A&ANTO CONSTRUCT S.R.L.
Revenue
119K
2024
Profit
40.5K
2024
Employees
1
2024
Margin
33,9%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
A&ANTO CONSTRUCT S.R.L. este o companie micro din sectorul Construcții, cu sediul în GIURGIU, având o cifră de afaceri de 119K lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #29.161 la cifra de afaceri, #17.667 la profit, #19.821 la număr angajați din 56.726 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 33.9%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- A&ANTO CONSTRUCT S.R.L. este o companie micro din sectorul Construcții, cu sediul în GIURGIU, având o cifră de afaceri de 119K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 33.9%.
- Poziție în industrie
- În industria de Construcții (România), compania este #29.161 la cifra de afaceri, #17.667 la profit, #19.821 la număr angajați din 56.726 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Construcții (CAEN 41) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 2.3M lei
- Marjă medie
- 9.8%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 0.1× față de media industriei
Compania este 3.5× față de media industriei
Compania este 0.3× față de media industriei
Industry intelligence
Construcții (CAEN 41) — 2024
Industry size
128B
RON revenue
Total companies
56.726
Total employees
208.079
Industry growth
—
YoY
Top companies
- Porr Construct SRL2.4B
- WEBUILD Spa MILANO SUCURSALA ROMANIA BUCURESTI - SEDIU PERMANENT DESEMNAT2.1B
- STRABAG SRL1.7B
- CONCELEX SRL1.4B
- AKTOR SOCIETATE TEHNICA ANONIMA (AKTOR SA) - GRECIA - SUCURSALA BUCURESTI, ROMANIA - SEDIU PERMANENT DESEMNAT1.2B
- BOG 'ART SRL913M
- NESS PROIECT EUROPE SRL820M
- CON-A OPERATIONS S.R.L.735M
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| NEW DULGHERU CONCEPT S.R.L. | 119K | 1 | Construcții |
| EMD CONSTRUCT S.R.L. | 118K | 1 | Construcții |
| DOMENIUL HOTARELE SRL | 121K | 1 | Construcții |
| AGRICOLA FOREST SRL | 117K | 1 | Construcții |
| MIRIONNEG CONSTRUCT S.R.L. | 123K | 1 | Construcții |
| TRAFO STAR CONSTRUCT S.R.L. | 124K | 1 | Construcții |
| DALI INDUSTRIES S.R.L. | 114K | 1 | Construcții |
| TCCM BUILDING EXPERT S.R.L. | 125K | 1 | Construcții |
| AURMAR COMPANY SRL | 125K | 1 | Construcții |
| LAZAR CONSTRUCT SRL | 113K | 1 | Construcții |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ GIURGIU
Industrie (CAEN 41)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 33.9%
- CA / angajat
- 119K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 52%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 119K
- Profit net
- 40.5K
- Angajați
- 1
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 119K | 40.5K | 1 |
Explore
Industry (CAEN 41)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la A&ANTO CONSTRUCT S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- A&ANTO CONSTRUCT S.R.L.(current)
- Revenue
- 119K
- Employees
- 1
- Profit
- 40.5K
- Rank RO
- #466.663
- NEW DULGHERU CONCEPT S.R.L.
- Revenue
- 119K
- Employees
- 1
- Profit
- -24.9K
- Rank RO
- #467.490
- EMD CONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 118K
- Employees
- 1
- Profit
- 60.6K
- Rank RO
- #468.043
- DOMENIUL HOTARELE SRL
- Revenue
- 121K
- Employees
- 1
- Profit
- 12.5K
- Rank RO
- #464.591
- AGRICOLA FOREST SRL
- Revenue
- 117K
- Employees
- 1
- Profit
- -74.4K
- Rank RO
- #468.899
- MIRIONNEG CONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 123K
- Employees
- 1
- Profit
- 48.5K
- Rank RO
- #462.147
- TRAFO STAR CONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 124K
- Employees
- 1
- Profit
- 12.3K
- Rank RO
- #460.997
- DALI INDUSTRIES S.R.L.
- Revenue
- 114K
- Employees
- 1
- Profit
- 63.6K
- Rank RO
- #472.502
- TCCM BUILDING EXPERT S.R.L.
- Revenue
- 125K
- Employees
- 1
- Profit
- 114K
- Rank RO
- #459.696
- AURMAR COMPANY SRL
- Revenue
- 125K
- Employees
- 1
- Profit
- 304 lei
- Rank RO
- #459.437
- LAZAR CONSTRUCT SRL
- Revenue
- 113K
- Employees
- 1
- Profit
- -10.1K
- Rank RO
- #473.729
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| A&ANTO CONSTRUCT S.R.L.(current) | 119K | 1 | 40.5K | #466.663 |
| NEW DULGHERU CONCEPT S.R.L. | 119K | 1 | -24.9K | #467.490 |
| EMD CONSTRUCT S.R.L. | 118K | 1 | 60.6K | #468.043 |
| DOMENIUL HOTARELE SRL | 121K | 1 | 12.5K | #464.591 |
| AGRICOLA FOREST SRL | 117K | 1 | -74.4K | #468.899 |
| MIRIONNEG CONSTRUCT S.R.L. | 123K | 1 | 48.5K | #462.147 |
| TRAFO STAR CONSTRUCT S.R.L. | 124K | 1 | 12.3K | #460.997 |
| DALI INDUSTRIES S.R.L. | 114K | 1 | 63.6K | #472.502 |
| TCCM BUILDING EXPERT S.R.L. | 125K | 1 | 114K | #459.696 |
| AURMAR COMPANY SRL | 125K | 1 | 304 lei | #459.437 |
| LAZAR CONSTRUCT SRL | 113K | 1 | -10.1K | #473.729 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | A&ANTO CONSTRUCT S.R.L.(you) | NEW DULGHERU CONCEPT S.R.L. | EMD CONSTRUCT S.R.L. | DOMENIUL HOTARELE SRL | AGRICOLA FOREST SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 119K | 119K | 118K | 121K | 117K |
| Profit | 40.5K | -24.9K | 60.6K | 12.5K | -74.4K |
| Margin | 33,9% | -21,0% | 51,3% | 10,3% | -63,4% |
| Employees | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “A&ANTO CONSTRUCT S.R.L.”.