AGROMEC BETHAUSEN SA

CUI 1855244·Agricultură, silvicultură și pescuit·Timis·Founded 2024

Revenue

54.7K

2024

Profit

9.1K

2024

Employees

1

2024

Margin

14,9%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

AGROMEC BETHAUSEN SA este o companie micro din sectorul Agricultură, silvicultură și pescuit, cu sediul în TIMIS, având o cifră de afaceri de 54.7K lei (date 2024). În industria de Agricultură, silvicultură și pescuit (România), compania este #14.092 la cifra de afaceri, #9.284 la profit, #7.805 la număr angajați din 21.135 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 14.9%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
AGROMEC BETHAUSEN SA este o companie micro din sectorul Agricultură, silvicultură și pescuit, cu sediul în TIMIS, având o cifră de afaceri de 54.7K lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 14.9%.
Poziție în industrie
În industria de Agricultură, silvicultură și pescuit (România), compania este #14.092 la cifra de afaceri, #9.284 la profit, #7.805 la număr angajați din 21.135 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Agricultură, silvicultură și pescuit (CAEN 01) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#14.092 din 21.135 companii

Top 66.7%

Vezi clasamentul

După profit

#9.284 din 21.135 companii

Top 43.9%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#7.805 din 21.135 companii

Top 36.9%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
3M lei
Marjă medie
3.0%
Angajați medie
4

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri54.7K lei vs medie industrie 3M lei

Compania este 0.0× față de media industriei

Marjă profit14.9% vs medie industrie 3.0%

Compania este 4.9× față de media industriei

Angajați1 vs medie industrie 4

Compania este 0.3× față de media industriei

Industry intelligence

Agricultură, silvicultură și pescuit (CAEN 01) — 2024

Industry size

64.3B

RON revenue

Total companies

21.135

Total employees

80.618

Industry growth

YoY

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
NL SERVICES SRL61.2K1Agricultură, silvicultură și pescuit
IOAN ZB�GAN SACOSU MARE S.R.L.60.7K1Agricultură, silvicultură și pescuit
AGRODAV HERENDESTI SA60.5K1Agricultură, silvicultură și pescuit
SNAIRIS SRL60.4K1Agricultură, silvicultură și pescuit
STANTD S.R.L.62.6K1Agricultură, silvicultură și pescuit
GERONIMO DH IMPEX SRL63.2K1Agricultură, silvicultură și pescuit
ANDREW'S HOUSE SRL63.5K1Agricultură, silvicultură și pescuit
AGRO CAIUS - IASMINA SRL63.6K1Agricultură, silvicultură și pescuit
FARM & FAMILY S.R.L.63.7K1Agricultură, silvicultură și pescuit
ON POINT DELIVERY S.R.L.63.8K1Agricultură, silvicultură și pescuit

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
14.9%
CA / angajat
61K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 61%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    54.7K
    Profit net
    9.1K
    Angajați
    1

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la AGROMEC BETHAUSEN SA — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricAGROMEC BETHAUSEN SA(you)NL SERVICES SRLIOAN ZB�GAN SACOSU MARE S.R.L.AGRODAV HERENDESTI SASNAIRIS SRL
Revenue
54.7K
61.2K
60.7K
60.5K
60.4K
Profit
9.1K
-5.6K
23.5K
2.7K
-8.6K
Margin
14,9%
-9,1%
38,7%
4,5%
-14,2%
Employees
1
1
1
1
1
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “AGROMEC BETHAUSEN SA”.