AGROMEC TOPOLOVENI SA
Revenue
1.6M
2024
Profit
1.4M
2024
Employees
1
2024
Margin
68,4%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
AGROMEC TOPOLOVENI SA este o companie mică din sectorul Imobiliare, cu sediul în ARGES, având o cifră de afaceri de 1.6M lei (date 2024). În industria de Imobiliare (România), compania este #2.388 la cifra de afaceri, #900 la profit, #4.681 la număr angajați din 32.685 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 68.4%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- AGROMEC TOPOLOVENI SA este o companie mică din sectorul Imobiliare, cu sediul în ARGES, având o cifră de afaceri de 1.6M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 68.4%.
- Poziție în industrie
- În industria de Imobiliare (România), compania este #2.388 la cifra de afaceri, #900 la profit, #4.681 la număr angajați din 32.685 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Imobiliare (CAEN 68) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1.1M lei
- Marjă medie
- 14.5%
- Angajați medie
- 1
Companie vs medie industrie
Compania este 1.4× față de media industriei
Compania este 4.7× față de media industriei
Compania este 0.8× față de media industriei
Industry intelligence
Imobiliare (CAEN 68) — 2024
Industry size
36.4B
RON revenue
Total companies
32.685
Total employees
43.080
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| GIREXIM RENT S.R.L. | 2.1M | 1 | Imobiliare |
| FLAMINGO NICO CONSTRUCT SRL | 2.1M | 1 | Imobiliare |
| ITALCASE IMOBILIARE SRL | 2.2M | 1 | Imobiliare |
| RO S.R.L. | 2M | 1 | Imobiliare |
| SPARROW REAL ESTATE S.R.L. | 2.2M | 1 | Imobiliare |
| ANTEA PROIMOB INVEST SRL | 2.3M | 1 | Imobiliare |
| ANA TOP FASHION SRL | 2.3M | 1 | Imobiliare |
| VICTORIA ACTION ESTATE SRL | 1.9M | 1 | Imobiliare |
| TRIVALE SHOPPING CENTER S.R.L. | 1.9M | 1 | Imobiliare |
| BUBU GLOBAL INVEST S.R.L. | 1.9M | 1 | Imobiliare |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ ARGES
Industrie (CAEN 68)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 68.4%
- CA / angajat
- 2.1M
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 10%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 1.6M
- Profit net
- 1.4M
- Angajați
- 1
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 1.6M | 1.4M | 1 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la AGROMEC TOPOLOVENI SA — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- AGROMEC TOPOLOVENI SA(current)
- Revenue
- 1.6M
- Employees
- 1
- Profit
- 1.4M
- Rank RO
- #91.661
- GIREXIM RENT S.R.L.
- Revenue
- 2.1M
- Employees
- 1
- Profit
- 2M
- Rank RO
- #92.864
- FLAMINGO NICO CONSTRUCT SRL
- Revenue
- 2.1M
- Employees
- 1
- Profit
- 642K
- Rank RO
- #93.300
- ITALCASE IMOBILIARE SRL
- Revenue
- 2.2M
- Employees
- 1
- Profit
- 1.6M
- Rank RO
- #89.579
- RO S.R.L.
- Revenue
- 2M
- Employees
- 1
- Profit
- 730K
- Rank RO
- #93.794
- SPARROW REAL ESTATE S.R.L.
- Revenue
- 2.2M
- Employees
- 1
- Profit
- 996K
- Rank RO
- #88.844
- ANTEA PROIMOB INVEST SRL
- Revenue
- 2.3M
- Employees
- 1
- Profit
- 900K
- Rank RO
- #87.105
- ANA TOP FASHION SRL
- Revenue
- 2.3M
- Employees
- 1
- Profit
- 1.6M
- Rank RO
- #85.340
- VICTORIA ACTION ESTATE SRL
- Revenue
- 1.9M
- Employees
- 1
- Profit
- 335K
- Rank RO
- #97.955
- TRIVALE SHOPPING CENTER S.R.L.
- Revenue
- 1.9M
- Employees
- 1
- Profit
- 1.8M
- Rank RO
- #100.218
- BUBU GLOBAL INVEST S.R.L.
- Revenue
- 1.9M
- Employees
- 1
- Profit
- 191K
- Rank RO
- #100.699
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| AGROMEC TOPOLOVENI SA(current) | 1.6M | 1 | 1.4M | #91.661 |
| GIREXIM RENT S.R.L. | 2.1M | 1 | 2M | #92.864 |
| FLAMINGO NICO CONSTRUCT SRL | 2.1M | 1 | 642K | #93.300 |
| ITALCASE IMOBILIARE SRL | 2.2M | 1 | 1.6M | #89.579 |
| RO S.R.L. | 2M | 1 | 730K | #93.794 |
| SPARROW REAL ESTATE S.R.L. | 2.2M | 1 | 996K | #88.844 |
| ANTEA PROIMOB INVEST SRL | 2.3M | 1 | 900K | #87.105 |
| ANA TOP FASHION SRL | 2.3M | 1 | 1.6M | #85.340 |
| VICTORIA ACTION ESTATE SRL | 1.9M | 1 | 335K | #97.955 |
| TRIVALE SHOPPING CENTER S.R.L. | 1.9M | 1 | 1.8M | #100.218 |
| BUBU GLOBAL INVEST S.R.L. | 1.9M | 1 | 191K | #100.699 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | AGROMEC TOPOLOVENI SA(you) | GIREXIM RENT S.R.L. | FLAMINGO NICO CONSTRUCT SRL | ITALCASE IMOBILIARE SRL | RO S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 1.6M | 2.1M | 2.1M | 2.2M | 2M |
| Profit | 1.4M | 2M | 642K | 1.6M | 730K |
| Margin | 68,4% | 94,3% | 31,1% | 73,9% | 35,6% |
| Employees | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “AGROMEC TOPOLOVENI SA”.