ALGAMASIVA S.R.L.
Revenue
510K
2024
Profit
350K
2024
Employees
1
2024
Margin
68,5%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
ALGAMASIVA S.R.L. este o companie mică din sectorul Activități profesionale, cu sediul în ILFOV, având o cifră de afaceri de 510K lei (date 2024). În industria de Activități profesionale (România), compania este #321 la cifra de afaceri, #168 la profit, #309 la număr angajați din 1.429 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 68.5%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- ALGAMASIVA S.R.L. este o companie mică din sectorul Activități profesionale, cu sediul în ILFOV, având o cifră de afaceri de 510K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 68.5%.
- Poziție în industrie
- În industria de Activități profesionale (România), compania este #321 la cifra de afaceri, #168 la profit, #309 la număr angajați din 1.429 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Activități profesionale (CAEN 72) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 3.2M lei
- Marjă medie
- 6.1%
- Angajați medie
- 9
Companie vs medie industrie
Compania este 0.2× față de media industriei
Compania este 11.2× față de media industriei
Compania este 0.1× față de media industriei
Industry intelligence
Activități profesionale (CAEN 72) — 2024
Industry size
4.6B
RON revenue
Total companies
1.429
Total employees
12.748
Industry growth
—
YoY
Top companies
- INSTITUTUL NATIONAL DE CERCETARE - DEZVOLTARE PENTRU FIZICA SI INGINERIE NUCLEARA " HORIA HULUBEI " - IFIN - HH464M
- ETA2U SRL453M
- PAREXEL INTERNATIONAL ROMANIA S.R.L.272M
- BEESPEED TECHNICAL ENGINEERING CENTER S.R.L.215M
- INSTITUTUL NA�IONAL DE CERCETARE-DEZVOLTARE �N SILVICULTUR� "MARIN DR�CEA"184M
- REGIA AUTONOM� TEHNOLOGII PENTRU ENERGIA NUCLEAR� - RATEN168M
- PRO OPTICA SA129M
- INSTITUTUL NATIONAL DE CERCETARE-DEZVOLTARE AEROSPATIALA "ELIE CARAFOLI" - I.N.C.A.S. BUCURESTI126M
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| MRB ADMINISTRARE ACTIVE FINANCIARE S.R.L. | 512K | 1 | Activități profesionale |
| ARIAD MEDICAL RESEARCH & CONSULTING S.R.L. | 492K | 1 | Activități profesionale |
| OROPEZA CONSULTING S.R.L. | 586K | 1 | Activități profesionale |
| COGNITROM ONLINE S.R.L. | 515K | 1 | Activități profesionale |
| CLINICAL DATA SRL | 505K | 1 | Activități profesionale |
| NOVA IRA VAS SRL | 504K | 1 | Activități profesionale |
| MON HEALTH CREATIVE CONSULTING S.R.L. | 503K | 1 | Activități profesionale |
| ELSA INDUSTRY S.R.L. | 528K | 1 | Activități profesionale |
| KLADIA.STUDIO S.R.L. | 494K | 1 | Activități profesionale |
| CASTLING CORPORATION S.R.L. | 492K | 1 | Activități profesionale |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ ILFOV
Industrie (CAEN 72)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 68.5%
- CA / angajat
- 511K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 25%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 510K
- Profit net
- 350K
- Angajați
- 1
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 510K | 350K | 1 |
Explore
Industry (CAEN 72)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la ALGAMASIVA S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- ALGAMASIVA S.R.L.(current)
- Revenue
- 510K
- Employees
- 1
- Profit
- 350K
- Rank RO
- #226.074
- MRB ADMINISTRARE ACTIVE FINANCIARE S.R.L.
- Revenue
- 512K
- Employees
- 1
- Profit
- -488K
- Rank RO
- #225.859
- ARIAD MEDICAL RESEARCH & CONSULTING S.R.L.
- Revenue
- 492K
- Employees
- 1
- Profit
- 311K
- Rank RO
- #231.041
- OROPEZA CONSULTING S.R.L.
- Revenue
- 586K
- Employees
- 1
- Profit
- 463K
- Rank RO
- #209.787
- COGNITROM ONLINE S.R.L.
- Revenue
- 515K
- Employees
- 1
- Profit
- 300K
- Rank RO
- #225.274
- CLINICAL DATA SRL
- Revenue
- 505K
- Employees
- 1
- Profit
- 445K
- Rank RO
- #227.602
- NOVA IRA VAS SRL
- Revenue
- 504K
- Employees
- 1
- Profit
- 294K
- Rank RO
- #227.799
- MON HEALTH CREATIVE CONSULTING S.R.L.
- Revenue
- 503K
- Employees
- 1
- Profit
- 429K
- Rank RO
- #227.982
- ELSA INDUSTRY S.R.L.
- Revenue
- 528K
- Employees
- 1
- Profit
- 86.3K
- Rank RO
- #222.249
- KLADIA.STUDIO S.R.L.
- Revenue
- 494K
- Employees
- 1
- Profit
- 389K
- Rank RO
- #230.308
- CASTLING CORPORATION S.R.L.
- Revenue
- 492K
- Employees
- 1
- Profit
- 117K
- Rank RO
- #230.987
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| ALGAMASIVA S.R.L.(current) | 510K | 1 | 350K | #226.074 |
| MRB ADMINISTRARE ACTIVE FINANCIARE S.R.L. | 512K | 1 | -488K | #225.859 |
| ARIAD MEDICAL RESEARCH & CONSULTING S.R.L. | 492K | 1 | 311K | #231.041 |
| OROPEZA CONSULTING S.R.L. | 586K | 1 | 463K | #209.787 |
| COGNITROM ONLINE S.R.L. | 515K | 1 | 300K | #225.274 |
| CLINICAL DATA SRL | 505K | 1 | 445K | #227.602 |
| NOVA IRA VAS SRL | 504K | 1 | 294K | #227.799 |
| MON HEALTH CREATIVE CONSULTING S.R.L. | 503K | 1 | 429K | #227.982 |
| ELSA INDUSTRY S.R.L. | 528K | 1 | 86.3K | #222.249 |
| KLADIA.STUDIO S.R.L. | 494K | 1 | 389K | #230.308 |
| CASTLING CORPORATION S.R.L. | 492K | 1 | 117K | #230.987 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | ALGAMASIVA S.R.L.(you) | MRB ADMINISTRARE ACTIVE FINANCIARE S.R.L. | ARIAD MEDICAL RESEARCH & CONSULTING S.R.L. | OROPEZA CONSULTING S.R.L. | COGNITROM ONLINE S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 510K | 512K | 492K | 586K | 515K |
| Profit | 350K | -488K | 311K | 463K | 300K |
| Margin | 68,5% | -95,3% | 63,2% | 79,1% | 58,3% |
| Employees | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “ALGAMASIVA S.R.L.”.