AGROCOMPLEX LUNCA PASCANI SA
Revenue
60.5M
2024
Profit
1.5M
2024
Employees
120
2024
Margin
2,1%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
AGROCOMPLEX LUNCA PASCANI SA este o companie mare din sectorul Agricultură, silvicultură și pescuit, cu sediul în IASI, având o cifră de afaceri de 60.5M lei (date 2024). În industria de Agricultură, silvicultură și pescuit (România), compania este #110 la cifra de afaceri, #543 la profit, #53 la număr angajați din 21.135 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 2.1%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- AGROCOMPLEX LUNCA PASCANI SA este o companie mare din sectorul Agricultură, silvicultură și pescuit, cu sediul în IASI, având o cifră de afaceri de 60.5M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 2.1%.
- Poziție în industrie
- În industria de Agricultură, silvicultură și pescuit (România), compania este #110 la cifra de afaceri, #543 la profit, #53 la număr angajați din 21.135 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Agricultură, silvicultură și pescuit (CAEN 01) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 3M lei
- Marjă medie
- 3.0%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 19.9× față de media industriei
Compania este 0.7× față de media industriei
Compania este 31.5× față de media industriei
Industry intelligence
Agricultură, silvicultură și pescuit (CAEN 01) — 2024
Industry size
64.3B
RON revenue
Total companies
21.135
Total employees
80.618
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| COLLINI SRL | 76M | 132 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| ENACHE-MORARIT SRL | 84.6M | 126 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| ASSANI IMP-EXP S.R.L. | 77.3M | 138 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| MARIA GROUP S.R.L. | 57M | 124 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| AGROMAD CROPS SRL | 77.2M | 103 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| AGROINTER S.R.L. | 74.8M | 146 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| AGRICOLA 96 SA TIGANASI | 65M | 172 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| ANDRA INTERNATIONAL SRL | 93.1M | 124 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| POULTRY INTEGRATION FARMS S.R.L. | 76.8M | 96 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| AVICARVIL POULTRY S.R.L. | 51.3M | 119 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ IASI
Industrie (CAEN 01)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 2.1%
- CA / angajat
- 589K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 1%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 60.5M
- Profit net
- 1.5M
- Angajați
- 120
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 60.5M | 1.5M | 120 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la AGROCOMPLEX LUNCA PASCANI SA — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- AGROCOMPLEX LUNCA PASCANI SA(current)
- Revenue
- 60.5M
- Employees
- 120
- Profit
- 1.5M
- Rank RO
- #4.504
- COLLINI SRL
- Revenue
- 76M
- Employees
- 132
- Profit
- 2.9M
- Rank RO
- #4.199
- ENACHE-MORARIT SRL
- Revenue
- 84.6M
- Employees
- 126
- Profit
- 848K
- Rank RO
- #3.786
- ASSANI IMP-EXP S.R.L.
- Revenue
- 77.3M
- Employees
- 138
- Profit
- 18.8M
- Rank RO
- #4.147
- MARIA GROUP S.R.L.
- Revenue
- 57M
- Employees
- 124
- Profit
- 217K
- Rank RO
- #5.550
- AGROMAD CROPS SRL
- Revenue
- 77.2M
- Employees
- 103
- Profit
- 119K
- Rank RO
- #4.149
- AGROINTER S.R.L.
- Revenue
- 74.8M
- Employees
- 146
- Profit
- 15.5M
- Rank RO
- #4.258
- AGRICOLA 96 SA TIGANASI
- Revenue
- 65M
- Employees
- 172
- Profit
- 2.1M
- Rank RO
- #4.881
- ANDRA INTERNATIONAL SRL
- Revenue
- 93.1M
- Employees
- 124
- Profit
- 6.6M
- Rank RO
- #3.464
- POULTRY INTEGRATION FARMS S.R.L.
- Revenue
- 76.8M
- Employees
- 96
- Profit
- -4.9M
- Rank RO
- #4.172
- AVICARVIL POULTRY S.R.L.
- Revenue
- 51.3M
- Employees
- 119
- Profit
- 999K
- Rank RO
- #6.160
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| AGROCOMPLEX LUNCA PASCANI SA(current) | 60.5M | 120 | 1.5M | #4.504 |
| COLLINI SRL | 76M | 132 | 2.9M | #4.199 |
| ENACHE-MORARIT SRL | 84.6M | 126 | 848K | #3.786 |
| ASSANI IMP-EXP S.R.L. | 77.3M | 138 | 18.8M | #4.147 |
| MARIA GROUP S.R.L. | 57M | 124 | 217K | #5.550 |
| AGROMAD CROPS SRL | 77.2M | 103 | 119K | #4.149 |
| AGROINTER S.R.L. | 74.8M | 146 | 15.5M | #4.258 |
| AGRICOLA 96 SA TIGANASI | 65M | 172 | 2.1M | #4.881 |
| ANDRA INTERNATIONAL SRL | 93.1M | 124 | 6.6M | #3.464 |
| POULTRY INTEGRATION FARMS S.R.L. | 76.8M | 96 | -4.9M | #4.172 |
| AVICARVIL POULTRY S.R.L. | 51.3M | 119 | 999K | #6.160 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | AGROCOMPLEX LUNCA PASCANI SA(you) | COLLINI SRL | ENACHE-MORARIT SRL | ASSANI IMP-EXP S.R.L. | MARIA GROUP S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 60.5M | 76M | 84.6M | 77.3M | 57M |
| Profit | 1.5M | 2.9M | 848K | 18.8M | 217K |
| Margin | 2,1% | 3,8% | 1,0% | 24,3% | 0,4% |
| Employees | 120 | 132 | 126 | 138 | 124 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “AGROCOMPLEX LUNCA PASCANI SA”.