Revenue

21.8K

2024

Profit

12.8K

2024

Employees

0

2024

Margin

58,5%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

3ad PUNCT SRL este o companie micro din sectorul Activități profesionale, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 21.8K lei (date 2024). În industria de Activități profesionale (România), compania este #21.971 la cifra de afaceri, #15.710 la profit, #19.634 la număr angajați din 28.608 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 58.5%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
3ad PUNCT SRL este o companie micro din sectorul Activități profesionale, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 21.8K lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 58.5%.
Poziție în industrie
În industria de Activități profesionale (România), compania este #21.971 la cifra de afaceri, #15.710 la profit, #19.634 la număr angajați din 28.608 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Activități profesionale (CAEN 71) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#21.971 din 28.608 companii

Top 76.8%

Vezi clasamentul

După profit

#15.710 din 28.608 companii

Top 54.9%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#19.634 din 28.608 companii

Top 68.6%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
1M lei
Marjă medie
16.2%
Angajați medie
3

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri21.8K lei vs medie industrie 1M lei

Compania este 0.0× față de media industriei

Marjă profit58.5% vs medie industrie 16.2%

Compania este 3.6× față de media industriei

Industry intelligence

Activități profesionale (CAEN 71) — 2024

Industry size

29.5B

RON revenue

Total companies

28.608

Total employees

78.684

Industry growth

YoY

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
ITPCENTER TRUCK&CAR S.R.L.21.8K1Activități profesionale
ATELIER BILC S.R.L.21.9K1Activități profesionale
CONS 4H LT S.R.L.21.7K1Activități profesionale
GREEN DESIGN STUDIO S.R.L.21.7K1Activități profesionale
GAMEXIM TRADING 2000 INTERNATIONAL S.R.L.22K1Activități profesionale
ELTRANS DESIGN S.R.L.21.6K1Activități profesionale
SAFETY CAR ITP S.R.L.21.6K1Activități profesionale
PERSPEKTIVE DEVELOPMENT S.R.L.21.6K1Activități profesionale
ARHITECTUR� �I DESIGN �ERBAN SRL22.2K1Activități profesionale
DR4FOODCLIENTS SRL22.2K1Activități profesionale

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
58.5%
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 70%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    21.8K
    Profit net
    12.8K
    Angajați
    0

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la 3ad PUNCT SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

Metric3ad PUNCT SRL(you)ITPCENTER TRUCK&CAR S.R.L.ATELIER BILC S.R.L.CONS 4H LT S.R.L.GREEN DESIGN STUDIO S.R.L.
Revenue
21.8K
21.8K
21.9K
21.7K
21.7K
Profit
12.8K
-21.8K
-1.2K
6.7K
-2.8K
Margin
58,5%
-99,7%
-5,4%
30,7%
-12,8%
Employees
0
1
1
1
1
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “3ad PUNCT SRL”.