profit | 644K | 274K | 311K | 87.7K | 367K |
| Margin | 49,1% | 21,3% | 24,7% | 7,3% | 24,6% |
| Employees | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “ALPIN CRAIOVA S.R.L.”.