ABIANI AGRO SRL
Revenue
230K
2024
Profit
64.4K
2024
Employees
1
2024
Margin
17,9%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
ABIANI AGRO SRL este o companie micro din sectorul Agricultură, silvicultură și pescuit, cu sediul în DOLJ, având o cifră de afaceri de 230K lei (date 2024). În industria de Agricultură, silvicultură și pescuit (România), compania este #10.148 la cifra de afaceri, #5.675 la profit, #7.805 la număr angajați din 21.135 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 17.9%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- ABIANI AGRO SRL este o companie micro din sectorul Agricultură, silvicultură și pescuit, cu sediul în DOLJ, având o cifră de afaceri de 230K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 17.9%.
- Poziție în industrie
- În industria de Agricultură, silvicultură și pescuit (România), compania este #10.148 la cifra de afaceri, #5.675 la profit, #7.805 la număr angajați din 21.135 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Agricultură, silvicultură și pescuit (CAEN 01) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 3M lei
- Marjă medie
- 3.0%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 0.1× față de media industriei
Compania este 5.9× față de media industriei
Compania este 0.3× față de media industriei
Industry intelligence
Agricultură, silvicultură și pescuit (CAEN 01) — 2024
Industry size
64.3B
RON revenue
Total companies
21.135
Total employees
80.618
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| SILMAR SOLUTION S.R.L. | 355K | 1 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| FAST CEREAL COM S.R.L. | 348K | 1 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| AGRO MID INVEST S.R.L. | 347K | 1 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| RAGGIO VERDE S.R.L. | 344K | 1 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| SEGAGRI S.R.L. | 344K | 1 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| DIVINA CONS SRL | 344K | 1 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| ADY-SERVAGRO S.R.L. | 340K | 1 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| FIRANESCU TRUCK S.R.L. | 338K | 1 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| CARSDEEA PREST AGRO SRL | 336K | 1 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| STARDUST SRL | 386K | 1 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ DOLJ
Industrie (CAEN 01)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 17.9%
- CA / angajat
- 360K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 30%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 230K
- Profit net
- 64.4K
- Angajați
- 1
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 230K | 64.4K | 1 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la ABIANI AGRO SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- ABIANI AGRO SRL(current)
- Revenue
- 230K
- Employees
- 1
- Profit
- 64.4K
- Rank RO
- #272.099
- SILMAR SOLUTION S.R.L.
- Revenue
- 355K
- Employees
- 1
- Profit
- 179K
- Rank RO
- #273.817
- FAST CEREAL COM S.R.L.
- Revenue
- 348K
- Employees
- 1
- Profit
- -94.1K
- Rank RO
- #276.600
- AGRO MID INVEST S.R.L.
- Revenue
- 347K
- Employees
- 1
- Profit
- 331K
- Rank RO
- #276.793
- RAGGIO VERDE S.R.L.
- Revenue
- 344K
- Employees
- 1
- Profit
- 149K
- Rank RO
- #277.923
- SEGAGRI S.R.L.
- Revenue
- 344K
- Employees
- 1
- Profit
- 81.3K
- Rank RO
- #277.948
- DIVINA CONS SRL
- Revenue
- 344K
- Employees
- 1
- Profit
- -176K
- Rank RO
- #278.048
- ADY-SERVAGRO S.R.L.
- Revenue
- 340K
- Employees
- 1
- Profit
- -42.1K
- Rank RO
- #279.572
- FIRANESCU TRUCK S.R.L.
- Revenue
- 338K
- Employees
- 1
- Profit
- 281K
- Rank RO
- #280.395
- CARSDEEA PREST AGRO SRL
- Revenue
- 336K
- Employees
- 1
- Profit
- 29.3K
- Rank RO
- #281.186
- STARDUST SRL
- Revenue
- 386K
- Employees
- 1
- Profit
- 11.5K
- Rank RO
- #262.838
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| ABIANI AGRO SRL(current) | 230K | 1 | 64.4K | #272.099 |
| SILMAR SOLUTION S.R.L. | 355K | 1 | 179K | #273.817 |
| FAST CEREAL COM S.R.L. | 348K | 1 | -94.1K | #276.600 |
| AGRO MID INVEST S.R.L. | 347K | 1 | 331K | #276.793 |
| RAGGIO VERDE S.R.L. | 344K | 1 | 149K | #277.923 |
| SEGAGRI S.R.L. | 344K | 1 | 81.3K | #277.948 |
| DIVINA CONS SRL | 344K | 1 | -176K | #278.048 |
| ADY-SERVAGRO S.R.L. | 340K | 1 | -42.1K | #279.572 |
| FIRANESCU TRUCK S.R.L. | 338K | 1 | 281K | #280.395 |
| CARSDEEA PREST AGRO SRL | 336K | 1 | 29.3K | #281.186 |
| STARDUST SRL | 386K | 1 | 11.5K | #262.838 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | ABIANI AGRO SRL(you) | SILMAR SOLUTION S.R.L. | FAST CEREAL COM S.R.L. | AGRO MID INVEST S.R.L. | RAGGIO VERDE S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 230K | 355K | 348K | 347K | 344K |
| Profit | 64.4K | 179K | -94.1K | 331K | 149K |
| Margin | 17,9% | 50,3% | -27,0% | 95,4% | 43,3% |
| Employees | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “ABIANI AGRO SRL”.