ACATREX SRL
Revenue
8.2M
2024
Profit
376K
2024
Employees
19
2024
Margin
4,3%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
ACATREX SRL este o companie de mărime medie din sectorul Alte extracții, cu sediul în GORJ, având o cifră de afaceri de 8.2M lei (date 2024). În industria de Alte extracții (România), compania este #153 la cifra de afaceri, #287 la profit, #149 la număr angajați din 1.509 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 4.3%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- ACATREX SRL este o companie de mărime medie din sectorul Alte extracții, cu sediul în GORJ, având o cifră de afaceri de 8.2M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 4.3%.
- Poziție în industrie
- În industria de Alte extracții (România), compania este #153 la cifra de afaceri, #287 la profit, #149 la număr angajați din 1.509 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Alte extracții (CAEN 08) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 3.8M lei
- Marjă medie
- 10.1%
- Angajați medie
- 7
Companie vs medie industrie
Compania este 2.2× față de media industriei
Compania este 0.4× față de media industriei
Compania este 2.7× față de media industriei
Industry intelligence
Alte extracții (CAEN 08) — 2024
Industry size
5.7B
RON revenue
Total companies
1.509
Total employees
10.723
Industry growth
—
YoY
Top companies
- MINERALPORT SRL222M
- CALCARUL SA168M
- OMYA CALCITA SRL139M
- GRANDEMAR S.A.127M
- PIATRA BALAST IMPEX SRL122M
- EUROFOR 2011 SRL121M
- IRIS-ALY EXPLORER SRL102M
- SAREROM S.R.L.71.2M
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| AB CONSTRUC�II AGREGATE EVOLUTION S.R.L. | 8.7M | 19 | Alte extracții |
| OLTENA�UL TOTAL AGREGAT SRL | 8.7M | 20 | Alte extracții |
| ANCANDRA TRANS SRL | 8.7M | 18 | Alte extracții |
| OLT-SIACO S.R.L. | 8.3M | 20 | Alte extracții |
| PARALELA 45 SRL | 10.2M | 21 | Alte extracții |
| VALINA FERM SRL | 9.4M | 18 | Alte extracții |
| LEVENTE COMPANIE S.R.L. | 8.9M | 17 | Alte extracții |
| TRACOS SRL | 8.2M | 18 | Alte extracții |
| CERAM GRUP SRL | 9.8M | 18 | Alte extracții |
| HBT ROCK SRL | 7.4M | 19 | Alte extracții |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ GORJ
Industrie (CAEN 08)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 4.3%
- CA / angajat
- 463K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 3%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 8.2M
- Profit net
- 376K
- Angajați
- 19
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 8.2M | 376K | 19 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la ACATREX SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- ACATREX SRL(current)
- Revenue
- 8.2M
- Employees
- 19
- Profit
- 376K
- Rank RO
- #28.897
- AB CONSTRUC�II AGREGATE EVOLUTION S.R.L.
- Revenue
- 8.7M
- Employees
- 19
- Profit
- 1.8M
- Rank RO
- #29.263
- OLTENA�UL TOTAL AGREGAT SRL
- Revenue
- 8.7M
- Employees
- 20
- Profit
- 1.5M
- Rank RO
- #29.106
- ANCANDRA TRANS SRL
- Revenue
- 8.7M
- Employees
- 18
- Profit
- 135K
- Rank RO
- #29.113
- OLT-SIACO S.R.L.
- Revenue
- 8.3M
- Employees
- 20
- Profit
- 127K
- Rank RO
- #30.204
- PARALELA 45 SRL
- Revenue
- 10.2M
- Employees
- 21
- Profit
- 932K
- Rank RO
- #25.481
- VALINA FERM SRL
- Revenue
- 9.4M
- Employees
- 18
- Profit
- 918K
- Rank RO
- #27.401
- LEVENTE COMPANIE S.R.L.
- Revenue
- 8.9M
- Employees
- 17
- Profit
- 2.4M
- Rank RO
- #28.530
- TRACOS SRL
- Revenue
- 8.2M
- Employees
- 18
- Profit
- 2.8M
- Rank RO
- #30.589
- CERAM GRUP SRL
- Revenue
- 9.8M
- Employees
- 18
- Profit
- 2.7M
- Rank RO
- #26.395
- HBT ROCK SRL
- Revenue
- 7.4M
- Employees
- 19
- Profit
- 425K
- Rank RO
- #33.394
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| ACATREX SRL(current) | 8.2M | 19 | 376K | #28.897 |
| AB CONSTRUC�II AGREGATE EVOLUTION S.R.L. | 8.7M | 19 | 1.8M | #29.263 |
| OLTENA�UL TOTAL AGREGAT SRL | 8.7M | 20 | 1.5M | #29.106 |
| ANCANDRA TRANS SRL | 8.7M | 18 | 135K | #29.113 |
| OLT-SIACO S.R.L. | 8.3M | 20 | 127K | #30.204 |
| PARALELA 45 SRL | 10.2M | 21 | 932K | #25.481 |
| VALINA FERM SRL | 9.4M | 18 | 918K | #27.401 |
| LEVENTE COMPANIE S.R.L. | 8.9M | 17 | 2.4M | #28.530 |
| TRACOS SRL | 8.2M | 18 | 2.8M | #30.589 |
| CERAM GRUP SRL | 9.8M | 18 | 2.7M | #26.395 |
| HBT ROCK SRL | 7.4M | 19 | 425K | #33.394 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | ACATREX SRL(you) | AB CONSTRUC�II AGREGATE EVOLUTION S.R.L. | OLTENA�UL TOTAL AGREGAT SRL | ANCANDRA TRANS SRL | OLT-SIACO S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 8.2M | 8.7M | 8.7M | 8.7M | 8.3M |
| Profit | 376K | 1.8M | 1.5M | 135K | 127K |
| Margin | 4,3% | 20,7% | 16,8% | 1,6% | 1,5% |
| Employees | 19 | 19 | 20 | 18 | 20 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “ACATREX SRL”.