ACCES AUTO TRADING SRL
Revenue
15.9M
2024
Profit
9.3K
2024
Employees
41
2024
Margin
0,1%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
ACCES AUTO TRADING SRL este o companie de mărime medie din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în NEAMT, având o cifră de afaceri de 15.9M lei (date 2024). În industria de Comerț en-gros (România), compania este #557 la cifra de afaceri, #11.598 la profit, #231 la număr angajați din 31.269 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 0.1%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- ACCES AUTO TRADING SRL este o companie de mărime medie din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în NEAMT, având o cifră de afaceri de 15.9M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 0.1%.
- Poziție în industrie
- În industria de Comerț en-gros (România), compania este #557 la cifra de afaceri, #11.598 la profit, #231 la număr angajați din 31.269 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Comerț en-gros (CAEN 45) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 3.3M lei
- Marjă medie
- 3.7%
- Angajați medie
- 3
Companie vs medie industrie
Compania este 4.9× față de media industriei
Compania este 0.0× față de media industriei
Compania este 13.9× față de media industriei
Industry intelligence
Comerț en-gros (CAEN 45) — 2024
Industry size
102B
RON revenue
Total companies
31.269
Total employees
91.939
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| IORGU SRL | 17.2M | 42 | Comerț en-gros |
| APULUM TOTAL S.R.L. | 17.3M | 40 | Comerț en-gros |
| AUTOGROUP-SIMO SRL | 15.7M | 37 | Comerț en-gros |
| AUTOSERV LUJERULUI SRL | 15.3M | 38 | Comerț en-gros |
| ESEDRA SRL | 18M | 42 | Comerț en-gros |
| CIUPE GRUP SRL | 15.3M | 45 | Comerț en-gros |
| DEZMA AUTO SRL | 15.9M | 47 | Comerț en-gros |
| ROLLING SRL | 18.5M | 40 | Comerț en-gros |
| SORGETI SRL | 20.3M | 41 | Comerț en-gros |
| NATLOG SRL | 14.3M | 37 | Comerț en-gros |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ NEAMT
Industrie (CAEN 45)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 0.1%
- CA / angajat
- 392K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 2%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 15.9M
- Profit net
- 9.3K
- Angajați
- 41
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 15.9M | 9.3K | 41 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la ACCES AUTO TRADING SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- ACCES AUTO TRADING SRL(current)
- Revenue
- 15.9M
- Employees
- 41
- Profit
- 9.3K
- Rank RO
- #17.474
- IORGU SRL
- Revenue
- 17.2M
- Employees
- 42
- Profit
- 296K
- Rank RO
- #16.537
- APULUM TOTAL S.R.L.
- Revenue
- 17.3M
- Employees
- 40
- Profit
- 1.8M
- Rank RO
- #16.446
- AUTOGROUP-SIMO SRL
- Revenue
- 15.7M
- Employees
- 37
- Profit
- 2.6M
- Rank RO
- #17.834
- AUTOSERV LUJERULUI SRL
- Revenue
- 15.3M
- Employees
- 38
- Profit
- 1.1M
- Rank RO
- #18.280
- ESEDRA SRL
- Revenue
- 18M
- Employees
- 42
- Profit
- 4.7M
- Rank RO
- #15.886
- CIUPE GRUP SRL
- Revenue
- 15.3M
- Employees
- 45
- Profit
- 1.1M
- Rank RO
- #18.220
- DEZMA AUTO SRL
- Revenue
- 15.9M
- Employees
- 47
- Profit
- 2.7M
- Rank RO
- #17.654
- ROLLING SRL
- Revenue
- 18.5M
- Employees
- 40
- Profit
- 372K
- Rank RO
- #15.518
- SORGETI SRL
- Revenue
- 20.3M
- Employees
- 41
- Profit
- -185K
- Rank RO
- #14.232
- NATLOG SRL
- Revenue
- 14.3M
- Employees
- 37
- Profit
- 33.7K
- Rank RO
- #19.300
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| ACCES AUTO TRADING SRL(current) | 15.9M | 41 | 9.3K | #17.474 |
| IORGU SRL | 17.2M | 42 | 296K | #16.537 |
| APULUM TOTAL S.R.L. | 17.3M | 40 | 1.8M | #16.446 |
| AUTOGROUP-SIMO SRL | 15.7M | 37 | 2.6M | #17.834 |
| AUTOSERV LUJERULUI SRL | 15.3M | 38 | 1.1M | #18.280 |
| ESEDRA SRL | 18M | 42 | 4.7M | #15.886 |
| CIUPE GRUP SRL | 15.3M | 45 | 1.1M | #18.220 |
| DEZMA AUTO SRL | 15.9M | 47 | 2.7M | #17.654 |
| ROLLING SRL | 18.5M | 40 | 372K | #15.518 |
| SORGETI SRL | 20.3M | 41 | -185K | #14.232 |
| NATLOG SRL | 14.3M | 37 | 33.7K | #19.300 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | ACCES AUTO TRADING SRL(you) | IORGU SRL | APULUM TOTAL S.R.L. | AUTOGROUP-SIMO SRL | AUTOSERV LUJERULUI SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 15.9M | 17.2M | 17.3M | 15.7M | 15.3M |
| Profit | 9.3K | 296K | 1.8M | 2.6M | 1.1M |
| Margin | 0,1% | 1,7% | 10,7% | 16,7% | 7,0% |
| Employees | 41 | 42 | 40 | 37 | 38 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “ACCES AUTO TRADING SRL”.