ALIMON SA
Revenue
367K
2024
Profit
3.4M
2024
Employees
16
2024
Margin
63,9%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
ALIMON SA este o companie micro din sectorul Comerț cu amănuntul, cu sediul în BACAU, având o cifră de afaceri de 367K lei (date 2024). În industria de Comerț cu amănuntul (România), compania este #5.030 la cifra de afaceri, #344 la profit, #2.349 la număr angajați din 130.296 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 63.9%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- ALIMON SA este o companie micro din sectorul Comerț cu amănuntul, cu sediul în BACAU, având o cifră de afaceri de 367K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 63.9%.
- Poziție în industrie
- În industria de Comerț cu amănuntul (România), compania este #5.030 la cifra de afaceri, #344 la profit, #2.349 la număr angajați din 130.296 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Comerț cu amănuntul (CAEN 47) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 3M lei
- Marjă medie
- 3.7%
- Angajați medie
- 3
Companie vs medie industrie
Compania este 0.1× față de media industriei
Compania este 17.4× față de media industriei
Compania este 5.0× față de media industriei
Industry intelligence
Comerț cu amănuntul (CAEN 47) — 2024
Industry size
389B
RON revenue
Total companies
130.296
Total employees
418.868
Industry growth
—
YoY
Top companies
- LIDL DISCOUNT SRL24.7B
- OMV PETROM MARKETING SRL24.6B
- KAUFLAND ROMANIA SCS19.7B
- PROFI ROM FOOD SRL14.9B
- CARREFOUR ROMANIA SA12.7B
- DEDEMAN SRL12.4B
- DR.MAX S.R.L.10.9B
- MEGA IMAGE SRL10.7B
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| MARA-LIBRIS S.A. | 5.4M | 16 | Comerț cu amănuntul |
| GAFLLY SRL | 5.3M | 16 | Comerț cu amănuntul |
| FLORENTA COMPRODEXIM SRL | 5.4M | 16 | Comerț cu amănuntul |
| ANTONIA GOLD SRL | 5.4M | 16 | Comerț cu amănuntul |
| LAVANDA FARM SRL | 5.3M | 16 | Comerț cu amănuntul |
| MITIONI COM SRL | 5.2M | 16 | Comerț cu amănuntul |
| IDEAL OPTIC MEDICAL SRL | 5.2M | 16 | Comerț cu amănuntul |
| CONDORUL AUTOMOBILE S.R.L. | 5.1M | 16 | Comerț cu amănuntul |
| OANCEA INVEST COM S.R.L. | 5.1M | 16 | Comerț cu amănuntul |
| IMPRIMATE SRL | 5.6M | 16 | Comerț cu amănuntul |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ BACAU
Industrie (CAEN 47)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 63.9%
- CA / angajat
- 335K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 5%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 367K
- Profit net
- 3.4M
- Angajați
- 16
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 367K | 3.4M | 16 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la ALIMON SA — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- ALIMON SA(current)
- Revenue
- 367K
- Employees
- 16
- Profit
- 3.4M
- Rank RO
- #43.549
- MARA-LIBRIS S.A.
- Revenue
- 5.4M
- Employees
- 16
- Profit
- 825K
- Rank RO
- #43.553
- GAFLLY SRL
- Revenue
- 5.3M
- Employees
- 16
- Profit
- 540K
- Rank RO
- #43.584
- FLORENTA COMPRODEXIM SRL
- Revenue
- 5.4M
- Employees
- 16
- Profit
- 603K
- Rank RO
- #43.408
- ANTONIA GOLD SRL
- Revenue
- 5.4M
- Employees
- 16
- Profit
- 1.2M
- Rank RO
- #43.173
- LAVANDA FARM SRL
- Revenue
- 5.3M
- Employees
- 16
- Profit
- 18K
- Rank RO
- #44.242
- MITIONI COM SRL
- Revenue
- 5.2M
- Employees
- 16
- Profit
- 1.6K
- Rank RO
- #44.555
- IDEAL OPTIC MEDICAL SRL
- Revenue
- 5.2M
- Employees
- 16
- Profit
- 279K
- Rank RO
- #44.577
- CONDORUL AUTOMOBILE S.R.L.
- Revenue
- 5.1M
- Employees
- 16
- Profit
- 394K
- Rank RO
- #45.121
- OANCEA INVEST COM S.R.L.
- Revenue
- 5.1M
- Employees
- 16
- Profit
- 197K
- Rank RO
- #45.286
- IMPRIMATE SRL
- Revenue
- 5.6M
- Employees
- 16
- Profit
- 1.2M
- Rank RO
- #41.937
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| ALIMON SA(current) | 367K | 16 | 3.4M | #43.549 |
| MARA-LIBRIS S.A. | 5.4M | 16 | 825K | #43.553 |
| GAFLLY SRL | 5.3M | 16 | 540K | #43.584 |
| FLORENTA COMPRODEXIM SRL | 5.4M | 16 | 603K | #43.408 |
| ANTONIA GOLD SRL | 5.4M | 16 | 1.2M | #43.173 |
| LAVANDA FARM SRL | 5.3M | 16 | 18K | #44.242 |
| MITIONI COM SRL | 5.2M | 16 | 1.6K | #44.555 |
| IDEAL OPTIC MEDICAL SRL | 5.2M | 16 | 279K | #44.577 |
| CONDORUL AUTOMOBILE S.R.L. | 5.1M | 16 | 394K | #45.121 |
| OANCEA INVEST COM S.R.L. | 5.1M | 16 | 197K | #45.286 |
| IMPRIMATE SRL | 5.6M | 16 | 1.2M | #41.937 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | ALIMON SA(you) | MARA-LIBRIS S.A. | GAFLLY SRL | FLORENTA COMPRODEXIM SRL | ANTONIA GOLD SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 367K | 5.4M | 5.3M | 5.4M | 5.4M |
| Profit | 3.4M | 825K | 540K | 603K | 1.2M |
| Margin | 63,9% | 15,4% | 10,1% | 11,2% | 22,4% |
| Employees | 16 | 16 | 16 | 16 | 16 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “ALIMON SA”.