ALMARIO ELECTRIC SRL
Revenue
814K
2024
Profit
113K
2024
Employees
5
2024
Margin
13,8%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
ALMARIO ELECTRIC SRL este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în PRAHOVA, având o cifră de afaceri de 814K lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #8.284 la cifra de afaceri, #8.535 la profit, #5.341 la număr angajați din 39.568 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 13.8%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- ALMARIO ELECTRIC SRL este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în PRAHOVA, având o cifră de afaceri de 814K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 13.8%.
- Poziție în industrie
- În industria de Construcții (România), compania este #8.284 la cifra de afaceri, #8.535 la profit, #5.341 la număr angajați din 39.568 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Construcții (CAEN 43) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1.4M lei
- Marjă medie
- 11.2%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 0.6× față de media industriei
Compania este 1.2× față de media industriei
Compania este 1.4× față de media industriei
Industry intelligence
Construcții (CAEN 43) — 2024
Industry size
56.4B
RON revenue
Total companies
39.568
Total employees
143.570
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| INSTALTUB PLAST S.R.L. | 797K | 5 | Construcții |
| IANMIH PRESTARI SERVICII S.R.L. | 757K | 5 | Construcții |
| START DINAMIC INSTAL S.R.L. | 891K | 5 | Construcții |
| MPI SMART S.R.L. | 751K | 5 | Construcții |
| DESIALE PERFORM CONST S.R.L. | 726K | 5 | Construcții |
| ALL IN ONE INSTALLATION SERVICES S.R.L. | 724K | 5 | Construcții |
| BETYINSTALGAZ SERV SRL | 712K | 5 | Construcții |
| ELCONSTRUCT COM SRL | 820K | 5 | Construcții |
| APETROAEI SERVCOM S.R.L. | 821K | 5 | Construcții |
| GAVMAR TOTAL DESIGN S.R.L. | 815K | 5 | Construcții |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ PRAHOVA
Industrie (CAEN 43)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 13.8%
- CA / angajat
- 164K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 19%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 814K
- Profit net
- 113K
- Angajați
- 5
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 814K | 113K | 5 |
Explore
Industry (CAEN 43)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la ALMARIO ELECTRIC SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- ALMARIO ELECTRIC SRL(current)
- Revenue
- 814K
- Employees
- 5
- Profit
- 113K
- Rank RO
- #172.847
- INSTALTUB PLAST S.R.L.
- Revenue
- 797K
- Employees
- 5
- Profit
- 137K
- Rank RO
- #175.626
- IANMIH PRESTARI SERVICII S.R.L.
- Revenue
- 757K
- Employees
- 5
- Profit
- 319K
- Rank RO
- #180.940
- START DINAMIC INSTAL S.R.L.
- Revenue
- 891K
- Employees
- 5
- Profit
- 114K
- Rank RO
- #164.267
- MPI SMART S.R.L.
- Revenue
- 751K
- Employees
- 5
- Profit
- 139K
- Rank RO
- #181.819
- DESIALE PERFORM CONST S.R.L.
- Revenue
- 726K
- Employees
- 5
- Profit
- 222K
- Rank RO
- #185.494
- ALL IN ONE INSTALLATION SERVICES S.R.L.
- Revenue
- 724K
- Employees
- 5
- Profit
- -18.1K
- Rank RO
- #185.712
- BETYINSTALGAZ SERV SRL
- Revenue
- 712K
- Employees
- 5
- Profit
- 444 lei
- Rank RO
- #187.540
- ELCONSTRUCT COM SRL
- Revenue
- 820K
- Employees
- 5
- Profit
- 26K
- Rank RO
- #172.571
- APETROAEI SERVCOM S.R.L.
- Revenue
- 821K
- Employees
- 5
- Profit
- 285K
- Rank RO
- #172.533
- GAVMAR TOTAL DESIGN S.R.L.
- Revenue
- 815K
- Employees
- 5
- Profit
- 332K
- Rank RO
- #173.326
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| ALMARIO ELECTRIC SRL(current) | 814K | 5 | 113K | #172.847 |
| INSTALTUB PLAST S.R.L. | 797K | 5 | 137K | #175.626 |
| IANMIH PRESTARI SERVICII S.R.L. | 757K | 5 | 319K | #180.940 |
| START DINAMIC INSTAL S.R.L. | 891K | 5 | 114K | #164.267 |
| MPI SMART S.R.L. | 751K | 5 | 139K | #181.819 |
| DESIALE PERFORM CONST S.R.L. | 726K | 5 | 222K | #185.494 |
| ALL IN ONE INSTALLATION SERVICES S.R.L. | 724K | 5 | -18.1K | #185.712 |
| BETYINSTALGAZ SERV SRL | 712K | 5 | 444 lei | #187.540 |
| ELCONSTRUCT COM SRL | 820K | 5 | 26K | #172.571 |
| APETROAEI SERVCOM S.R.L. | 821K | 5 | 285K | #172.533 |
| GAVMAR TOTAL DESIGN S.R.L. | 815K | 5 | 332K | #173.326 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | ALMARIO ELECTRIC SRL(you) | INSTALTUB PLAST S.R.L. | IANMIH PRESTARI SERVICII S.R.L. | START DINAMIC INSTAL S.R.L. | MPI SMART S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 814K | 797K | 757K | 891K | 751K |
| Profit | 113K | 137K | 319K | 114K | 139K |
| Margin | 13,8% | 17,2% | 42,2% | 12,8% | 18,5% |
| Employees | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “ALMARIO ELECTRIC SRL”.