AFRISO S.R.L.
Revenue
41.1M
2024
Profit
8.2M
2024
Employees
20
2024
Margin
19,7%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
AFRISO S.R.L. este o companie de mărime medie din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 41.1M lei (date 2024). În industria de Comerț en-gros (România), compania este #1.823 la cifra de afaceri, #414 la profit, #2.343 la număr angajați din 63.035 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 19.7%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- AFRISO S.R.L. este o companie de mărime medie din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 41.1M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 19.7%.
- Poziție în industrie
- În industria de Comerț en-gros (România), compania este #1.823 la cifra de afaceri, #414 la profit, #2.343 la număr angajați din 63.035 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Comerț en-gros (CAEN 46) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 8.1M lei
- Marjă medie
- 4.2%
- Angajați medie
- 5
Companie vs medie industrie
Compania este 5.1× față de media industriei
Compania este 4.7× față de media industriei
Compania este 4.0× față de media industriei
Industry intelligence
Comerț en-gros (CAEN 46) — 2024
Industry size
508B
RON revenue
Total companies
63.035
Total employees
317.294
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| GOOD DAYS THERAPY SRL | 40.9M | 20 | Comerț en-gros |
| ADRI PRODCOM S.R.L. | 40.2M | 20 | Comerț en-gros |
| TORA SECURITY SYSTEMS SRL | 39.5M | 19 | Comerț en-gros |
| DAR-NIC MARKET S.R.L. | 44.4M | 21 | Comerț en-gros |
| ATX HVAC DISTRIBUTION S.R.L. | 39.2M | 19 | Comerț en-gros |
| ROMSYM DATA SRL | 47.3M | 20 | Comerț en-gros |
| SIEL INVEST SRL | 40.5M | 22 | Comerț en-gros |
| DY NUTRITION GLOBAL S.A. | 47.5M | 20 | Comerț en-gros |
| GREEN FLOWERS GARDEN SRL | 36.4M | 20 | Comerț en-gros |
| IZOLINE DISTRIBU�IE S.R.L. | 48.9M | 20 | Comerț en-gros |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ BUCURESTI
Industrie (CAEN 46)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 19.7%
- CA / angajat
- 2.1M
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 1%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 41.1M
- Profit net
- 8.2M
- Angajați
- 20
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 41.1M | 8.2M | 20 |
Explore
Industry (CAEN 46)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la AFRISO S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- AFRISO S.R.L.(current)
- Revenue
- 41.1M
- Employees
- 20
- Profit
- 8.2M
- Rank RO
- #7.496
- GOOD DAYS THERAPY SRL
- Revenue
- 40.9M
- Employees
- 20
- Profit
- 7.7M
- Rank RO
- #7.623
- ADRI PRODCOM S.R.L.
- Revenue
- 40.2M
- Employees
- 20
- Profit
- 3.3M
- Rank RO
- #7.734
- TORA SECURITY SYSTEMS SRL
- Revenue
- 39.5M
- Employees
- 19
- Profit
- 1.9M
- Rank RO
- #7.861
- DAR-NIC MARKET S.R.L.
- Revenue
- 44.4M
- Employees
- 21
- Profit
- 3.3M
- Rank RO
- #7.102
- ATX HVAC DISTRIBUTION S.R.L.
- Revenue
- 39.2M
- Employees
- 19
- Profit
- 415K
- Rank RO
- #7.932
- ROMSYM DATA SRL
- Revenue
- 47.3M
- Employees
- 20
- Profit
- 1.3M
- Rank RO
- #6.685
- SIEL INVEST SRL
- Revenue
- 40.5M
- Employees
- 22
- Profit
- 1.1M
- Rank RO
- #7.683
- DY NUTRITION GLOBAL S.A.
- Revenue
- 47.5M
- Employees
- 20
- Profit
- 2.5M
- Rank RO
- #6.652
- GREEN FLOWERS GARDEN SRL
- Revenue
- 36.4M
- Employees
- 20
- Profit
- 1.5M
- Rank RO
- #8.488
- IZOLINE DISTRIBU�IE S.R.L.
- Revenue
- 48.9M
- Employees
- 20
- Profit
- 3M
- Rank RO
- #6.478
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| AFRISO S.R.L.(current) | 41.1M | 20 | 8.2M | #7.496 |
| GOOD DAYS THERAPY SRL | 40.9M | 20 | 7.7M | #7.623 |
| ADRI PRODCOM S.R.L. | 40.2M | 20 | 3.3M | #7.734 |
| TORA SECURITY SYSTEMS SRL | 39.5M | 19 | 1.9M | #7.861 |
| DAR-NIC MARKET S.R.L. | 44.4M | 21 | 3.3M | #7.102 |
| ATX HVAC DISTRIBUTION S.R.L. | 39.2M | 19 | 415K | #7.932 |
| ROMSYM DATA SRL | 47.3M | 20 | 1.3M | #6.685 |
| SIEL INVEST SRL | 40.5M | 22 | 1.1M | #7.683 |
| DY NUTRITION GLOBAL S.A. | 47.5M | 20 | 2.5M | #6.652 |
| GREEN FLOWERS GARDEN SRL | 36.4M | 20 | 1.5M | #8.488 |
| IZOLINE DISTRIBU�IE S.R.L. | 48.9M | 20 | 3M | #6.478 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | AFRISO S.R.L.(you) | GOOD DAYS THERAPY SRL | ADRI PRODCOM S.R.L. | TORA SECURITY SYSTEMS SRL | DAR-NIC MARKET S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 41.1M | 40.9M | 40.2M | 39.5M | 44.4M |
| Profit | 8.2M | 7.7M | 3.3M | 1.9M | 3.3M |
| Margin | 19,7% | 18,7% | 8,2% | 4,9% | 7,4% |
| Employees | 20 | 20 | 20 | 19 | 21 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “AFRISO S.R.L.”.