AGROAUTOMEC SRL
Revenue
6.4M
2024
Profit
119K
2024
Employees
17
2024
Margin
1,8%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
AGROAUTOMEC SRL este o companie de mărime medie din sectorul Transport, cu sediul în SATU MARE, având o cifră de afaceri de 6.4M lei (date 2024). În industria de Transport (România), compania este #643 la cifra de afaceri, #1.528 la profit, #382 la număr angajați din 5.516 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 1.8%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- AGROAUTOMEC SRL este o companie de mărime medie din sectorul Transport, cu sediul în SATU MARE, având o cifră de afaceri de 6.4M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 1.8%.
- Poziție în industrie
- În industria de Transport (România), compania este #643 la cifra de afaceri, #1.528 la profit, #382 la număr angajați din 5.516 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Transport (CAEN 52) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 6.1M lei
- Marjă medie
- 6.9%
- Angajați medie
- 8
Companie vs medie industrie
Compania este 1.0× față de media industriei
Compania este 0.3× față de media industriei
Compania este 2.2× față de media industriei
Industry intelligence
Transport (CAEN 52) — 2024
Industry size
33.9B
RON revenue
Total companies
5.516
Total employees
42.912
Industry growth
—
YoY
Top companies
- GLOBAL DEFENSE LOGISTICS SRL1.1B
- SCHENKER LOGISTICS ROMANIA S.A.890M
- KUEHNE + NAGEL S.R.L.700M
- CONSTANTA SOUTH CONTAINER TERMINAL SRL620M
- COMPANIA NA�IONAL� "ADMINISTRA�IA PORTURILOR MARITIME" - S.A.CONSTAN�A565M
- GEBRUDER WEISS SRL562M
- TRANSMEC RO SRL559M
- YUSEN LOGISTICS (ROMANIA) S.R.L.470M
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| OPRIS TRANS SRL | 7.3M | 17 | Transport |
| B.A.T. EUROPEAN LOGISTICS SRL | 6.9M | 17 | Transport |
| MRS LOGISTICS &TRANSPORT SOLUTIONS COMPANY S.R.L. | 6.5M | 17 | Transport |
| POINTER SYSTEMS SRL | 6.7M | 16 | Transport |
| PARKING SA | 6.6M | 18 | Transport |
| CORINA EXPRESS LINE SRL | 5.3M | 17 | Transport |
| NAVIGO THE FIRST SRL | 6.5M | 16 | Transport |
| R.D. ROMANIA SRL | 6.1M | 16 | Transport |
| ERSOF TRANS SRL | 7.2M | 15 | Transport |
| MULTRASHIP ROMANIA SRL | 5.5M | 17 | Transport |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ SATU MARE
Industrie (CAEN 52)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 1.8%
- CA / angajat
- 400K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 4%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 6.4M
- Profit net
- 119K
- Angajați
- 17
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 6.4M | 119K | 17 |
Explore
Industry (CAEN 52)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la AGROAUTOMEC SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- AGROAUTOMEC SRL(current)
- Revenue
- 6.4M
- Employees
- 17
- Profit
- 119K
- Rank RO
- #35.826
- OPRIS TRANS SRL
- Revenue
- 7.3M
- Employees
- 17
- Profit
- 10.5K
- Rank RO
- #33.587
- B.A.T. EUROPEAN LOGISTICS SRL
- Revenue
- 6.9M
- Employees
- 17
- Profit
- 1M
- Rank RO
- #35.407
- MRS LOGISTICS &TRANSPORT SOLUTIONS COMPANY S.R.L.
- Revenue
- 6.5M
- Employees
- 17
- Profit
- -2.9M
- Rank RO
- #37.131
- POINTER SYSTEMS SRL
- Revenue
- 6.7M
- Employees
- 16
- Profit
- 601K
- Rank RO
- #36.047
- PARKING SA
- Revenue
- 6.6M
- Employees
- 18
- Profit
- 497K
- Rank RO
- #36.470
- CORINA EXPRESS LINE SRL
- Revenue
- 5.3M
- Employees
- 17
- Profit
- -260K
- Rank RO
- #43.898
- NAVIGO THE FIRST SRL
- Revenue
- 6.5M
- Employees
- 16
- Profit
- 288K
- Rank RO
- #37.073
- R.D. ROMANIA SRL
- Revenue
- 6.1M
- Employees
- 16
- Profit
- 249K
- Rank RO
- #39.273
- ERSOF TRANS SRL
- Revenue
- 7.2M
- Employees
- 15
- Profit
- 320K
- Rank RO
- #34.244
- MULTRASHIP ROMANIA SRL
- Revenue
- 5.5M
- Employees
- 17
- Profit
- -715K
- Rank RO
- #42.438
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| AGROAUTOMEC SRL(current) | 6.4M | 17 | 119K | #35.826 |
| OPRIS TRANS SRL | 7.3M | 17 | 10.5K | #33.587 |
| B.A.T. EUROPEAN LOGISTICS SRL | 6.9M | 17 | 1M | #35.407 |
| MRS LOGISTICS &TRANSPORT SOLUTIONS COMPANY S.R.L. | 6.5M | 17 | -2.9M | #37.131 |
| POINTER SYSTEMS SRL | 6.7M | 16 | 601K | #36.047 |
| PARKING SA | 6.6M | 18 | 497K | #36.470 |
| CORINA EXPRESS LINE SRL | 5.3M | 17 | -260K | #43.898 |
| NAVIGO THE FIRST SRL | 6.5M | 16 | 288K | #37.073 |
| R.D. ROMANIA SRL | 6.1M | 16 | 249K | #39.273 |
| ERSOF TRANS SRL | 7.2M | 15 | 320K | #34.244 |
| MULTRASHIP ROMANIA SRL | 5.5M | 17 | -715K | #42.438 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | AGROAUTOMEC SRL(you) | OPRIS TRANS SRL | B.A.T. EUROPEAN LOGISTICS SRL | MRS LOGISTICS &TRANSPORT SOLUTIONS COMPANY S.R.L. | POINTER SYSTEMS SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 6.4M | 7.3M | 6.9M | 6.5M | 6.7M |
| Profit | 119K | 10.5K | 1M | -2.9M | 601K |
| Margin | 1,8% | 0,1% | 14,7% | -44,0% | 8,9% |
| Employees | 17 | 17 | 17 | 17 | 16 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “AGROAUTOMEC SRL”.