AGRI-ALIANTA SRL
Revenue
35M
2024
Profit
3.5M
2024
Employees
40
2024
Margin
9,0%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
AGRI-ALIANTA SRL este o companie de mărime medie din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în ILFOV, având o cifră de afaceri de 35M lei (date 2024). În industria de Comerț en-gros (România), compania este #1.936 la cifra de afaceri, #1.114 la profit, #1.077 la număr angajați din 63.035 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 9.0%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- AGRI-ALIANTA SRL este o companie de mărime medie din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în ILFOV, având o cifră de afaceri de 35M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 9.0%.
- Poziție în industrie
- În industria de Comerț en-gros (România), compania este #1.936 la cifra de afaceri, #1.114 la profit, #1.077 la număr angajați din 63.035 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Comerț en-gros (CAEN 46) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 8.1M lei
- Marjă medie
- 4.2%
- Angajați medie
- 5
Companie vs medie industrie
Compania este 4.3× față de media industriei
Compania este 2.1× față de media industriei
Compania este 7.9× față de media industriei
Industry intelligence
Comerț en-gros (CAEN 46) — 2024
Industry size
508B
RON revenue
Total companies
63.035
Total employees
317.294
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| ELTEK MULTIMEDIA S.R.L. | 39.4M | 39 | Comerț en-gros |
| MEDICAL TECHNOLOGIES INTERNATIONAL SRL | 38.5M | 40 | Comerț en-gros |
| ELUNOS S.R.L. | 40.1M | 40 | Comerț en-gros |
| EUROMASTER SRL | 35.2M | 38 | Comerț en-gros |
| SCHULLER EH KLAR SRL | 39.6M | 39 | Comerț en-gros |
| VIGRA MARKETING & SERVICES SRL | 39.7M | 39 | Comerț en-gros |
| SALVAVET COMIMPEX SERVICII VETERINARE SPECIALE S.R.L. | 41.1M | 35 | Comerț en-gros |
| BIOVET DISTRIBUTION S.R.L. | 35.4M | 37 | Comerț en-gros |
| ERMACOM SRL | 39.4M | 42 | Comerț en-gros |
| FARM TECH SRL | 45.3M | 42 | Comerț en-gros |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ ILFOV
Industrie (CAEN 46)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 9.0%
- CA / angajat
- 982K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 1%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 35M
- Profit net
- 3.5M
- Angajați
- 40
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 35M | 3.5M | 40 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la AGRI-ALIANTA SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- AGRI-ALIANTA SRL(current)
- Revenue
- 35M
- Employees
- 40
- Profit
- 3.5M
- Rank RO
- #7.915
- ELTEK MULTIMEDIA S.R.L.
- Revenue
- 39.4M
- Employees
- 39
- Profit
- 2M
- Rank RO
- #7.898
- MEDICAL TECHNOLOGIES INTERNATIONAL SRL
- Revenue
- 38.5M
- Employees
- 40
- Profit
- 2M
- Rank RO
- #8.065
- ELUNOS S.R.L.
- Revenue
- 40.1M
- Employees
- 40
- Profit
- 1.4M
- Rank RO
- #7.752
- EUROMASTER SRL
- Revenue
- 35.2M
- Employees
- 38
- Profit
- 1.4M
- Rank RO
- #8.751
- SCHULLER EH KLAR SRL
- Revenue
- 39.6M
- Employees
- 39
- Profit
- 5.7M
- Rank RO
- #7.848
- VIGRA MARKETING & SERVICES SRL
- Revenue
- 39.7M
- Employees
- 39
- Profit
- 1.4M
- Rank RO
- #7.824
- SALVAVET COMIMPEX SERVICII VETERINARE SPECIALE S.R.L.
- Revenue
- 41.1M
- Employees
- 35
- Profit
- 707K
- Rank RO
- #7.585
- BIOVET DISTRIBUTION S.R.L.
- Revenue
- 35.4M
- Employees
- 37
- Profit
- -483K
- Rank RO
- #8.714
- ERMACOM SRL
- Revenue
- 39.4M
- Employees
- 42
- Profit
- 4.1M
- Rank RO
- #7.900
- FARM TECH SRL
- Revenue
- 45.3M
- Employees
- 42
- Profit
- -1.9M
- Rank RO
- #6.968
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| AGRI-ALIANTA SRL(current) | 35M | 40 | 3.5M | #7.915 |
| ELTEK MULTIMEDIA S.R.L. | 39.4M | 39 | 2M | #7.898 |
| MEDICAL TECHNOLOGIES INTERNATIONAL SRL | 38.5M | 40 | 2M | #8.065 |
| ELUNOS S.R.L. | 40.1M | 40 | 1.4M | #7.752 |
| EUROMASTER SRL | 35.2M | 38 | 1.4M | #8.751 |
| SCHULLER EH KLAR SRL | 39.6M | 39 | 5.7M | #7.848 |
| VIGRA MARKETING & SERVICES SRL | 39.7M | 39 | 1.4M | #7.824 |
| SALVAVET COMIMPEX SERVICII VETERINARE SPECIALE S.R.L. | 41.1M | 35 | 707K | #7.585 |
| BIOVET DISTRIBUTION S.R.L. | 35.4M | 37 | -483K | #8.714 |
| ERMACOM SRL | 39.4M | 42 | 4.1M | #7.900 |
| FARM TECH SRL | 45.3M | 42 | -1.9M | #6.968 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | AGRI-ALIANTA SRL(you) | ELTEK MULTIMEDIA S.R.L. | MEDICAL TECHNOLOGIES INTERNATIONAL SRL | ELUNOS S.R.L. | EUROMASTER SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 35M | 39.4M | 38.5M | 40.1M | 35.2M |
| Profit | 3.5M | 2M | 2M | 1.4M | 1.4M |
| Margin | 9,0% | 5,1% | 5,3% | 3,4% | 3,9% |
| Employees | 40 | 39 | 40 | 40 | 38 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “AGRI-ALIANTA SRL”.