ADRITUN TEAM SRL
Revenue
5.2M
2024
Profit
257K
2024
Employees
8
2024
Margin
5,0%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
ADRITUN TEAM SRL este o companie de mărime medie din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în HARGHITA, având o cifră de afaceri de 5.2M lei (date 2024). În industria de Comerț en-gros (România), compania este #8.578 la cifra de afaceri, #10.740 la profit, #5.550 la număr angajați din 63.035 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 5.0%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- ADRITUN TEAM SRL este o companie de mărime medie din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în HARGHITA, având o cifră de afaceri de 5.2M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 5.0%.
- Poziție în industrie
- În industria de Comerț en-gros (România), compania este #8.578 la cifra de afaceri, #10.740 la profit, #5.550 la număr angajați din 63.035 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Comerț en-gros (CAEN 46) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 8.1M lei
- Marjă medie
- 4.2%
- Angajați medie
- 5
Companie vs medie industrie
Compania este 0.6× față de media industriei
Compania este 1.2× față de media industriei
Compania este 1.6× față de media industriei
Industry intelligence
Comerț en-gros (CAEN 46) — 2024
Industry size
508B
RON revenue
Total companies
63.035
Total employees
317.294
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| SAVILCOM S.R.L. | 4.7M | 8 | Comerț en-gros |
| AGROMECANIC IMPEX SRL | 5.8M | 8 | Comerț en-gros |
| TURBOTUB STEEL PRODUCTS SRL | 5.2M | 8 | Comerț en-gros |
| M.D.M. AUTO S.R.L. | 5.2M | 8 | Comerț en-gros |
| KING COMPRES SRL | 5.2M | 8 | Comerț en-gros |
| EUROMIT MAREX M&M S.R.L. | 5.2M | 8 | Comerț en-gros |
| VALOR SMARTWASH SRL | 5.2M | 8 | Comerț en-gros |
| EVO LOGISTICS SRL | 5.2M | 8 | Comerț en-gros |
| M.G. SERVICE PACK SRL | 5.1M | 8 | Comerț en-gros |
| SPLISO S.R.L. | 5.2M | 8 | Comerț en-gros |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ HARGHITA
Industrie (CAEN 46)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 5.0%
- CA / angajat
- 646K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 5%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 5.2M
- Profit net
- 257K
- Angajați
- 8
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 5.2M | 257K | 8 |
Explore
Industry (CAEN 46)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la ADRITUN TEAM SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- ADRITUN TEAM SRL(current)
- Revenue
- 5.2M
- Employees
- 8
- Profit
- 257K
- Rank RO
- #44.914
- SAVILCOM S.R.L.
- Revenue
- 4.7M
- Employees
- 8
- Profit
- 77K
- Rank RO
- #48.439
- AGROMECANIC IMPEX SRL
- Revenue
- 5.8M
- Employees
- 8
- Profit
- 397K
- Rank RO
- #41.010
- TURBOTUB STEEL PRODUCTS SRL
- Revenue
- 5.2M
- Employees
- 8
- Profit
- 55.3K
- Rank RO
- #44.923
- M.D.M. AUTO S.R.L.
- Revenue
- 5.2M
- Employees
- 8
- Profit
- 490K
- Rank RO
- #44.875
- KING COMPRES SRL
- Revenue
- 5.2M
- Employees
- 8
- Profit
- 254K
- Rank RO
- #44.980
- EUROMIT MAREX M&M S.R.L.
- Revenue
- 5.2M
- Employees
- 8
- Profit
- 45.3K
- Rank RO
- #44.848
- VALOR SMARTWASH SRL
- Revenue
- 5.2M
- Employees
- 8
- Profit
- -9.4K
- Rank RO
- #44.802
- EVO LOGISTICS SRL
- Revenue
- 5.2M
- Employees
- 8
- Profit
- 92K
- Rank RO
- #45.055
- M.G. SERVICE PACK SRL
- Revenue
- 5.1M
- Employees
- 8
- Profit
- 250K
- Rank RO
- #45.085
- SPLISO S.R.L.
- Revenue
- 5.2M
- Employees
- 8
- Profit
- 392K
- Rank RO
- #44.638
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| ADRITUN TEAM SRL(current) | 5.2M | 8 | 257K | #44.914 |
| SAVILCOM S.R.L. | 4.7M | 8 | 77K | #48.439 |
| AGROMECANIC IMPEX SRL | 5.8M | 8 | 397K | #41.010 |
| TURBOTUB STEEL PRODUCTS SRL | 5.2M | 8 | 55.3K | #44.923 |
| M.D.M. AUTO S.R.L. | 5.2M | 8 | 490K | #44.875 |
| KING COMPRES SRL | 5.2M | 8 | 254K | #44.980 |
| EUROMIT MAREX M&M S.R.L. | 5.2M | 8 | 45.3K | #44.848 |
| VALOR SMARTWASH SRL | 5.2M | 8 | -9.4K | #44.802 |
| EVO LOGISTICS SRL | 5.2M | 8 | 92K | #45.055 |
| M.G. SERVICE PACK SRL | 5.1M | 8 | 250K | #45.085 |
| SPLISO S.R.L. | 5.2M | 8 | 392K | #44.638 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | ADRITUN TEAM SRL(you) | SAVILCOM S.R.L. | AGROMECANIC IMPEX SRL | TURBOTUB STEEL PRODUCTS SRL | M.D.M. AUTO S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 5.2M | 4.7M | 5.8M | 5.2M | 5.2M |
| Profit | 257K | 77K | 397K | 55.3K | 490K |
| Margin | 5,0% | 1,6% | 6,9% | 1,1% | 9,5% |
| Employees | 8 | 8 | 8 | 8 | 8 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “ADRITUN TEAM SRL”.