ALOREF S.R.L.
Revenue
60.7M
2024
Profit
991K
2024
Employees
40
2024
Margin
1,6%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
ALOREF S.R.L. este o companie mare din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în ALBA, având o cifră de afaceri de 60.7M lei (date 2024). În industria de Comerț en-gros (România), compania este #1.244 la cifra de afaceri, #4.014 la profit, #1.077 la număr angajați din 63.035 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 1.6%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- ALOREF S.R.L. este o companie mare din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în ALBA, având o cifră de afaceri de 60.7M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 1.6%.
- Poziție în industrie
- În industria de Comerț en-gros (România), compania este #1.244 la cifra de afaceri, #4.014 la profit, #1.077 la număr angajați din 63.035 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Comerț en-gros (CAEN 46) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 8.1M lei
- Marjă medie
- 4.2%
- Angajați medie
- 5
Companie vs medie industrie
Compania este 7.5× față de media industriei
Compania este 0.4× față de media industriei
Compania este 7.9× față de media industriei
Industry intelligence
Comerț en-gros (CAEN 46) — 2024
Industry size
508B
RON revenue
Total companies
63.035
Total employees
317.294
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| MEESENBURG ROMANIA SRL | 62.8M | 40 | Comerț en-gros |
| TUPLEX PLASTIC SRL | 60.1M | 40 | Comerț en-gros |
| PETROGAB IMPEX SRL | 62.9M | 42 | Comerț en-gros |
| R&G INDUSTRIES SRL | 60.9M | 39 | Comerț en-gros |
| TERRA PALFINGER SRL | 64M | 42 | Comerț en-gros |
| TRIBECA DRINKS SRL | 61.5M | 38 | Comerț en-gros |
| DABLEROM S.R.L. | 62.2M | 43 | Comerț en-gros |
| EUROAGRICOOP COOPERATIV� AGRICOL� | 57.8M | 40 | Comerț en-gros |
| LENOVO TECHNOLOGY B.V. OLANDA AMSTERDAM - SUCURSALA BUCURESTI | 62.3M | 37 | Comerț en-gros |
| EZEAN GRAIN SRL | 60.7M | 38 | Comerț en-gros |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ ALBA
Industrie (CAEN 46)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 1.6%
- CA / angajat
- 1.6M
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 1%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 60.7M
- Profit net
- 991K
- Angajați
- 40
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 60.7M | 991K | 40 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la ALOREF S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- ALOREF S.R.L.(current)
- Revenue
- 60.7M
- Employees
- 40
- Profit
- 991K
- Rank RO
- #5.076
- MEESENBURG ROMANIA SRL
- Revenue
- 62.8M
- Employees
- 40
- Profit
- 2M
- Rank RO
- #5.061
- TUPLEX PLASTIC SRL
- Revenue
- 60.1M
- Employees
- 40
- Profit
- 2.9M
- Rank RO
- #5.282
- PETROGAB IMPEX SRL
- Revenue
- 62.9M
- Employees
- 42
- Profit
- 2.2M
- Rank RO
- #5.055
- R&G INDUSTRIES SRL
- Revenue
- 60.9M
- Employees
- 39
- Profit
- 2.6M
- Rank RO
- #5.222
- TERRA PALFINGER SRL
- Revenue
- 64M
- Employees
- 42
- Profit
- 6.1M
- Rank RO
- #4.965
- TRIBECA DRINKS SRL
- Revenue
- 61.5M
- Employees
- 38
- Profit
- 516K
- Rank RO
- #5.180
- DABLEROM S.R.L.
- Revenue
- 62.2M
- Employees
- 43
- Profit
- 5.5M
- Rank RO
- #5.114
- EUROAGRICOOP COOPERATIV� AGRICOL�
- Revenue
- 57.8M
- Employees
- 40
- Profit
- 475K
- Rank RO
- #5.484
- LENOVO TECHNOLOGY B.V. OLANDA AMSTERDAM - SUCURSALA BUCURESTI
- Revenue
- 62.3M
- Employees
- 37
- Profit
- 3.1M
- Rank RO
- #5.109
- EZEAN GRAIN SRL
- Revenue
- 60.7M
- Employees
- 38
- Profit
- 2M
- Rank RO
- #5.231
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| ALOREF S.R.L.(current) | 60.7M | 40 | 991K | #5.076 |
| MEESENBURG ROMANIA SRL | 62.8M | 40 | 2M | #5.061 |
| TUPLEX PLASTIC SRL | 60.1M | 40 | 2.9M | #5.282 |
| PETROGAB IMPEX SRL | 62.9M | 42 | 2.2M | #5.055 |
| R&G INDUSTRIES SRL | 60.9M | 39 | 2.6M | #5.222 |
| TERRA PALFINGER SRL | 64M | 42 | 6.1M | #4.965 |
| TRIBECA DRINKS SRL | 61.5M | 38 | 516K | #5.180 |
| DABLEROM S.R.L. | 62.2M | 43 | 5.5M | #5.114 |
| EUROAGRICOOP COOPERATIV� AGRICOL� | 57.8M | 40 | 475K | #5.484 |
| LENOVO TECHNOLOGY B.V. OLANDA AMSTERDAM - SUCURSALA BUCURESTI | 62.3M | 37 | 3.1M | #5.109 |
| EZEAN GRAIN SRL | 60.7M | 38 | 2M | #5.231 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | ALOREF S.R.L.(you) | MEESENBURG ROMANIA SRL | TUPLEX PLASTIC SRL | PETROGAB IMPEX SRL | R&G INDUSTRIES SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 60.7M | 62.8M | 60.1M | 62.9M | 60.9M |
| Profit | 991K | 2M | 2.9M | 2.2M | 2.6M |
| Margin | 1,6% | 3,2% | 4,8% | 3,5% | 4,2% |
| Employees | 40 | 40 | 40 | 42 | 39 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “ALOREF S.R.L.”.