Revenue

21.5M

2024

Profit

866K

2024

Employees

33

2024

Margin

4,0%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

ADN NAV INSTAL S.R.L. este o companie de mărime medie din sectorul Construcții, cu sediul în IASI, având o cifră de afaceri de 21.5M lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #1.010 la cifra de afaceri, #3.104 la profit, #880 la număr angajați din 56.726 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 4.0%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
ADN NAV INSTAL S.R.L. este o companie de mărime medie din sectorul Construcții, cu sediul în IASI, având o cifră de afaceri de 21.5M lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 4.0%.
Poziție în industrie
În industria de Construcții (România), compania este #1.010 la cifra de afaceri, #3.104 la profit, #880 la număr angajați din 56.726 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Construcții (CAEN 41) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#1.010 din 56.726 companii

Top 1.8%

Vezi clasamentul

După profit

#3.104 din 56.726 companii

Top 5.5%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#880 din 56.726 companii

Top 1.5%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
2.3M lei
Marjă medie
9.8%
Angajați medie
4

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri21.5M lei vs medie industrie 2.3M lei

Compania este 9.6× față de media industriei

Marjă profit4.0% vs medie industrie 9.8%

Compania este 0.4× față de media industriei

Angajați33 vs medie industrie 4

Compania este 9.0× față de media industriei

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
EURODACOS SRL21.7M33Construcții
BERDIA SRL21.8M33Construcții
AXA INVEST SRL22.7M33Construcții
TRINITY CONTRACTORS S.R.L.20.8M28Construcții
STRUCTO TRADING S.R.L.20.1M33Construcții
FOUR V SYSTEM SRL21.1M35Construcții
MY - TROY SRL19.8M33Construcții
PRO DIMENSION CONTRACTS S.R.L.23M32Construcții
INSPETI BUILDING RESTAURATION SRL20.5M35Construcții
CONPEP DRAG SRL20.5M35Construcții

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
4.0%
CA / angajat
652K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 2%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    21.5M
    Profit net
    866K
    Angajați
    33

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la ADN NAV INSTAL S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricADN NAV INSTAL S.R.L.(you)EURODACOS SRLBERDIA SRLAXA INVEST SRLTRINITY CONTRACTORS S.R.L.
Revenue
21.5M
21.7M
21.8M
22.7M
20.8M
Profit
866K
8.8M
87.9K
756K
643K
Margin
4,0%
40,8%
0,4%
3,3%
3,1%
Employees
33
33
33
33
28
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “ADN NAV INSTAL S.R.L.”.