AGROMEC SIEU S.R.L.
Revenue
4.3M
2024
Profit
7.5K
2024
Employees
7
2024
Margin
0,2%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
AGROMEC SIEU S.R.L. este o companie mică din sectorul Comerț cu amănuntul, cu sediul în BISTRITA-NASAUD, având o cifră de afaceri de 4.3M lei (date 2024). În industria de Comerț cu amănuntul (România), compania este #6.229 la cifra de afaceri, #46.633 la profit, #6.720 la număr angajați din 130.296 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 0.2%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- AGROMEC SIEU S.R.L. este o companie mică din sectorul Comerț cu amănuntul, cu sediul în BISTRITA-NASAUD, având o cifră de afaceri de 4.3M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 0.2%.
- Poziție în industrie
- În industria de Comerț cu amănuntul (România), compania este #6.229 la cifra de afaceri, #46.633 la profit, #6.720 la număr angajați din 130.296 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Comerț cu amănuntul (CAEN 47) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 3M lei
- Marjă medie
- 3.7%
- Angajați medie
- 3
Companie vs medie industrie
Compania este 1.5× față de media industriei
Compania este 0.0× față de media industriei
Compania este 2.2× față de media industriei
Industry intelligence
Comerț cu amănuntul (CAEN 47) — 2024
Industry size
389B
RON revenue
Total companies
130.296
Total employees
418.868
Industry growth
—
YoY
Top companies
- LIDL DISCOUNT SRL24.7B
- OMV PETROM MARKETING SRL24.6B
- KAUFLAND ROMANIA SCS19.7B
- PROFI ROM FOOD SRL14.9B
- CARREFOUR ROMANIA SA12.7B
- DEDEMAN SRL12.4B
- DR.MAX S.R.L.10.9B
- MEGA IMAGE SRL10.7B
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| SANOVITA FARM PLUS S.R.L. | 4.2M | 7 | Comerț cu amănuntul |
| PROELIEZER COM SRL | 4.5M | 7 | Comerț cu amănuntul |
| MARECOM CONFECTII S.R.L. | 4M | 7 | Comerț cu amănuntul |
| GEDOVAN SRL | 4.8M | 7 | Comerț cu amănuntul |
| FARMACIA VISCUM S.R.L. | 3.9M | 7 | Comerț cu amănuntul |
| OPREA DIGITAL INVEST S.R.L. | 4.4M | 7 | Comerț cu amănuntul |
| ALEX INCOGNITO S.R.L. | 4.3M | 7 | Comerț cu amănuntul |
| TEDANA FARM SRL | 4.4M | 7 | Comerț cu amănuntul |
| ORION NEW STYLE S.R.L. | 4.4M | 7 | Comerț cu amănuntul |
| REPAREMO SERV S.R.L. | 4.3M | 7 | Comerț cu amănuntul |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ BISTRITA-NASAUD
Industrie (CAEN 47)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 0.2%
- CA / angajat
- 622K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 6%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 4.3M
- Profit net
- 7.5K
- Angajați
- 7
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 4.3M | 7.5K | 7 |
Explore
Industry (CAEN 47)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la AGROMEC SIEU S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- AGROMEC SIEU S.R.L.(current)
- Revenue
- 4.3M
- Employees
- 7
- Profit
- 7.5K
- Rank RO
- #51.574
- SANOVITA FARM PLUS S.R.L.
- Revenue
- 4.2M
- Employees
- 7
- Profit
- 369K
- Rank RO
- #52.778
- PROELIEZER COM SRL
- Revenue
- 4.5M
- Employees
- 7
- Profit
- 85.5K
- Rank RO
- #50.283
- MARECOM CONFECTII S.R.L.
- Revenue
- 4M
- Employees
- 7
- Profit
- 636K
- Rank RO
- #54.585
- GEDOVAN SRL
- Revenue
- 4.8M
- Employees
- 7
- Profit
- 273K
- Rank RO
- #47.752
- FARMACIA VISCUM S.R.L.
- Revenue
- 3.9M
- Employees
- 7
- Profit
- 242K
- Rank RO
- #55.850
- OPREA DIGITAL INVEST S.R.L.
- Revenue
- 4.4M
- Employees
- 7
- Profit
- 154K
- Rank RO
- #51.535
- ALEX INCOGNITO S.R.L.
- Revenue
- 4.3M
- Employees
- 7
- Profit
- 148K
- Rank RO
- #51.618
- TEDANA FARM SRL
- Revenue
- 4.4M
- Employees
- 7
- Profit
- 72K
- Rank RO
- #51.483
- ORION NEW STYLE S.R.L.
- Revenue
- 4.4M
- Employees
- 7
- Profit
- -186K
- Rank RO
- #51.482
- REPAREMO SERV S.R.L.
- Revenue
- 4.3M
- Employees
- 7
- Profit
- 815K
- Rank RO
- #51.696
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| AGROMEC SIEU S.R.L.(current) | 4.3M | 7 | 7.5K | #51.574 |
| SANOVITA FARM PLUS S.R.L. | 4.2M | 7 | 369K | #52.778 |
| PROELIEZER COM SRL | 4.5M | 7 | 85.5K | #50.283 |
| MARECOM CONFECTII S.R.L. | 4M | 7 | 636K | #54.585 |
| GEDOVAN SRL | 4.8M | 7 | 273K | #47.752 |
| FARMACIA VISCUM S.R.L. | 3.9M | 7 | 242K | #55.850 |
| OPREA DIGITAL INVEST S.R.L. | 4.4M | 7 | 154K | #51.535 |
| ALEX INCOGNITO S.R.L. | 4.3M | 7 | 148K | #51.618 |
| TEDANA FARM SRL | 4.4M | 7 | 72K | #51.483 |
| ORION NEW STYLE S.R.L. | 4.4M | 7 | -186K | #51.482 |
| REPAREMO SERV S.R.L. | 4.3M | 7 | 815K | #51.696 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | AGROMEC SIEU S.R.L.(you) | SANOVITA FARM PLUS S.R.L. | PROELIEZER COM SRL | MARECOM CONFECTII S.R.L. | GEDOVAN SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 4.3M | 4.2M | 4.5M | 4M | 4.8M |
| Profit | 7.5K | 369K | 85.5K | 636K | 273K |
| Margin | 0,2% | 8,7% | 1,9% | 15,7% | 5,7% |
| Employees | 7 | 7 | 7 | 7 | 7 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “AGROMEC SIEU S.R.L.”.