ALCO SILCON SRL
Revenue
4.6M
2024
Profit
372K
2024
Employees
12
2024
Margin
8,0%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
ALCO SILCON SRL este o companie mică din sectorul Fabricare, cu sediul în BRASOV, având o cifră de afaceri de 4.6M lei (date 2024). În industria de Fabricare (România), compania este #971 la cifra de afaceri, #1.117 la profit, #1.138 la număr angajați din 8.990 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 8.0%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- ALCO SILCON SRL este o companie mică din sectorul Fabricare, cu sediul în BRASOV, având o cifră de afaceri de 4.6M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 8.0%.
- Poziție în industrie
- În industria de Fabricare (România), compania este #971 la cifra de afaceri, #1.117 la profit, #1.138 la număr angajați din 8.990 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Fabricare (CAEN 25) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 4.4M lei
- Marjă medie
- 5.8%
- Angajați medie
- 9
Companie vs medie industrie
Compania este 1.0× față de media industriei
Compania este 1.4× față de media industriei
Compania este 1.3× față de media industriei
Industry intelligence
Fabricare (CAEN 25) — 2024
Industry size
39.8B
RON revenue
Total companies
8.990
Total employees
81.031
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| HADEC GROUP INDUSTRIES S.R.L. | 4.7M | 12 | Fabricare |
| BRAS SMEEDWERK S.R.L. | 4.4M | 12 | Fabricare |
| AXIOMA ENGINEERING S.R.L. | 4.8M | 13 | Fabricare |
| ITALIAN BUILDING SYSTEM S.R.L. | 4.6M | 12 | Fabricare |
| THERMFATADE SRL | 4.6M | 12 | Fabricare |
| REDACOM SMART ALUMINIU S.R.L. | 4.5M | 12 | Fabricare |
| EXTREM ALUMINIU S.R.L. | 5.1M | 13 | Fabricare |
| OLTMOTOR N.2006 SRL | 4.3M | 12 | Fabricare |
| TOCHEN S.R.L. | 4.3M | 12 | Fabricare |
| CONSTRUC�II METALICE T�RNAVA SRL | 4.6M | 13 | Fabricare |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ BRASOV
Industrie (CAEN 25)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 8.0%
- CA / angajat
- 386K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 5%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 4.6M
- Profit net
- 372K
- Angajați
- 12
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 4.6M | 372K | 12 |
Explore
Industry (CAEN 25)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la ALCO SILCON SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- ALCO SILCON SRL(current)
- Revenue
- 4.6M
- Employees
- 12
- Profit
- 372K
- Rank RO
- #49.019
- HADEC GROUP INDUSTRIES S.R.L.
- Revenue
- 4.7M
- Employees
- 12
- Profit
- -714K
- Rank RO
- #48.332
- BRAS SMEEDWERK S.R.L.
- Revenue
- 4.4M
- Employees
- 12
- Profit
- 267K
- Rank RO
- #51.582
- AXIOMA ENGINEERING S.R.L.
- Revenue
- 4.8M
- Employees
- 13
- Profit
- 769K
- Rank RO
- #48.054
- ITALIAN BUILDING SYSTEM S.R.L.
- Revenue
- 4.6M
- Employees
- 12
- Profit
- -186K
- Rank RO
- #49.497
- THERMFATADE SRL
- Revenue
- 4.6M
- Employees
- 12
- Profit
- 185K
- Rank RO
- #49.526
- REDACOM SMART ALUMINIU S.R.L.
- Revenue
- 4.5M
- Employees
- 12
- Profit
- 796K
- Rank RO
- #49.901
- EXTREM ALUMINIU S.R.L.
- Revenue
- 5.1M
- Employees
- 13
- Profit
- 149K
- Rank RO
- #45.318
- OLTMOTOR N.2006 SRL
- Revenue
- 4.3M
- Employees
- 12
- Profit
- 1.8M
- Rank RO
- #51.666
- TOCHEN S.R.L.
- Revenue
- 4.3M
- Employees
- 12
- Profit
- 445K
- Rank RO
- #52.315
- CONSTRUC�II METALICE T�RNAVA SRL
- Revenue
- 4.6M
- Employees
- 13
- Profit
- 187K
- Rank RO
- #49.091
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| ALCO SILCON SRL(current) | 4.6M | 12 | 372K | #49.019 |
| HADEC GROUP INDUSTRIES S.R.L. | 4.7M | 12 | -714K | #48.332 |
| BRAS SMEEDWERK S.R.L. | 4.4M | 12 | 267K | #51.582 |
| AXIOMA ENGINEERING S.R.L. | 4.8M | 13 | 769K | #48.054 |
| ITALIAN BUILDING SYSTEM S.R.L. | 4.6M | 12 | -186K | #49.497 |
| THERMFATADE SRL | 4.6M | 12 | 185K | #49.526 |
| REDACOM SMART ALUMINIU S.R.L. | 4.5M | 12 | 796K | #49.901 |
| EXTREM ALUMINIU S.R.L. | 5.1M | 13 | 149K | #45.318 |
| OLTMOTOR N.2006 SRL | 4.3M | 12 | 1.8M | #51.666 |
| TOCHEN S.R.L. | 4.3M | 12 | 445K | #52.315 |
| CONSTRUC�II METALICE T�RNAVA SRL | 4.6M | 13 | 187K | #49.091 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | ALCO SILCON SRL(you) | HADEC GROUP INDUSTRIES S.R.L. | BRAS SMEEDWERK S.R.L. | AXIOMA ENGINEERING S.R.L. | ITALIAN BUILDING SYSTEM S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 4.6M | 4.7M | 4.4M | 4.8M | 4.6M |
| Profit | 372K | -714K | 267K | 769K | -186K |
| Margin | 8,0% | -15,1% | 6,1% | 16,2% | -4,1% |
| Employees | 12 | 12 | 12 | 13 | 12 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “ALCO SILCON SRL”.