AGASTAU PRODCOM SRL
Revenue
1M
2024
Profit
-60.7K
2024
Employees
7
2024
Margin
-6,0%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
AGASTAU PRODCOM SRL este o companie mică din sectorul Lemn și produse din lemn, cu sediul în CLUJ, având o cifră de afaceri de 1M lei (date 2024). În industria de Lemn și produse din lemn (România), compania este #1.478 la cifra de afaceri, #5.697 la profit, #846 la număr angajați din 6.535 companii.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- AGASTAU PRODCOM SRL este o companie mică din sectorul Lemn și produse din lemn, cu sediul în CLUJ, având o cifră de afaceri de 1M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: în pierdere sau cu marjă foarte scăzută (marjă de profit -6.0%).
- Poziție în industrie
- În industria de Lemn și produse din lemn (România), compania este #1.478 la cifra de afaceri, #5.697 la profit, #846 la număr angajați din 6.535 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Lemn și produse din lemn (CAEN 16) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 2.8M lei
- Marjă medie
- 0.7%
- Angajați medie
- 5
Companie vs medie industrie
Compania este 0.4× față de media industriei
Compania este -9.1× față de media industriei
Compania este 1.3× față de media industriei
Industry intelligence
Lemn și produse din lemn (CAEN 16) — 2024
Industry size
18.2B
RON revenue
Total companies
6.535
Total employees
34.322
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| VIALY IMPEX SRL | 1M | 7 | Lemn și produse din lemn |
| MOARA-SIMON SRL | 998K | 7 | Lemn și produse din lemn |
| EURO TIMBER WOOD S.R.L. | 1M | 7 | Lemn și produse din lemn |
| G&D PLUS CORPORATION SRL | 1M | 6 | Lemn și produse din lemn |
| STEFAN SI STEFANIA S.R.L. | 975K | 7 | Lemn și produse din lemn |
| PROSILVA LOG HOMES SRL | 974K | 7 | Lemn și produse din lemn |
| LEGNA SRL | 974K | 7 | Lemn și produse din lemn |
| NIDART BUCOVINA S.R.L. | 1.1M | 7 | Lemn și produse din lemn |
| TEHNICA LEMNULUI SRL | 1.1M | 7 | Lemn și produse din lemn |
| NURVIL WOOD S.R.L. | 922K | 7 | Lemn și produse din lemn |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Industrie (CAEN 16)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- -6.0%
- CA / angajat
- 144K
- Scor risc (0–100)
- 53
- Percentil piață (CA)
- Top 17%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 1M
- Profit net
- -60.7K
- Angajați
- 7
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 1M | -60.7K | 7 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la AGASTAU PRODCOM SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- AGASTAU PRODCOM SRL(current)
- Revenue
- 1M
- Employees
- 7
- Profit
- -60.7K
- Rank RO
- #152.282
- VIALY IMPEX SRL
- Revenue
- 1M
- Employees
- 7
- Profit
- 5.3K
- Rank RO
- #152.974
- MOARA-SIMON SRL
- Revenue
- 998K
- Employees
- 7
- Profit
- -281K
- Rank RO
- #153.325
- EURO TIMBER WOOD S.R.L.
- Revenue
- 1M
- Employees
- 7
- Profit
- 24.1K
- Rank RO
- #150.988
- G&D PLUS CORPORATION SRL
- Revenue
- 1M
- Employees
- 6
- Profit
- 189K
- Rank RO
- #152.892
- STEFAN SI STEFANIA S.R.L.
- Revenue
- 975K
- Employees
- 7
- Profit
- -83.1K
- Rank RO
- #155.544
- PROSILVA LOG HOMES SRL
- Revenue
- 974K
- Employees
- 7
- Profit
- 5.4K
- Rank RO
- #155.579
- LEGNA SRL
- Revenue
- 974K
- Employees
- 7
- Profit
- 4.8K
- Rank RO
- #155.671
- NIDART BUCOVINA S.R.L.
- Revenue
- 1.1M
- Employees
- 7
- Profit
- 12.4K
- Rank RO
- #146.263
- TEHNICA LEMNULUI SRL
- Revenue
- 1.1M
- Employees
- 7
- Profit
- -65.7K
- Rank RO
- #144.410
- NURVIL WOOD S.R.L.
- Revenue
- 922K
- Employees
- 7
- Profit
- -92.3K
- Rank RO
- #160.926
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| AGASTAU PRODCOM SRL(current) | 1M | 7 | -60.7K | #152.282 |
| VIALY IMPEX SRL | 1M | 7 | 5.3K | #152.974 |
| MOARA-SIMON SRL | 998K | 7 | -281K | #153.325 |
| EURO TIMBER WOOD S.R.L. | 1M | 7 | 24.1K | #150.988 |
| G&D PLUS CORPORATION SRL | 1M | 6 | 189K | #152.892 |
| STEFAN SI STEFANIA S.R.L. | 975K | 7 | -83.1K | #155.544 |
| PROSILVA LOG HOMES SRL | 974K | 7 | 5.4K | #155.579 |
| LEGNA SRL | 974K | 7 | 4.8K | #155.671 |
| NIDART BUCOVINA S.R.L. | 1.1M | 7 | 12.4K | #146.263 |
| TEHNICA LEMNULUI SRL | 1.1M | 7 | -65.7K | #144.410 |
| NURVIL WOOD S.R.L. | 922K | 7 | -92.3K | #160.926 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | AGASTAU PRODCOM SRL(you) | VIALY IMPEX SRL | MOARA-SIMON SRL | EURO TIMBER WOOD S.R.L. | G&D PLUS CORPORATION SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 1M | 1M | 998K | 1M | 1M |
| Profit | -60.7K | 5.3K | -281K | 24.1K | 189K |
| Margin | -6,0% | 0,5% | -28,2% | 2,4% | 18,9% |
| Employees | 7 | 7 | 7 | 7 | 6 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “AGASTAU PRODCOM SRL”.