ALCIS SRL
Revenue
5.3M
2024
Profit
105K
2024
Employees
8
2024
Margin
2,0%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
ALCIS SRL este o companie de mărime medie din sectorul Comerț cu amănuntul, cu sediul în IASI, având o cifră de afaceri de 5.3M lei (date 2024). În industria de Comerț cu amănuntul (România), compania este #5.014 la cifra de afaceri, #15.437 la profit, #5.743 la număr angajați din 130.296 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 2.0%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- ALCIS SRL este o companie de mărime medie din sectorul Comerț cu amănuntul, cu sediul în IASI, având o cifră de afaceri de 5.3M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 2.0%.
- Poziție în industrie
- În industria de Comerț cu amănuntul (România), compania este #5.014 la cifra de afaceri, #15.437 la profit, #5.743 la număr angajați din 130.296 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Comerț cu amănuntul (CAEN 47) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 3M lei
- Marjă medie
- 3.7%
- Angajați medie
- 3
Companie vs medie industrie
Compania este 1.8× față de media industriei
Compania este 0.5× față de media industriei
Compania este 2.5× față de media industriei
Industry intelligence
Comerț cu amănuntul (CAEN 47) — 2024
Industry size
389B
RON revenue
Total companies
130.296
Total employees
418.868
Industry growth
—
YoY
Top companies
- LIDL DISCOUNT SRL24.7B
- OMV PETROM MARKETING SRL24.6B
- KAUFLAND ROMANIA SCS19.7B
- PROFI ROM FOOD SRL14.9B
- CARREFOUR ROMANIA SA12.7B
- DEDEMAN SRL12.4B
- DR.MAX S.R.L.10.9B
- MEGA IMAGE SRL10.7B
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| TOMY CENTER S.R.L. | 5.4M | 8 | Comerț cu amănuntul |
| EUROWEBCAM SRL | 5.4M | 8 | Comerț cu amănuntul |
| ELA & ANDA SRL | 5.8M | 8 | Comerț cu amănuntul |
| ROXYANA TRADING SRL | 4.9M | 8 | Comerț cu amănuntul |
| LUXOR COMPANY S.R.L. | 5.4M | 7 | Comerț cu amănuntul |
| BERGAMONT FARM SRL | 5.4M | 7 | Comerț cu amănuntul |
| ELECTRIC COM SRL | 5.4M | 8 | Comerț cu amănuntul |
| RAMSES S.R.L. | 5.3M | 8 | Comerț cu amănuntul |
| LTZFCOM S.R.L. | 5.4M | 8 | Comerț cu amănuntul |
| PALADIUM COM SRL | 5.4M | 8 | Comerț cu amănuntul |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ IASI
Industrie (CAEN 47)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 2.0%
- CA / angajat
- 671K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 5%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 5.3M
- Profit net
- 105K
- Angajați
- 8
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 5.3M | 105K | 8 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la ALCIS SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- ALCIS SRL(current)
- Revenue
- 5.3M
- Employees
- 8
- Profit
- 105K
- Rank RO
- #43.459
- TOMY CENTER S.R.L.
- Revenue
- 5.4M
- Employees
- 8
- Profit
- 203K
- Rank RO
- #43.491
- EUROWEBCAM SRL
- Revenue
- 5.4M
- Employees
- 8
- Profit
- 1M
- Rank RO
- #43.256
- ELA & ANDA SRL
- Revenue
- 5.8M
- Employees
- 8
- Profit
- 43K
- Rank RO
- #40.753
- ROXYANA TRADING SRL
- Revenue
- 4.9M
- Employees
- 8
- Profit
- 158K
- Rank RO
- #47.166
- LUXOR COMPANY S.R.L.
- Revenue
- 5.4M
- Employees
- 7
- Profit
- 56.9K
- Rank RO
- #43.398
- BERGAMONT FARM SRL
- Revenue
- 5.4M
- Employees
- 7
- Profit
- 48.9K
- Rank RO
- #43.332
- ELECTRIC COM SRL
- Revenue
- 5.4M
- Employees
- 8
- Profit
- 225K
- Rank RO
- #43.442
- RAMSES S.R.L.
- Revenue
- 5.3M
- Employees
- 8
- Profit
- 316K
- Rank RO
- #43.600
- LTZFCOM S.R.L.
- Revenue
- 5.4M
- Employees
- 8
- Profit
- 243K
- Rank RO
- #43.339
- PALADIUM COM SRL
- Revenue
- 5.4M
- Employees
- 8
- Profit
- 71.7K
- Rank RO
- #43.282
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| ALCIS SRL(current) | 5.3M | 8 | 105K | #43.459 |
| TOMY CENTER S.R.L. | 5.4M | 8 | 203K | #43.491 |
| EUROWEBCAM SRL | 5.4M | 8 | 1M | #43.256 |
| ELA & ANDA SRL | 5.8M | 8 | 43K | #40.753 |
| ROXYANA TRADING SRL | 4.9M | 8 | 158K | #47.166 |
| LUXOR COMPANY S.R.L. | 5.4M | 7 | 56.9K | #43.398 |
| BERGAMONT FARM SRL | 5.4M | 7 | 48.9K | #43.332 |
| ELECTRIC COM SRL | 5.4M | 8 | 225K | #43.442 |
| RAMSES S.R.L. | 5.3M | 8 | 316K | #43.600 |
| LTZFCOM S.R.L. | 5.4M | 8 | 243K | #43.339 |
| PALADIUM COM SRL | 5.4M | 8 | 71.7K | #43.282 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | ALCIS SRL(you) | TOMY CENTER S.R.L. | EUROWEBCAM SRL | ELA & ANDA SRL | ROXYANA TRADING SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 5.3M | 5.4M | 5.4M | 5.8M | 4.9M |
| Profit | 105K | 203K | 1M | 43K | 158K |
| Margin | 2,0% | 3,8% | 18,8% | 0,7% | 3,2% |
| Employees | 8 | 8 | 8 | 8 | 8 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “ALCIS SRL”.