ALISAN SRL
Revenue
21M
2024
Profit
2.1M
2024
Employees
25
2024
Margin
9,8%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
ALISAN SRL este o companie de mărime medie din sectorul Comerț cu amănuntul, cu sediul în IASI, având o cifră de afaceri de 21M lei (date 2024). În industria de Comerț cu amănuntul (România), compania este #1.158 la cifra de afaceri, #618 la profit, #1.301 la număr angajați din 130.296 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 9.8%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- ALISAN SRL este o companie de mărime medie din sectorul Comerț cu amănuntul, cu sediul în IASI, având o cifră de afaceri de 21M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 9.8%.
- Poziție în industrie
- În industria de Comerț cu amănuntul (România), compania este #1.158 la cifra de afaceri, #618 la profit, #1.301 la număr angajați din 130.296 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Comerț cu amănuntul (CAEN 47) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 3M lei
- Marjă medie
- 3.7%
- Angajați medie
- 3
Companie vs medie industrie
Compania este 7.0× față de media industriei
Compania este 2.7× față de media industriei
Compania este 7.8× față de media industriei
Industry intelligence
Comerț cu amănuntul (CAEN 47) — 2024
Industry size
389B
RON revenue
Total companies
130.296
Total employees
418.868
Industry growth
—
YoY
Top companies
- LIDL DISCOUNT SRL24.7B
- OMV PETROM MARKETING SRL24.6B
- KAUFLAND ROMANIA SCS19.7B
- PROFI ROM FOOD SRL14.9B
- CARREFOUR ROMANIA SA12.7B
- DEDEMAN SRL12.4B
- DR.MAX S.R.L.10.9B
- MEGA IMAGE SRL10.7B
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| TRANS-ANAPET SRL | 20.2M | 24 | Comerț cu amănuntul |
| FARMACIA ADRIANA A & G MED SRL | 22.5M | 27 | Comerț cu amănuntul |
| TIG SRL | 21.4M | 25 | Comerț cu amănuntul |
| GRANDY S.R.L. | 20.4M | 25 | Comerț cu amănuntul |
| MEISTER COM SRL | 20.4M | 25 | Comerț cu amănuntul |
| MAROLA GENERAL ACTIVITIES SRL | 21.1M | 24 | Comerț cu amănuntul |
| MAGISTRA FARM SRL | 20.9M | 26 | Comerț cu amănuntul |
| LEM'S PONTICA S.R.L. | 20.9M | 24 | Comerț cu amănuntul |
| TEXAVIT S.R.L. | 21.4M | 24 | Comerț cu amănuntul |
| DUCULICA SRL | 19.8M | 25 | Comerț cu amănuntul |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ IASI
Industrie (CAEN 47)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 9.8%
- CA / angajat
- 843K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 2%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 21M
- Profit net
- 2.1M
- Angajați
- 25
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 21M | 2.1M | 25 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la ALISAN SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- ALISAN SRL(current)
- Revenue
- 21M
- Employees
- 25
- Profit
- 2.1M
- Rank RO
- #13.798
- TRANS-ANAPET SRL
- Revenue
- 20.2M
- Employees
- 24
- Profit
- 2.1M
- Rank RO
- #14.316
- FARMACIA ADRIANA A & G MED SRL
- Revenue
- 22.5M
- Employees
- 27
- Profit
- 763K
- Rank RO
- #12.981
- TIG SRL
- Revenue
- 21.4M
- Employees
- 25
- Profit
- 400K
- Rank RO
- #13.585
- GRANDY S.R.L.
- Revenue
- 20.4M
- Employees
- 25
- Profit
- 300K
- Rank RO
- #14.145
- MEISTER COM SRL
- Revenue
- 20.4M
- Employees
- 25
- Profit
- 1M
- Rank RO
- #14.157
- MAROLA GENERAL ACTIVITIES SRL
- Revenue
- 21.1M
- Employees
- 24
- Profit
- 171K
- Rank RO
- #13.767
- MAGISTRA FARM SRL
- Revenue
- 20.9M
- Employees
- 26
- Profit
- 1.2M
- Rank RO
- #13.869
- LEM'S PONTICA S.R.L.
- Revenue
- 20.9M
- Employees
- 24
- Profit
- 1.2M
- Rank RO
- #13.891
- TEXAVIT S.R.L.
- Revenue
- 21.4M
- Employees
- 24
- Profit
- 1.7M
- Rank RO
- #13.572
- DUCULICA SRL
- Revenue
- 19.8M
- Employees
- 25
- Profit
- 792K
- Rank RO
- #14.591
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| ALISAN SRL(current) | 21M | 25 | 2.1M | #13.798 |
| TRANS-ANAPET SRL | 20.2M | 24 | 2.1M | #14.316 |
| FARMACIA ADRIANA A & G MED SRL | 22.5M | 27 | 763K | #12.981 |
| TIG SRL | 21.4M | 25 | 400K | #13.585 |
| GRANDY S.R.L. | 20.4M | 25 | 300K | #14.145 |
| MEISTER COM SRL | 20.4M | 25 | 1M | #14.157 |
| MAROLA GENERAL ACTIVITIES SRL | 21.1M | 24 | 171K | #13.767 |
| MAGISTRA FARM SRL | 20.9M | 26 | 1.2M | #13.869 |
| LEM'S PONTICA S.R.L. | 20.9M | 24 | 1.2M | #13.891 |
| TEXAVIT S.R.L. | 21.4M | 24 | 1.7M | #13.572 |
| DUCULICA SRL | 19.8M | 25 | 792K | #14.591 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | ALISAN SRL(you) | TRANS-ANAPET SRL | FARMACIA ADRIANA A & G MED SRL | TIG SRL | GRANDY S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 21M | 20.2M | 22.5M | 21.4M | 20.4M |
| Profit | 2.1M | 2.1M | 763K | 400K | 300K |
| Margin | 9,8% | 10,2% | 3,4% | 1,9% | 1,5% |
| Employees | 25 | 24 | 27 | 25 | 25 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “ALISAN SRL”.