AEM STU SRL
Revenue
63.8K
2024
Profit
34.7K
2024
Employees
—
2024
Margin
54,5%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
AEM STU SRL este o companie micro din sectorul Activități profesionale, cu sediul în MURES, având o cifră de afaceri de 63.8K lei (date 2024). În industria de Activități profesionale (România), compania este #9.039 la cifra de afaceri, #5.502 la profit, #10.108 la număr angajați din 17.812 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 54.5%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- AEM STU SRL este o companie micro din sectorul Activități profesionale, cu sediul în MURES, având o cifră de afaceri de 63.8K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 54.5%.
- Poziție în industrie
- În industria de Activități profesionale (România), compania este #9.039 la cifra de afaceri, #5.502 la profit, #10.108 la număr angajați din 17.812 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Activități profesionale (CAEN 74) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 288K lei
- Marjă medie
- 21.4%
- Angajați medie
- 1
Companie vs medie industrie
Compania este 0.2× față de media industriei
Compania este 2.6× față de media industriei
Industry intelligence
Activități profesionale (CAEN 74) — 2024
Industry size
5.1B
RON revenue
Total companies
17.812
Total employees
17.971
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| V ART & EVENT PHOTOGRAPHY SRL | 62.7K | 1 | Activități profesionale |
| MODERN WEDDING SRL | 65.6K | 1 | Activități profesionale |
| VISION ART STUDIO SRL | 65.6K | 1 | Activități profesionale |
| BRS EXPERT MEDICO LEGAL S.R.L. | 61.5K | 1 | Activități profesionale |
| DESIGN VLC S.R.L. | 61.3K | 1 | Activități profesionale |
| INFRA METEO SRL | 66.4K | 1 | Activități profesionale |
| PRAKTIK OFFICE WORKS S.R.L. | 66.8K | 1 | Activități profesionale |
| PHOTO PRINTING TDA S.R.L. | 67.1K | 1 | Activități profesionale |
| E-READING S.R.L. | 67.2K | 1 | Activități profesionale |
| GAMA INSTAL SRL | 60.1K | 1 | Activități profesionale |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ MURES
Industrie (CAEN 74)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 54.5%
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 60%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 63.8K
- Profit net
- 34.7K
- Angajați
- —
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 63.8K | 34.7K | — |
Explore
Industry (CAEN 74)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la AEM STU SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- AEM STU SRL(current)
- Revenue
- 63.8K
- Employees
- 0
- Profit
- 34.7K
- Rank RO
- #543.581
- V ART & EVENT PHOTOGRAPHY SRL
- Revenue
- 62.7K
- Employees
- 1
- Profit
- -9.4K
- Rank RO
- #545.395
- MODERN WEDDING SRL
- Revenue
- 65.6K
- Employees
- 1
- Profit
- 8.3K
- Rank RO
- #540.503
- VISION ART STUDIO SRL
- Revenue
- 65.6K
- Employees
- 1
- Profit
- 3.2K
- Rank RO
- #540.497
- BRS EXPERT MEDICO LEGAL S.R.L.
- Revenue
- 61.5K
- Employees
- 1
- Profit
- 23.6K
- Rank RO
- #547.415
- DESIGN VLC S.R.L.
- Revenue
- 61.3K
- Employees
- 1
- Profit
- 46K
- Rank RO
- #547.869
- INFRA METEO SRL
- Revenue
- 66.4K
- Employees
- 1
- Profit
- -42.5K
- Rank RO
- #539.208
- PRAKTIK OFFICE WORKS S.R.L.
- Revenue
- 66.8K
- Employees
- 1
- Profit
- 41.6K
- Rank RO
- #538.528
- PHOTO PRINTING TDA S.R.L.
- Revenue
- 67.1K
- Employees
- 1
- Profit
- -5.2K
- Rank RO
- #538.049
- E-READING S.R.L.
- Revenue
- 67.2K
- Employees
- 1
- Profit
- -16.5K
- Rank RO
- #537.854
- GAMA INSTAL SRL
- Revenue
- 60.1K
- Employees
- 1
- Profit
- 8.3K
- Rank RO
- #549.810
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| AEM STU SRL(current) | 63.8K | 0 | 34.7K | #543.581 |
| V ART & EVENT PHOTOGRAPHY SRL | 62.7K | 1 | -9.4K | #545.395 |
| MODERN WEDDING SRL | 65.6K | 1 | 8.3K | #540.503 |
| VISION ART STUDIO SRL | 65.6K | 1 | 3.2K | #540.497 |
| BRS EXPERT MEDICO LEGAL S.R.L. | 61.5K | 1 | 23.6K | #547.415 |
| DESIGN VLC S.R.L. | 61.3K | 1 | 46K | #547.869 |
| INFRA METEO SRL | 66.4K | 1 | -42.5K | #539.208 |
| PRAKTIK OFFICE WORKS S.R.L. | 66.8K | 1 | 41.6K | #538.528 |
| PHOTO PRINTING TDA S.R.L. | 67.1K | 1 | -5.2K | #538.049 |
| E-READING S.R.L. | 67.2K | 1 | -16.5K | #537.854 |
| GAMA INSTAL SRL | 60.1K | 1 | 8.3K | #549.810 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | AEM STU SRL(you) | V ART & EVENT PHOTOGRAPHY SRL | MODERN WEDDING SRL | VISION ART STUDIO SRL | BRS EXPERT MEDICO LEGAL S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 63.8K | 62.7K | 65.6K | 65.6K | 61.5K |
| Profit | 34.7K | -9.4K | 8.3K | 3.2K | 23.6K |
| Margin | 54,5% | -15,0% | 12,6% | 4,9% | 38,4% |
| Employees | 0 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “AEM STU SRL”.