Revenue

818K

2024

Profit

397K

2024

Employees

2

2024

Margin

48,5%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

ACEM BUILDINGS S.R.L. este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 818K lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #13.029 la cifra de afaceri, #6.093 la profit, #14.220 la număr angajați din 56.726 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 48.5%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
ACEM BUILDINGS S.R.L. este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 818K lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 48.5%.
Poziție în industrie
În industria de Construcții (România), compania este #13.029 la cifra de afaceri, #6.093 la profit, #14.220 la număr angajați din 56.726 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Construcții (CAEN 41) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#13.029 din 56.726 companii

Top 23.0%

Vezi clasamentul

După profit

#6.093 din 56.726 companii

Top 10.7%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#14.220 din 56.726 companii

Top 25.1%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
2.3M lei
Marjă medie
9.8%
Angajați medie
4

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri818K lei vs medie industrie 2.3M lei

Compania este 0.4× față de media industriei

Marjă profit48.5% vs medie industrie 9.8%

Compania este 4.9× față de media industriei

Angajați2 vs medie industrie 4

Compania este 0.5× față de media industriei

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
GLASS RESIDENT S.R.L.819K2Construcții
CUANTIC CONSTRUCT S.R.L.818K2Construcții
SCU GLOBAL CONSTRUCT S.R.L.821K2Construcții
SOMA PREST SRL817K2Construcții
VANCOS CFC CONSTRUCT S.R.L.824K2Construcții
FACEBODY CDC S.R.L.835K2Construcții
NOV NECTAR SRL839K2Construcții
ANA CONSTRUCT INSTAL PERFECT SRL842K2Construcții
REPERTOIRE ALFA S.R.L.791K2Construcții
ROBYABY GRUP 2023 S.R.L.851K2Construcții

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
48.5%
CA / angajat
409K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 19%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    818K
    Profit net
    397K
    Angajați
    2

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la ACEM BUILDINGS S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricACEM BUILDINGS S.R.L.(you)GLASS RESIDENT S.R.L.CUANTIC CONSTRUCT S.R.L.SCU GLOBAL CONSTRUCT S.R.L.SOMA PREST SRL
Revenue
818K
819K
818K
821K
817K
Profit
397K
-617K
585K
650K
401K
Margin
48,5%
-75,2%
71,5%
79,1%
49,1%
Employees
2
2
2
2
2
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “ACEM BUILDINGS S.R.L.”.