8IMO HOUSE RESIDENCE S.R.L.
Revenue
4.1M
2024
Profit
1.3M
2024
Employees
4
2024
Margin
32,2%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
8IMO HOUSE RESIDENCE S.R.L. este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în ARAD, având o cifră de afaceri de 4.1M lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #4.024 la cifra de afaceri, #1.953 la profit, #8.938 la număr angajați din 56.726 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 32.2%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- 8IMO HOUSE RESIDENCE S.R.L. este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în ARAD, având o cifră de afaceri de 4.1M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 32.2%.
- Poziție în industrie
- În industria de Construcții (România), compania este #4.024 la cifra de afaceri, #1.953 la profit, #8.938 la număr angajați din 56.726 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Construcții (CAEN 41) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 2.3M lei
- Marjă medie
- 9.8%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 1.8× față de media industriei
Compania este 3.3× față de media industriei
Compania este 1.1× față de media industriei
Industry intelligence
Construcții (CAEN 41) — 2024
Industry size
128B
RON revenue
Total companies
56.726
Total employees
208.079
Industry growth
—
YoY
Top companies
- Porr Construct SRL2.4B
- WEBUILD Spa MILANO SUCURSALA ROMANIA BUCURESTI - SEDIU PERMANENT DESEMNAT2.1B
- STRABAG SRL1.7B
- CONCELEX SRL1.4B
- AKTOR SOCIETATE TEHNICA ANONIMA (AKTOR SA) - GRECIA - SUCURSALA BUCURESTI, ROMANIA - SEDIU PERMANENT DESEMNAT1.2B
- BOG 'ART SRL913M
- NESS PROIECT EUROPE SRL820M
- CON-A OPERATIONS S.R.L.735M
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| CEZAR & AYAN DESIGN S.R.L. | 4.1M | 4 | Construcții |
| MANGO SRL | 4.1M | 4 | Construcții |
| ACRIEM PRODUCT SRL | 4.1M | 4 | Construcții |
| PRIMA RESIDENCE CUBIC SRL | 4M | 4 | Construcții |
| STEILMANN VESTICO SRL | 4M | 4 | Construcții |
| CASA VISURILOR BACAU S.R.L. | 4M | 4 | Construcții |
| ATESIM SRL | 4M | 4 | Construcții |
| ANDREEAS STYL MAG CONSTRUCT S.R.L. | 4.3M | 4 | Construcții |
| LUXOR RESIDENCE SRL | 4.3M | 4 | Construcții |
| A.P.I. CONSTRUCTII - INVESTITII SRL | 4M | 4 | Construcții |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ ARAD
Industrie (CAEN 41)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 32.2%
- CA / angajat
- 1M
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 6%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 4.1M
- Profit net
- 1.3M
- Angajați
- 4
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 4.1M | 1.3M | 4 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la 8IMO HOUSE RESIDENCE S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- 8IMO HOUSE RESIDENCE S.R.L.(current)
- Revenue
- 4.1M
- Employees
- 4
- Profit
- 1.3M
- Rank RO
- #53.727
- CEZAR & AYAN DESIGN S.R.L.
- Revenue
- 4.1M
- Employees
- 4
- Profit
- 1.7M
- Rank RO
- #53.839
- MANGO SRL
- Revenue
- 4.1M
- Employees
- 4
- Profit
- 1.1M
- Rank RO
- #54.280
- ACRIEM PRODUCT SRL
- Revenue
- 4.1M
- Employees
- 4
- Profit
- 472K
- Rank RO
- #54.328
- PRIMA RESIDENCE CUBIC SRL
- Revenue
- 4M
- Employees
- 4
- Profit
- 298K
- Rank RO
- #54.729
- STEILMANN VESTICO SRL
- Revenue
- 4M
- Employees
- 4
- Profit
- 2.6M
- Rank RO
- #55.082
- CASA VISURILOR BACAU S.R.L.
- Revenue
- 4M
- Employees
- 4
- Profit
- 134K
- Rank RO
- #55.156
- ATESIM SRL
- Revenue
- 4M
- Employees
- 4
- Profit
- 390K
- Rank RO
- #55.326
- ANDREEAS STYL MAG CONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 4.3M
- Employees
- 4
- Profit
- 192K
- Rank RO
- #52.128
- LUXOR RESIDENCE SRL
- Revenue
- 4.3M
- Employees
- 4
- Profit
- 1.8M
- Rank RO
- #52.098
- A.P.I. CONSTRUCTII - INVESTITII SRL
- Revenue
- 4M
- Employees
- 4
- Profit
- 1.8M
- Rank RO
- #55.477
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| 8IMO HOUSE RESIDENCE S.R.L.(current) | 4.1M | 4 | 1.3M | #53.727 |
| CEZAR & AYAN DESIGN S.R.L. | 4.1M | 4 | 1.7M | #53.839 |
| MANGO SRL | 4.1M | 4 | 1.1M | #54.280 |
| ACRIEM PRODUCT SRL | 4.1M | 4 | 472K | #54.328 |
| PRIMA RESIDENCE CUBIC SRL | 4M | 4 | 298K | #54.729 |
| STEILMANN VESTICO SRL | 4M | 4 | 2.6M | #55.082 |
| CASA VISURILOR BACAU S.R.L. | 4M | 4 | 134K | #55.156 |
| ATESIM SRL | 4M | 4 | 390K | #55.326 |
| ANDREEAS STYL MAG CONSTRUCT S.R.L. | 4.3M | 4 | 192K | #52.128 |
| LUXOR RESIDENCE SRL | 4.3M | 4 | 1.8M | #52.098 |
| A.P.I. CONSTRUCTII - INVESTITII SRL | 4M | 4 | 1.8M | #55.477 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | 8IMO HOUSE RESIDENCE S.R.L.(you) | CEZAR & AYAN DESIGN S.R.L. | MANGO SRL | ACRIEM PRODUCT SRL | PRIMA RESIDENCE CUBIC SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 4.1M | 4.1M | 4.1M | 4.1M | 4M |
| Profit | 1.3M | 1.7M | 1.1M | 472K | 298K |
| Margin | 32,2% | 42,3% | 28,0% | 11,6% | 7,4% |
| Employees | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “8IMO HOUSE RESIDENCE S.R.L.”.