ALIVAS CLOUD CONSULTING S.R.L.
Revenue
1.8K
2024
Profit
-478 lei
2024
Employees
—
2024
Margin
-26,5%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
ALIVAS CLOUD CONSULTING S.R.L. este o companie micro din sectorul IT, cu sediul în CLUJ, având o cifră de afaceri de 1.8K lei (date 2024). În industria de IT (România), compania este #29.911 la cifra de afaceri, #29.128 la profit, #26.590 la număr angajați din 36.296 companii.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- ALIVAS CLOUD CONSULTING S.R.L. este o companie micro din sectorul IT, cu sediul în CLUJ, având o cifră de afaceri de 1.8K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: în pierdere sau cu marjă foarte scăzută (marjă de profit -26.5%).
- Poziție în industrie
- În industria de IT (România), compania este #29.911 la cifra de afaceri, #29.128 la profit, #26.590 la număr angajați din 36.296 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria IT (CAEN 62) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1.8M lei
- Marjă medie
- 14.7%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 0.0× față de media industriei
Compania este -1.8× față de media industriei
Industry intelligence
IT (CAEN 62) — 2024
Industry size
64.6B
RON revenue
Total companies
36.296
Total employees
147.195
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| GLEBLU S.R.L. | 1.8K | 1 | IT |
| ARTMIT INVEST S.R.L. | 1.7K | 1 | IT |
| KROBELUS MD SRL | 1.7K | 1 | IT |
| SWARMSOFT SRL | 1.7K | 1 | IT |
| CONNECT IT SOLUTIONS S.R.L. | 1.7K | 1 | IT |
| ORCUS SOLUTIONS S.R.L. | 2K | 1 | IT |
| SSU TOP CONSULTING S.R.L. | 2K | 1 | IT |
| BLACK LABEL SOFTWARE TECHNOLOGIES S.R.L. | 1.6K | 1 | IT |
| ROCADE S.R.L. | 2K | 1 | IT |
| DATAGENIUS CREATIVE S.R.L. | 1.8K | 1 | IT |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Industrie (CAEN 62)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- -26.5%
- Scor risc (0–100)
- 63
- Percentil piață (CA)
- Top 78%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 1.8K
- Profit net
- -478 lei
- Angajați
- —
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 1.8K | -478 lei | — |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la ALIVAS CLOUD CONSULTING S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- ALIVAS CLOUD CONSULTING S.R.L.(current)
- Revenue
- 1.8K
- Employees
- 0
- Profit
- -478 lei
- Rank RO
- #698.694
- GLEBLU S.R.L.
- Revenue
- 1.8K
- Employees
- 1
- Profit
- -38.2K
- Rank RO
- #698.644
- ARTMIT INVEST S.R.L.
- Revenue
- 1.7K
- Employees
- 1
- Profit
- 175 lei
- Rank RO
- #699.146
- KROBELUS MD SRL
- Revenue
- 1.7K
- Employees
- 1
- Profit
- -7.1K
- Rank RO
- #699.288
- SWARMSOFT SRL
- Revenue
- 1.7K
- Employees
- 1
- Profit
- -6.8K
- Rank RO
- #699.412
- CONNECT IT SOLUTIONS S.R.L.
- Revenue
- 1.7K
- Employees
- 1
- Profit
- -112K
- Rank RO
- #699.496
- ORCUS SOLUTIONS S.R.L.
- Revenue
- 2K
- Employees
- 1
- Profit
- 995 lei
- Rank RO
- #697.291
- SSU TOP CONSULTING S.R.L.
- Revenue
- 2K
- Employees
- 1
- Profit
- 514 lei
- Rank RO
- #697.291
- BLACK LABEL SOFTWARE TECHNOLOGIES S.R.L.
- Revenue
- 1.6K
- Employees
- 1
- Profit
- -508 lei
- Rank RO
- #699.873
- ROCADE S.R.L.
- Revenue
- 2K
- Employees
- 1
- Profit
- -9.9K
- Rank RO
- #697.134
- DATAGENIUS CREATIVE S.R.L.
- Revenue
- 1.8K
- Employees
- 1
- Profit
- 1.3K
- Rank RO
- #698.702
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| ALIVAS CLOUD CONSULTING S.R.L.(current) | 1.8K | 0 | -478 lei | #698.694 |
| GLEBLU S.R.L. | 1.8K | 1 | -38.2K | #698.644 |
| ARTMIT INVEST S.R.L. | 1.7K | 1 | 175 lei | #699.146 |
| KROBELUS MD SRL | 1.7K | 1 | -7.1K | #699.288 |
| SWARMSOFT SRL | 1.7K | 1 | -6.8K | #699.412 |
| CONNECT IT SOLUTIONS S.R.L. | 1.7K | 1 | -112K | #699.496 |
| ORCUS SOLUTIONS S.R.L. | 2K | 1 | 995 lei | #697.291 |
| SSU TOP CONSULTING S.R.L. | 2K | 1 | 514 lei | #697.291 |
| BLACK LABEL SOFTWARE TECHNOLOGIES S.R.L. | 1.6K | 1 | -508 lei | #699.873 |
| ROCADE S.R.L. | 2K | 1 | -9.9K | #697.134 |
| DATAGENIUS CREATIVE S.R.L. | 1.8K | 1 | 1.3K | #698.702 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | ALIVAS CLOUD CONSULTING S.R.L.(you) | GLEBLU S.R.L. | ARTMIT INVEST S.R.L. | KROBELUS MD SRL | SWARMSOFT SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 1.8K | 1.8K | 1.7K | 1.7K | 1.7K |
| Profit | -478 lei | -38.2K | 175 lei | -7.1K | -6.8K |
| Margin | -26,5% | -2106,8% | 10,1% | -416,5% | -400,8% |
| Employees | 0 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “ALIVAS CLOUD CONSULTING S.R.L.”.