ALCAD STRUCT S.R.L.
Revenue
8.6M
2024
Profit
121K
2024
Employees
12
2024
Margin
1,3%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
ALCAD STRUCT S.R.L. este o companie de mărime medie din sectorul Construcții, cu sediul în BISTRITA-NASAUD, având o cifră de afaceri de 8.6M lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #2.021 la cifra de afaceri, #12.119 la profit, #3.060 la număr angajați din 56.726 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 1.3%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- ALCAD STRUCT S.R.L. este o companie de mărime medie din sectorul Construcții, cu sediul în BISTRITA-NASAUD, având o cifră de afaceri de 8.6M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 1.3%.
- Poziție în industrie
- În industria de Construcții (România), compania este #2.021 la cifra de afaceri, #12.119 la profit, #3.060 la număr angajați din 56.726 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Construcții (CAEN 41) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 2.3M lei
- Marjă medie
- 9.8%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 3.8× față de media industriei
Compania este 0.1× față de media industriei
Compania este 3.3× față de media industriei
Industry intelligence
Construcții (CAEN 41) — 2024
Industry size
128B
RON revenue
Total companies
56.726
Total employees
208.079
Industry growth
—
YoY
Top companies
- Porr Construct SRL2.4B
- WEBUILD Spa MILANO SUCURSALA ROMANIA BUCURESTI - SEDIU PERMANENT DESEMNAT2.1B
- STRABAG SRL1.7B
- CONCELEX SRL1.4B
- AKTOR SOCIETATE TEHNICA ANONIMA (AKTOR SA) - GRECIA - SUCURSALA BUCURESTI, ROMANIA - SEDIU PERMANENT DESEMNAT1.2B
- BOG 'ART SRL913M
- NESS PROIECT EUROPE SRL820M
- CON-A OPERATIONS S.R.L.735M
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| HANU GENERAL SERVICES S.R.L. | 9.6M | 12 | Construcții |
| SIM-MAT CONSTRUZIONI SRL | 9.5M | 12 | Construcții |
| GAVCONSTRUCT S.R.L. | 9.9M | 12 | Construcții |
| VITAL AG CONSTRUCT S.R.L. | 10M | 12 | Construcții |
| MAXIS TRANS SRL | 10.1M | 12 | Construcții |
| DASCON GLOBAL CONSTRUCT SRL | 10.2M | 12 | Construcții |
| LARIOFAM PRODCOM SRL | 10.1M | 14 | Construcții |
| GONBUILDING S.R.L. | 8.8M | 12 | Construcții |
| ALGINA ELECTRIC SRL | 9.7M | 13 | Construcții |
| EDF PROJECTS SOLUTIONS S.R.L. | 9.8M | 13 | Construcții |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ BISTRITA-NASAUD
Industrie (CAEN 41)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 1.3%
- CA / angajat
- 801K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 3%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 8.6M
- Profit net
- 121K
- Angajați
- 12
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 8.6M | 121K | 12 |
Explore
Industry (CAEN 41)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la ALCAD STRUCT S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- ALCAD STRUCT S.R.L.(current)
- Revenue
- 8.6M
- Employees
- 12
- Profit
- 121K
- Rank RO
- #26.853
- HANU GENERAL SERVICES S.R.L.
- Revenue
- 9.6M
- Employees
- 12
- Profit
- 403K
- Rank RO
- #26.839
- SIM-MAT CONSTRUZIONI SRL
- Revenue
- 9.5M
- Employees
- 12
- Profit
- 26.7K
- Rank RO
- #27.115
- GAVCONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 9.9M
- Employees
- 12
- Profit
- 3.4M
- Rank RO
- #26.162
- VITAL AG CONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 10M
- Employees
- 12
- Profit
- 112K
- Rank RO
- #25.952
- MAXIS TRANS SRL
- Revenue
- 10.1M
- Employees
- 12
- Profit
- 738K
- Rank RO
- #25.768
- DASCON GLOBAL CONSTRUCT SRL
- Revenue
- 10.2M
- Employees
- 12
- Profit
- 1.5M
- Rank RO
- #25.612
- LARIOFAM PRODCOM SRL
- Revenue
- 10.1M
- Employees
- 14
- Profit
- 1.7M
- Rank RO
- #25.678
- GONBUILDING S.R.L.
- Revenue
- 8.8M
- Employees
- 12
- Profit
- 1.9M
- Rank RO
- #28.839
- ALGINA ELECTRIC SRL
- Revenue
- 9.7M
- Employees
- 13
- Profit
- 689K
- Rank RO
- #26.667
- EDF PROJECTS SOLUTIONS S.R.L.
- Revenue
- 9.8M
- Employees
- 13
- Profit
- 1.1M
- Rank RO
- #26.517
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| ALCAD STRUCT S.R.L.(current) | 8.6M | 12 | 121K | #26.853 |
| HANU GENERAL SERVICES S.R.L. | 9.6M | 12 | 403K | #26.839 |
| SIM-MAT CONSTRUZIONI SRL | 9.5M | 12 | 26.7K | #27.115 |
| GAVCONSTRUCT S.R.L. | 9.9M | 12 | 3.4M | #26.162 |
| VITAL AG CONSTRUCT S.R.L. | 10M | 12 | 112K | #25.952 |
| MAXIS TRANS SRL | 10.1M | 12 | 738K | #25.768 |
| DASCON GLOBAL CONSTRUCT SRL | 10.2M | 12 | 1.5M | #25.612 |
| LARIOFAM PRODCOM SRL | 10.1M | 14 | 1.7M | #25.678 |
| GONBUILDING S.R.L. | 8.8M | 12 | 1.9M | #28.839 |
| ALGINA ELECTRIC SRL | 9.7M | 13 | 689K | #26.667 |
| EDF PROJECTS SOLUTIONS S.R.L. | 9.8M | 13 | 1.1M | #26.517 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | ALCAD STRUCT S.R.L.(you) | HANU GENERAL SERVICES S.R.L. | SIM-MAT CONSTRUZIONI SRL | GAVCONSTRUCT S.R.L. | VITAL AG CONSTRUCT S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 8.6M | 9.6M | 9.5M | 9.9M | 10M |
| Profit | 121K | 403K | 26.7K | 3.4M | 112K |
| Margin | 1,3% | 4,2% | 0,3% | 33,9% | 1,1% |
| Employees | 12 | 12 | 12 | 12 | 12 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “ALCAD STRUCT S.R.L.”.