AGRO COCO� S.R.L.
Revenue
4.9M
2024
Profit
326K
2024
Employees
15
2024
Margin
6,5%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
AGRO COCO� S.R.L. este o companie mică din sectorul Alte extracții, cu sediul în BIHOR, având o cifră de afaceri de 4.9M lei (date 2024). În industria de Alte extracții (România), compania este #239 la cifra de afaceri, #304 la profit, #184 la număr angajați din 1.509 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 6.5%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- AGRO COCO� S.R.L. este o companie mică din sectorul Alte extracții, cu sediul în BIHOR, având o cifră de afaceri de 4.9M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 6.5%.
- Poziție în industrie
- În industria de Alte extracții (România), compania este #239 la cifra de afaceri, #304 la profit, #184 la număr angajați din 1.509 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Alte extracții (CAEN 08) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 3.8M lei
- Marjă medie
- 10.1%
- Angajați medie
- 7
Companie vs medie industrie
Compania este 1.3× față de media industriei
Compania este 0.6× față de media industriei
Compania este 2.1× față de media industriei
Industry intelligence
Alte extracții (CAEN 08) — 2024
Industry size
5.7B
RON revenue
Total companies
1.509
Total employees
10.723
Industry growth
—
YoY
Top companies
- MINERALPORT SRL222M
- CALCARUL SA168M
- OMYA CALCITA SRL139M
- GRANDEMAR S.A.127M
- PIATRA BALAST IMPEX SRL122M
- EUROFOR 2011 SRL121M
- IRIS-ALY EXPLORER SRL102M
- SAREROM S.R.L.71.2M
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| TAK TRANS SRL | 4.1M | 15 | Alte extracții |
| ANDEZIT STANCENI SRL | 5.2M | 13 | Alte extracții |
| DYAD POTLOGI SRL | 5.2M | 13 | Alte extracții |
| DAVAL SRL | 3.7M | 14 | Alte extracții |
| GEO-EX-CONSTRUCT SRL | 5.8M | 16 | Alte extracții |
| TRANSCIM PRODUCT S.R.L. | 6M | 16 | Alte extracții |
| HC EXPLO POWDER S.R.L. | 5.1M | 19 | Alte extracții |
| FLORISOL PRODUCT SRL | 4.8M | 12 | Alte extracții |
| SORT-TERRA S.R.L. | 6.1M | 14 | Alte extracții |
| ROMY GEORGIAN 2005 SRL | 4.6M | 18 | Alte extracții |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ BIHOR
Industrie (CAEN 08)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 6.5%
- CA / angajat
- 332K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 5%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 4.9M
- Profit net
- 326K
- Angajați
- 15
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 4.9M | 326K | 15 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la AGRO COCO� S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- AGRO COCO� S.R.L.(current)
- Revenue
- 4.9M
- Employees
- 15
- Profit
- 326K
- Rank RO
- #46.331
- TAK TRANS SRL
- Revenue
- 4.1M
- Employees
- 15
- Profit
- 773K
- Rank RO
- #53.616
- ANDEZIT STANCENI SRL
- Revenue
- 5.2M
- Employees
- 13
- Profit
- 70.5K
- Rank RO
- #44.767
- DYAD POTLOGI SRL
- Revenue
- 5.2M
- Employees
- 13
- Profit
- 494K
- Rank RO
- #44.484
- DAVAL SRL
- Revenue
- 3.7M
- Employees
- 14
- Profit
- -828K
- Rank RO
- #58.941
- GEO-EX-CONSTRUCT SRL
- Revenue
- 5.8M
- Employees
- 16
- Profit
- 679K
- Rank RO
- #40.615
- TRANSCIM PRODUCT S.R.L.
- Revenue
- 6M
- Employees
- 16
- Profit
- 587K
- Rank RO
- #39.936
- HC EXPLO POWDER S.R.L.
- Revenue
- 5.1M
- Employees
- 19
- Profit
- 976K
- Rank RO
- #45.377
- FLORISOL PRODUCT SRL
- Revenue
- 4.8M
- Employees
- 12
- Profit
- 1.1M
- Rank RO
- #48.040
- SORT-TERRA S.R.L.
- Revenue
- 6.1M
- Employees
- 14
- Profit
- 477K
- Rank RO
- #39.416
- ROMY GEORGIAN 2005 SRL
- Revenue
- 4.6M
- Employees
- 18
- Profit
- 18K
- Rank RO
- #49.452
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| AGRO COCO� S.R.L.(current) | 4.9M | 15 | 326K | #46.331 |
| TAK TRANS SRL | 4.1M | 15 | 773K | #53.616 |
| ANDEZIT STANCENI SRL | 5.2M | 13 | 70.5K | #44.767 |
| DYAD POTLOGI SRL | 5.2M | 13 | 494K | #44.484 |
| DAVAL SRL | 3.7M | 14 | -828K | #58.941 |
| GEO-EX-CONSTRUCT SRL | 5.8M | 16 | 679K | #40.615 |
| TRANSCIM PRODUCT S.R.L. | 6M | 16 | 587K | #39.936 |
| HC EXPLO POWDER S.R.L. | 5.1M | 19 | 976K | #45.377 |
| FLORISOL PRODUCT SRL | 4.8M | 12 | 1.1M | #48.040 |
| SORT-TERRA S.R.L. | 6.1M | 14 | 477K | #39.416 |
| ROMY GEORGIAN 2005 SRL | 4.6M | 18 | 18K | #49.452 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | AGRO COCO� S.R.L.(you) | TAK TRANS SRL | ANDEZIT STANCENI SRL | DYAD POTLOGI SRL | DAVAL SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 4.9M | 4.1M | 5.2M | 5.2M | 3.7M |
| Profit | 326K | 773K | 70.5K | 494K | -828K |
| Margin | 6,5% | 18,7% | 1,4% | 9,4% | -22,6% |
| Employees | 15 | 15 | 13 | 13 | 14 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “AGRO COCO� S.R.L.”.