ALFA ENERGETIC ESCO S.R.L.

CUI 40773757·Construcții·Ilfov·Founded 2024

Revenue

12M

2024

Profit

220K

2024

Employees

16

2024

Margin

1,8%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

ALFA ENERGETIC ESCO S.R.L. este o companie de mărime medie din sectorul Construcții, cu sediul în ILFOV, având o cifră de afaceri de 12M lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #742 la cifra de afaceri, #5.586 la profit, #1.523 la număr angajați din 39.568 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 1.8%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
ALFA ENERGETIC ESCO S.R.L. este o companie de mărime medie din sectorul Construcții, cu sediul în ILFOV, având o cifră de afaceri de 12M lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 1.8%.
Poziție în industrie
În industria de Construcții (România), compania este #742 la cifra de afaceri, #5.586 la profit, #1.523 la număr angajați din 39.568 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Construcții (CAEN 43) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#742 din 39.568 companii

Top 1.9%

Vezi clasamentul

După profit

#5.586 din 39.568 companii

Top 14.1%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#1.523 din 39.568 companii

Top 3.8%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
1.4M lei
Marjă medie
11.2%
Angajați medie
4

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri12M lei vs medie industrie 1.4M lei

Compania este 8.4× față de media industriei

Marjă profit1.8% vs medie industrie 11.2%

Compania este 0.2× față de media industriei

Angajați16 vs medie industrie 4

Compania este 4.4× față de media industriei

Industry intelligence

Construcții (CAEN 43) — 2024

Industry size

56.4B

RON revenue

Total companies

39.568

Total employees

143.570

Industry growth

YoY

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
URBANLED SRL12.1M16Construcții
V.D.M. THINK SMART S.R.L.11.9M16Construcții
CALITEK GRUP SRL11.4M16Construcții
VB-ROM S.R.L.12.1M17Construcții
BEL ELECTRIC CABLE SRL12.1M15Construcții
FROG DESIGN INSTAL SRL12.3M15Construcții
ELECTROBOL CONSTRUCT S.R.L.11.9M17Construcții
REPARA�II CENTRALE SRL15.6M16Construcții
HOELSCHER WASSERBAU RO S.R.L.11.7M15Construcții
MAROK ENERGY SRL9.9M17Construcții

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
1.8%
CA / angajat
756K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 2%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    12M
    Profit net
    220K
    Angajați
    16

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la ALFA ENERGETIC ESCO S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricALFA ENERGETIC ESCO S.R.L.(you)URBANLED SRLV.D.M. THINK SMART S.R.L.CALITEK GRUP SRLVB-ROM S.R.L.
Revenue
12M
12.1M
11.9M
11.4M
12.1M
Profit
220K
1.5M
819K
-73.1K
1.3M
Margin
1,8%
12,0%
6,9%
-0,6%
11,1%
Employees
16
16
16
16
17
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “ALFA ENERGETIC ESCO S.R.L.”.