AGRO PIG S.R.L.
Revenue
28.2M
2024
Profit
6.1M
2024
Employees
40
2024
Margin
12,1%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
AGRO PIG S.R.L. este o companie de mărime medie din sectorul Agricultură, silvicultură și pescuit, cu sediul în MARAMURES, având o cifră de afaceri de 28.2M lei (date 2024). În industria de Agricultură, silvicultură și pescuit (România), compania este #195 la cifra de afaceri, #89 la profit, #249 la număr angajați din 21.135 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 12.1%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- AGRO PIG S.R.L. este o companie de mărime medie din sectorul Agricultură, silvicultură și pescuit, cu sediul în MARAMURES, având o cifră de afaceri de 28.2M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 12.1%.
- Poziție în industrie
- În industria de Agricultură, silvicultură și pescuit (România), compania este #195 la cifra de afaceri, #89 la profit, #249 la număr angajați din 21.135 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Agricultură, silvicultură și pescuit (CAEN 01) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 3M lei
- Marjă medie
- 3.0%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 9.3× față de media industriei
Compania este 4.0× față de media industriei
Compania este 10.5× față de media industriei
Industry intelligence
Agricultură, silvicultură și pescuit (CAEN 01) — 2024
Industry size
64.3B
RON revenue
Total companies
21.135
Total employees
80.618
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| COMBINATUL AGROINDUSTRIAL OLARI SRL | 50.1M | 41 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| OLSUIN SRL | 56.8M | 40 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| HOLDER TRADE S.R.L. | 46.8M | 38 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| PREMIUM PORC SRL | 45.9M | 42 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| I.T.L.-AGROCOMPLEX SRL | 45.9M | 43 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| BANATFARMING SRL | 60.4M | 40 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| COREMANS ZOOTEHNIA SRL | 45M | 43 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| FIRSTFARMS AGRO EAST SRL | 44.8M | 43 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| IODRA AGRO S.R.L. | 44.7M | 37 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| SAVA ZOOTEHNIC SRL | 59.8M | 41 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ MARAMURES
Industrie (CAEN 01)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 12.1%
- CA / angajat
- 1.3M
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 1%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 28.2M
- Profit net
- 6.1M
- Angajați
- 40
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 28.2M | 6.1M | 40 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la AGRO PIG S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- AGRO PIG S.R.L.(current)
- Revenue
- 28.2M
- Employees
- 40
- Profit
- 6.1M
- Rank RO
- #6.306
- COMBINATUL AGROINDUSTRIAL OLARI SRL
- Revenue
- 50.1M
- Employees
- 41
- Profit
- 3M
- Rank RO
- #6.308
- OLSUIN SRL
- Revenue
- 56.8M
- Employees
- 40
- Profit
- 50.9K
- Rank RO
- #5.567
- HOLDER TRADE S.R.L.
- Revenue
- 46.8M
- Employees
- 38
- Profit
- -2.2M
- Rank RO
- #6.768
- PREMIUM PORC SRL
- Revenue
- 45.9M
- Employees
- 42
- Profit
- -1.6M
- Rank RO
- #6.876
- I.T.L.-AGROCOMPLEX SRL
- Revenue
- 45.9M
- Employees
- 43
- Profit
- 36.6K
- Rank RO
- #6.878
- BANATFARMING SRL
- Revenue
- 60.4M
- Employees
- 40
- Profit
- -6.3M
- Rank RO
- #5.254
- COREMANS ZOOTEHNIA SRL
- Revenue
- 45M
- Employees
- 43
- Profit
- 8.5M
- Rank RO
- #7.002
- FIRSTFARMS AGRO EAST SRL
- Revenue
- 44.8M
- Employees
- 43
- Profit
- -4.6M
- Rank RO
- #7.034
- IODRA AGRO S.R.L.
- Revenue
- 44.7M
- Employees
- 37
- Profit
- 321K
- Rank RO
- #7.044
- SAVA ZOOTEHNIC SRL
- Revenue
- 59.8M
- Employees
- 41
- Profit
- 16.8K
- Rank RO
- #5.312
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| AGRO PIG S.R.L.(current) | 28.2M | 40 | 6.1M | #6.306 |
| COMBINATUL AGROINDUSTRIAL OLARI SRL | 50.1M | 41 | 3M | #6.308 |
| OLSUIN SRL | 56.8M | 40 | 50.9K | #5.567 |
| HOLDER TRADE S.R.L. | 46.8M | 38 | -2.2M | #6.768 |
| PREMIUM PORC SRL | 45.9M | 42 | -1.6M | #6.876 |
| I.T.L.-AGROCOMPLEX SRL | 45.9M | 43 | 36.6K | #6.878 |
| BANATFARMING SRL | 60.4M | 40 | -6.3M | #5.254 |
| COREMANS ZOOTEHNIA SRL | 45M | 43 | 8.5M | #7.002 |
| FIRSTFARMS AGRO EAST SRL | 44.8M | 43 | -4.6M | #7.034 |
| IODRA AGRO S.R.L. | 44.7M | 37 | 321K | #7.044 |
| SAVA ZOOTEHNIC SRL | 59.8M | 41 | 16.8K | #5.312 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | AGRO PIG S.R.L.(you) | COMBINATUL AGROINDUSTRIAL OLARI SRL | OLSUIN SRL | HOLDER TRADE S.R.L. | PREMIUM PORC SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 28.2M | 50.1M | 56.8M | 46.8M | 45.9M |
| Profit | 6.1M | 3M | 50.9K | -2.2M | -1.6M |
| Margin | 12,1% | 5,9% | 0,1% | -4,8% | -3,4% |
| Employees | 40 | 41 | 40 | 38 | 42 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “AGRO PIG S.R.L.”.