Revenue

204K

2024

Profit

31.8K

2024

Employees

1

2024

Margin

15,5%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

ABI SIA CLEANING S.R.L. este o companie micro din sectorul Activități profesionale, cu sediul în DAMBOVITA, având o cifră de afaceri de 204K lei (date 2024). În industria de Activități profesionale (România), compania este #3.561 la cifra de afaceri, #3.508 la profit, #2.849 la număr angajați din 9.011 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 15.5%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
ABI SIA CLEANING S.R.L. este o companie micro din sectorul Activități profesionale, cu sediul în DAMBOVITA, având o cifră de afaceri de 204K lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 15.5%.
Poziție în industrie
În industria de Activități profesionale (România), compania este #3.561 la cifra de afaceri, #3.508 la profit, #2.849 la număr angajați din 9.011 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Activități profesionale (CAEN 81) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#3.561 din 9.011 companii

Top 39.5%

Vezi clasamentul

După profit

#3.508 din 9.011 companii

Top 38.9%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#2.849 din 9.011 companii

Top 31.6%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
777K lei
Marjă medie
14.2%
Angajați medie
5

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri204K lei vs medie industrie 777K lei

Compania este 0.3× față de media industriei

Marjă profit15.5% vs medie industrie 14.2%

Compania este 1.1× față de media industriei

Angajați1 vs medie industrie 5

Compania este 0.2× față de media industriei

Industry intelligence

Activități profesionale (CAEN 81) — 2024

Industry size

7B

RON revenue

Total companies

9.011

Total employees

42.829

Industry growth

YoY

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
SFORARU S.R.L.205K1Activități profesionale
PEARL CLEAN UP S.R.L.202K1Activități profesionale
FLORIN GICAN CLUB S.R.L.212K1Activități profesionale
EVER GARDEN SRL193K1Activități profesionale
CUT & GROW ART AND CONSULTING SRL192K1Activități profesionale
CLEANING & SHINING S.R.L.188K1Activități profesionale
GEO KAR GREEN S.R.L.187K1Activități profesionale
CABO CONS PREMIER S.R.L.226K1Activități profesionale
HOLLAND FLOWER TRANS S.R.L.204K1Activități profesionale
OLMED ECO LIFE SRL204K1Activități profesionale

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
15.5%
CA / angajat
204K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 43%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    204K
    Profit net
    31.8K
    Angajați
    1

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la ABI SIA CLEANING S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricABI SIA CLEANING S.R.L.(you)SFORARU S.R.L.PEARL CLEAN UP S.R.L.FLORIN GICAN CLUB S.R.L.EVER GARDEN SRL
Revenue
204K
205K
202K
212K
193K
Profit
31.8K
131K
18K
19.2K
2.1K
Margin
15,5%
63,7%
8,9%
9,0%
1,1%
Employees
1
1
1
1
1
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “ABI SIA CLEANING S.R.L.”.