Revenue

59M

2024

Profit

4.6M

2024

Employees

180

2024

Margin

7,8%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

ADVANCE SRL este o companie mare din sectorul Construcții, cu sediul în CLUJ, având o cifră de afaceri de 59M lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #117 la cifra de afaceri, #197 la profit, #41 la număr angajați din 39.568 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 7.8%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
ADVANCE SRL este o companie mare din sectorul Construcții, cu sediul în CLUJ, având o cifră de afaceri de 59M lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 7.8%.
Poziție în industrie
În industria de Construcții (România), compania este #117 la cifra de afaceri, #197 la profit, #41 la număr angajați din 39.568 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Construcții (CAEN 43) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#117 din 39.568 companii

Top 0.3%

Vezi clasamentul

După profit

#197 din 39.568 companii

Top 0.5%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#41 din 39.568 companii

Top 0.1%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
1.4M lei
Marjă medie
11.2%
Angajați medie
4

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri59M lei vs medie industrie 1.4M lei

Compania este 41.4× față de media industriei

Marjă profit7.8% vs medie industrie 11.2%

Compania este 0.7× față de media industriei

Angajați180 vs medie industrie 4

Compania este 49.6× față de media industriei

Industry intelligence

Construcții (CAEN 43) — 2024

Industry size

56.4B

RON revenue

Total companies

39.568

Total employees

143.570

Industry growth

YoY

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
SYSTEMBAU S.P.S. SRL60M182Construcții
CORAL CONSTRUCT SRL62.5M197Construcții
ICCO INSTAL SRL72.3M180Construcții
CARPATI-COM SRL47M181Construcții
VERTATEL INTERNATIONAL S.R.L.48.8M189Construcții
ORCHID S.R.L.63.8M217Construcții
INSTAL EXPERT SRL66.5M132Construcții
GREENCELLS CEE S.R.L.76.9M212Construcții
COMPANIA MUNICIPAL� ILUMINAT PUBLIC BUCURE�TI S.R.L.64.2M147Construcții
ECO GARDEN CONSTRUCT SRL39.8M164Construcții

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
7.8%
CA / angajat
329K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 1%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    59M
    Profit net
    4.6M
    Angajați
    180

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la ADVANCE SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricADVANCE SRL(you)SYSTEMBAU S.P.S. SRLCORAL CONSTRUCT SRLICCO INSTAL SRLCARPATI-COM SRL
Revenue
59M
60M
62.5M
72.3M
47M
Profit
4.6M
342K
2.8M
1.1M
5.5M
Margin
7,8%
0,6%
4,5%
1,5%
11,8%
Employees
180
182
197
180
181
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “ADVANCE SRL”.