28 PROELECTRIC SMART S.R.L.

CUI 48850871·Construcții·Cluj·Founded 2024

Revenue

184K

2024

Profit

32.1K

2024

Employees

2

2024

Margin

17,4%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

28 PROELECTRIC SMART S.R.L. este o companie micro din sectorul Construcții, cu sediul în CLUJ, având o cifră de afaceri de 184K lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #19.150 la cifra de afaceri, #14.354 la profit, #10.500 la număr angajați din 39.568 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 17.4%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
28 PROELECTRIC SMART S.R.L. este o companie micro din sectorul Construcții, cu sediul în CLUJ, având o cifră de afaceri de 184K lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 17.4%.
Poziție în industrie
În industria de Construcții (România), compania este #19.150 la cifra de afaceri, #14.354 la profit, #10.500 la număr angajați din 39.568 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Construcții (CAEN 43) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#19.150 din 39.568 companii

Top 48.4%

Vezi clasamentul

După profit

#14.354 din 39.568 companii

Top 36.3%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#10.500 din 39.568 companii

Top 26.5%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
1.4M lei
Marjă medie
11.2%
Angajați medie
4

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri184K lei vs medie industrie 1.4M lei

Compania este 0.1× față de media industriei

Marjă profit17.4% vs medie industrie 11.2%

Compania este 1.5× față de media industriei

Angajați2 vs medie industrie 4

Compania este 0.6× față de media industriei

Industry intelligence

Construcții (CAEN 43) — 2024

Industry size

56.4B

RON revenue

Total companies

39.568

Total employees

143.570

Industry growth

YoY

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
D I A INSTAL SRL185K2Construcții
SITECH RMV S.R.L.185K2Construcții
CFI FINISAJE BOTA S.R.L.185K2Construcții
HAS EDIL PREST S.R.L.183K2Construcții
GMS ENERGY S.R.L.186K2Construcții
GAMA LUX SRL186K2Construcții
SAL CONS S.R.L.183K2Construcții
BAS POOL S.R.L.187K2Construcții
CLAUDIU INSTAL SRL190K2Construcții
DORLEV SERV S.R.L.190K2Construcții

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
17.4%
CA / angajat
92.2K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 45%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    184K
    Profit net
    32.1K
    Angajați
    2

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la 28 PROELECTRIC SMART S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

Metric28 PROELECTRIC SMART S.R.L.(you)D I A INSTAL SRLSITECH RMV S.R.L.CFI FINISAJE BOTA S.R.L.HAS EDIL PREST S.R.L.
Revenue
184K
185K
185K
185K
183K
Profit
32.1K
66.5K
53.2K
41.9K
54.1K
Margin
17,4%
36,0%
28,7%
22,6%
29,5%
Employees
2
2
2
2
2
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “28 PROELECTRIC SMART S.R.L.”.