ALEEA RAICU SRL
Revenue
4.8M
2024
Profit
473K
2024
Employees
11
2024
Margin
9,8%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
ALEEA RAICU SRL este o companie mică din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în PRAHOVA, având o cifră de afaceri de 4.8M lei (date 2024). În industria de Comerț en-gros (România), compania este #8.933 la cifra de afaceri, #7.280 la profit, #4.180 la număr angajați din 63.035 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 9.8%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- ALEEA RAICU SRL este o companie mică din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în PRAHOVA, având o cifră de afaceri de 4.8M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 9.8%.
- Poziție în industrie
- În industria de Comerț en-gros (România), compania este #8.933 la cifra de afaceri, #7.280 la profit, #4.180 la număr angajați din 63.035 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Comerț en-gros (CAEN 46) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 8.1M lei
- Marjă medie
- 4.2%
- Angajați medie
- 5
Companie vs medie industrie
Compania este 0.6× față de media industriei
Compania este 2.3× față de media industriei
Compania este 2.2× față de media industriei
Industry intelligence
Comerț en-gros (CAEN 46) — 2024
Industry size
508B
RON revenue
Total companies
63.035
Total employees
317.294
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| ROYAL N SERVICII SRL | 4.7M | 11 | Comerț en-gros |
| SEMTURISM SRL | 4.8M | 12 | Comerț en-gros |
| WEST PACKAGING DISTRIBUTION SRL | 4.9M | 11 | Comerț en-gros |
| ERIC & MAR EXPEDI�II S.R.L. | 4.9M | 11 | Comerț en-gros |
| TRIMA - BIROTICA & PAPETARIE SRL | 4.9M | 11 | Comerț en-gros |
| TRALEHAR SRL | 4.9M | 11 | Comerț en-gros |
| INEDIT CLEAN TOTAL SRL | 4.8M | 11 | Comerț en-gros |
| TINCA SERVICE SRL | 4.8M | 11 | Comerț en-gros |
| MATUKA FER NEF INVEST SRL | 4.8M | 11 | Comerț en-gros |
| MOBICOM SA | 4.9M | 11 | Comerț en-gros |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ PRAHOVA
Industrie (CAEN 46)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 9.8%
- CA / angajat
- 441K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 5%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 4.8M
- Profit net
- 473K
- Angajați
- 11
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 4.8M | 473K | 11 |
Explore
Industry (CAEN 46)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la ALEEA RAICU SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- ALEEA RAICU SRL(current)
- Revenue
- 4.8M
- Employees
- 11
- Profit
- 473K
- Rank RO
- #47.271
- ROYAL N SERVICII SRL
- Revenue
- 4.7M
- Employees
- 11
- Profit
- 151K
- Rank RO
- #48.588
- SEMTURISM SRL
- Revenue
- 4.8M
- Employees
- 12
- Profit
- 659K
- Rank RO
- #47.847
- WEST PACKAGING DISTRIBUTION SRL
- Revenue
- 4.9M
- Employees
- 11
- Profit
- 68.4K
- Rank RO
- #47.256
- ERIC & MAR EXPEDI�II S.R.L.
- Revenue
- 4.9M
- Employees
- 11
- Profit
- 727K
- Rank RO
- #47.211
- TRIMA - BIROTICA & PAPETARIE SRL
- Revenue
- 4.9M
- Employees
- 11
- Profit
- 204K
- Rank RO
- #47.155
- TRALEHAR SRL
- Revenue
- 4.9M
- Employees
- 11
- Profit
- 95.4K
- Rank RO
- #47.050
- INEDIT CLEAN TOTAL SRL
- Revenue
- 4.8M
- Employees
- 11
- Profit
- 276K
- Rank RO
- #47.568
- TINCA SERVICE SRL
- Revenue
- 4.8M
- Employees
- 11
- Profit
- 635K
- Rank RO
- #47.577
- MATUKA FER NEF INVEST SRL
- Revenue
- 4.8M
- Employees
- 11
- Profit
- -1M
- Rank RO
- #47.896
- MOBICOM SA
- Revenue
- 4.9M
- Employees
- 11
- Profit
- 4.8K
- Rank RO
- #46.641
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| ALEEA RAICU SRL(current) | 4.8M | 11 | 473K | #47.271 |
| ROYAL N SERVICII SRL | 4.7M | 11 | 151K | #48.588 |
| SEMTURISM SRL | 4.8M | 12 | 659K | #47.847 |
| WEST PACKAGING DISTRIBUTION SRL | 4.9M | 11 | 68.4K | #47.256 |
| ERIC & MAR EXPEDI�II S.R.L. | 4.9M | 11 | 727K | #47.211 |
| TRIMA - BIROTICA & PAPETARIE SRL | 4.9M | 11 | 204K | #47.155 |
| TRALEHAR SRL | 4.9M | 11 | 95.4K | #47.050 |
| INEDIT CLEAN TOTAL SRL | 4.8M | 11 | 276K | #47.568 |
| TINCA SERVICE SRL | 4.8M | 11 | 635K | #47.577 |
| MATUKA FER NEF INVEST SRL | 4.8M | 11 | -1M | #47.896 |
| MOBICOM SA | 4.9M | 11 | 4.8K | #46.641 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | ALEEA RAICU SRL(you) | ROYAL N SERVICII SRL | SEMTURISM SRL | WEST PACKAGING DISTRIBUTION SRL | ERIC & MAR EXPEDI�II S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 4.8M | 4.7M | 4.8M | 4.9M | 4.9M |
| Profit | 473K | 151K | 659K | 68.4K | 727K |
| Margin | 9,8% | 3,2% | 13,8% | 1,4% | 15,0% |
| Employees | 11 | 11 | 12 | 11 | 11 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “ALEEA RAICU SRL”.