AGRO EXCELENTA S.R.L.
Revenue
5K
2024
Profit
-8.7K
2024
Employees
—
2024
Margin
-173,8%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
AGRO EXCELENTA S.R.L. este o companie micro din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în CONSTANTA, având o cifră de afaceri de 5K lei (date 2024). În industria de Comerț en-gros (România), compania este #47.332 la cifra de afaceri, #49.706 la profit, #41.561 la număr angajați din 63.035 companii.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- AGRO EXCELENTA S.R.L. este o companie micro din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în CONSTANTA, având o cifră de afaceri de 5K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: în pierdere sau cu marjă foarte scăzută (marjă de profit -173.8%).
- Poziție în industrie
- În industria de Comerț en-gros (România), compania este #47.332 la cifra de afaceri, #49.706 la profit, #41.561 la număr angajați din 63.035 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Comerț en-gros (CAEN 46) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 8.1M lei
- Marjă medie
- 4.2%
- Angajați medie
- 5
Companie vs medie industrie
Compania este 0.0× față de media industriei
Compania este -41.4× față de media industriei
Industry intelligence
Comerț en-gros (CAEN 46) — 2024
Industry size
508B
RON revenue
Total companies
63.035
Total employees
317.294
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| LUMEA BIO S.R.L. | 4.9K | 1 | Comerț en-gros |
| PET4YOU S.R.L. | 5.5K | 1 | Comerț en-gros |
| SUNARMONY S.R.L. | 5.5K | 1 | Comerț en-gros |
| DAMEVE AGROMACHINERY SRL | 4.5K | 1 | Comerț en-gros |
| GRANDE VISION SRL | 4.5K | 1 | Comerț en-gros |
| INVENTIVENESS SRL | 4.5K | 1 | Comerț en-gros |
| FOREVER SOFI&MAMI S.R.L. | 5.6K | 1 | Comerț en-gros |
| FOCUS-ELECTRIC S.R.L. | 5.6K | 1 | Comerț en-gros |
| EVEREST VISION SRL | 4.4K | 1 | Comerț en-gros |
| LYL TO END SRL | 5K | 1 | Comerț en-gros |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ CONSTANTA
Industrie (CAEN 46)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- -173.8%
- Scor risc (0–100)
- 100
- Percentil piață (CA)
- Top 76%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 5K
- Profit net
- -8.7K
- Angajați
- —
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 5K | -8.7K | — |
Explore
Industry (CAEN 46)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la AGRO EXCELENTA S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- AGRO EXCELENTA S.R.L.(current)
- Revenue
- 5K
- Employees
- 0
- Profit
- -8.7K
- Rank RO
- #681.603
- LUMEA BIO S.R.L.
- Revenue
- 4.9K
- Employees
- 1
- Profit
- -189 lei
- Rank RO
- #682.592
- PET4YOU S.R.L.
- Revenue
- 5.5K
- Employees
- 1
- Profit
- 4.2K
- Rank RO
- #679.890
- SUNARMONY S.R.L.
- Revenue
- 5.5K
- Employees
- 1
- Profit
- -3.2K
- Rank RO
- #679.469
- DAMEVE AGROMACHINERY SRL
- Revenue
- 4.5K
- Employees
- 1
- Profit
- -16.7K
- Rank RO
- #684.233
- GRANDE VISION SRL
- Revenue
- 4.5K
- Employees
- 1
- Profit
- -3.6K
- Rank RO
- #684.590
- INVENTIVENESS SRL
- Revenue
- 4.5K
- Employees
- 1
- Profit
- 202 lei
- Rank RO
- #684.686
- FOREVER SOFI&MAMI S.R.L.
- Revenue
- 5.6K
- Employees
- 1
- Profit
- -157 lei
- Rank RO
- #679.108
- FOCUS-ELECTRIC S.R.L.
- Revenue
- 5.6K
- Employees
- 1
- Profit
- -7.4K
- Rank RO
- #679.090
- EVEREST VISION SRL
- Revenue
- 4.4K
- Employees
- 1
- Profit
- 4.1K
- Rank RO
- #685.016
- LYL TO END SRL
- Revenue
- 5K
- Employees
- 1
- Profit
- 3.2K
- Rank RO
- #681.603
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| AGRO EXCELENTA S.R.L.(current) | 5K | 0 | -8.7K | #681.603 |
| LUMEA BIO S.R.L. | 4.9K | 1 | -189 lei | #682.592 |
| PET4YOU S.R.L. | 5.5K | 1 | 4.2K | #679.890 |
| SUNARMONY S.R.L. | 5.5K | 1 | -3.2K | #679.469 |
| DAMEVE AGROMACHINERY SRL | 4.5K | 1 | -16.7K | #684.233 |
| GRANDE VISION SRL | 4.5K | 1 | -3.6K | #684.590 |
| INVENTIVENESS SRL | 4.5K | 1 | 202 lei | #684.686 |
| FOREVER SOFI&MAMI S.R.L. | 5.6K | 1 | -157 lei | #679.108 |
| FOCUS-ELECTRIC S.R.L. | 5.6K | 1 | -7.4K | #679.090 |
| EVEREST VISION SRL | 4.4K | 1 | 4.1K | #685.016 |
| LYL TO END SRL | 5K | 1 | 3.2K | #681.603 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | AGRO EXCELENTA S.R.L.(you) | LUMEA BIO S.R.L. | PET4YOU S.R.L. | SUNARMONY S.R.L. | DAMEVE AGROMACHINERY SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 5K | 4.9K | 5.5K | 5.5K | 4.5K |
| Profit | -8.7K | -189 lei | 4.2K | -3.2K | -16.7K |
| Margin | -173,8% | -3,8% | 76,7% | -58,5% | -369,4% |
| Employees | 0 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “AGRO EXCELENTA S.R.L.”.