Revenue

102K

2024

Profit

54.8K

2024

Employees

1

2024

Margin

53,5%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

ADYNEL PROFCONSTRUCT SRL este o companie micro din sectorul Construcții, cu sediul în BACAU, având o cifră de afaceri de 102K lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #30.231 la cifra de afaceri, #16.268 la profit, #19.821 la număr angajați din 56.726 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 53.5%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
ADYNEL PROFCONSTRUCT SRL este o companie micro din sectorul Construcții, cu sediul în BACAU, având o cifră de afaceri de 102K lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 53.5%.
Poziție în industrie
În industria de Construcții (România), compania este #30.231 la cifra de afaceri, #16.268 la profit, #19.821 la număr angajați din 56.726 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Construcții (CAEN 41) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#30.231 din 56.726 companii

Top 53.3%

Vezi clasamentul

După profit

#16.268 din 56.726 companii

Top 28.7%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#19.821 din 56.726 companii

Top 34.9%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
2.3M lei
Marjă medie
9.8%
Angajați medie
4

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri102K lei vs medie industrie 2.3M lei

Compania este 0.0× față de media industriei

Marjă profit53.5% vs medie industrie 9.8%

Compania este 5.4× față de media industriei

Angajați1 vs medie industrie 4

Compania este 0.3× față de media industriei

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
TYK EXPRES CONST S.R.L.104K1Construcții
RI & CO EXTRA DESIGN COLOR SRL104K1Construcții
REAL BUILDING SOLUTIONS S.R.L.104K1Construcții
COLOR CONTUR S.R.L.105K1Construcții
ADRIAN COSTRUZIONI S.R.L.105K1Construcții
ROCA EDIL CONSTRUCT SRL99.6K1Construcții
HAVAS-CONSTRUCT S.R.L.99.5K1Construcții
KIRCEA 360 CONSTRUC�II S.R.L.105K1Construcții
SET.PETRINA S.R.L.99K1Construcții
MARC STIL CONST SRL106K1Construcții

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
53.5%
CA / angajat
102K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 54%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    102K
    Profit net
    54.8K
    Angajați
    1

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la ADYNEL PROFCONSTRUCT SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricADYNEL PROFCONSTRUCT SRL(you)TYK EXPRES CONST S.R.L.RI & CO EXTRA DESIGN COLOR SRLREAL BUILDING SOLUTIONS S.R.L.COLOR CONTUR S.R.L.
Revenue
102K
104K
104K
104K
105K
Profit
54.8K
4.8K
33.6K
14.9K
46.3K
Margin
53,5%
4,6%
32,3%
14,3%
44,2%
Employees
1
1
1
1
1
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “ADYNEL PROFCONSTRUCT SRL”.